Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

marinka-21, Ty dopiero zaczynasz brać ???? U mnie już leci 4 miesiąc. A mniejsze dawki działały i później przestawały. A teraz normalne czuję jakbym miała dostać szału. Wszystko robię szybko, mam ochotę skakać biegać (szkoda że nie ze szczęścia) jednocześnie czują jakby lęk. Uczucie gorąca. Ogólnie jest niedobrze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne uczucia. Jakbym ściskała się cała.
Dokładnie tak samo się czułam jak przeszłam na 75mg. Z tym, że ja jeszcze miałam takie skurcze dziwne niekontrolowane, pisałam nawet o tym tutaj. W sumie przeszło po ok 2 tygodniach, chociaż nadal czasami łapię się na tym, że mam napięte mięśnie na plecach bądź klatce piersiowej, wtedy staram się pamiętać, żeby je rozluźniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musicie być dziewczęta chudziutkie, same kosteczki :o
Wydaje mi się, że waga nie ma tutaj nic do rzeczy tylko wrażliwość na dany lek. Ja np. idąc do stomatologa zawsze życzę sobie zastrzyk, cokolwiek by mi nie robiono. Zdarzyło się parę, że kiedy miałam mieć robiony boleśniejszy zabieg kobitka znieczulała mnie dawką na człowieka 120kg, a jeszcze czułam. Śmiała się nawet, że rosły chłop nie czułby już całej twarzy, a ja jeszcze daję radę mówić ;) Więc to chyba cecha osobnicza, a nie kwestia wagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie należę do osób chudych, ani też do grubych. Normalna przeciętna:P

No ale też mam takie tiki własnie dziwnie. I robiłabym 10 rzeczy raz ale nie mogę się na niczym skupić i już szczeka mnie boli od ciągłego ściskania jej. mam wrazenie ze mi wybuchnie mozg. Jestem glodna a nie mogę jeść.

I chyba zauwazam ze jest roznica miedzy braniem np.2 tabletek zotralu 500 mg a jedna duzą 100 mg. bo od wczoraj kupilam nowe w calosci i jest wlasnie tak koszmarnie. a 4 miesiace to fakcztynie dlugo. cos tam pomogl ten lek bo sie nie boje jak kiedys nie mam atakow paniki ale na citropnilu bylo lepiej czulam sie spokojniesza a szybko minely mysli np o schizofrenii...... albo moze i ja mam ???

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem glodna a nie mogę jeść.
No mam tak samo. Jem tylko dlatego, że ściska mnie w żołądku i gdyby nie ten fizyczny "przypominać" pewnie nie jadłabym wcale. W ogóle nie myślę o jedzeniu, nie mam nawet ochoty na to, co zawsze uwielbiałam jeść. Tak jakoś dziwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MalaMi1001, hah to przybij 5 ja tak samo. Sciska mnie mega z głodu az bierze mnie na wymioty!!! a jak zaglądam do lodówki i patrzę na coś to i tak tego nie biorę.Zastanawiam się czy jak przyjdzie północ lub godzina 1 lub 2 czy znów włączy mi się świniak.

Bo jak byłam na dawce 50 lub 75 to właśnie w nocy potrafiłam się doslownie obżerać.

 

-- 21 lis 2013, 18:53 --

 

Ja chyba nie wytrzymam. Nie nadaje się do ludzi w takim nabuzowanym stanie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rinakata, MalaMi1001, a długo już bierzecie leki? Mi przez pierwszy miesiąc przy 50 mg a później 100 mg, w ogóle nie chciało się jeść i miałam nudności a później przeszło i mam apetyt jak zwykle.

 

Reiben, lekarz Ci tyle przepisała czy sam sobie tyle dawkujesz? 250 i 300 to strasznie dużo. Na Zotralu jest napisane, że 200 mg to max Jak się czułeś po 300 mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To długo (jak dla mnie...). Mi zawsze dziwne objawy (nudności, senność, otępienie, brak apetytu) przechodzą po tygodniu max miesiącu brania leków. No, ale każdy ma inny organizm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kokojoko, mi też przechodziły, jak zaczełam brać całą 50 mg później 75 nic sie nie działo. A jak przeszłam od jakiegoś czasu na 100 to właśnie jakoś tak dziwnie się czuje.

 

-- 21 lis 2013, 19:20 --

 

w sumie to na początku brania mialam mega bole miesni i wymioty i lęki i wszystko ale przechodziło i właśnie teraz mam dylemat czy czekać aż organizm się przyzwyczai do dawki 100 czy zmienic lek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak wnioskuję po tym co czytam, że chyba mam mega szczęście nie mając żadnych skutków ubocznych przy 100mg sertry :P No chyba że jest tu jeszcze ktoś taki, kto sie nie przyznaje?

Trochę jestem ciekaw jak by było w przypadku innych ssri, ale jeśli nie muszę, to wolę nie próbować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kokojoko, ja brałem od połowy sierpnia ;) fluoksetynę dostałem bo chciałem coś bardziej na dopaminę od sertry a Wellbutrin uważam za zbyt duży wydatek, a metylofenidat ciężko dostać, od jednego dostałem ale tylko co miesiąc kutas postanowił mi przepisywać a za wizytę brał 180, więc też pieprzę taki układ, tym bardziej, że po paczce Medikinetu prawie nie czułem efektu i naprawdę nie wiem kogo on wyrywa z butów ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spiderman, ciesz się że nic Ci nie jest złego wręcz Ci dobrze na setce. Teeeż bym chciała :P ale niestety. Kiedyś cieszylam sie z brania 20 mg citronilu. tak..swojsko i normalnie jakbym nie byla na żadnych lekach. To był raj. Dwa razy do nich wracałam. sertalina to chyba błąd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×