Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

A jest ktos kto bierze anafranil powiedzmy ze wiecej niz pol roku, w dawce min. 150 i sobie mysli na mysl o zblizajacym sie sylwestrze- ale sie pobawie, ale sobie potancze, czuje to zycie, czasmi chce zaszalec i realizuje to. Jest mu lekko na ciele i na duchu i umysle. Mam nadzieje ze to nie retoryczne pytanie¿ :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze anafranil to jeszcze nic, ze amilitryptylina tak zmula percepcje ze jak sie ktos uczy to jest nie wesolo. Ciekaw jestem czy to prawda. Ja gdzies kiedys mam taki cel zeby jezdzic samochodem. Narazie ciezko mi to sobie wyobrazic na franiu...

 

-- 17 lis 2013, 18:05 --

 

Dziwie sie ze na tej kasie daje rade, chociaz to chyba nie tylko ja sie dziwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anafranil bardzo pomógł mi na obsesje. Niestety nie wskoczyłam na dawkę wyższą niż 50mg na dobę, ponieważ miałam silne kołatanie serca i poczucie zmęczenia, uderzenia gorąca. Pierwszy raz od dawien dawna poczułam za to ulgę psychiczną. Zostawiłam najmniejsze 25mg, bo nie potrafię zrezygnowac z tego zbawiennego leku. Co zamiast Anafranilu z mniejszymi skutkami ubocznymi? A może Anafranil + jakiś lek wspomagający serce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olcha, lepiej nie kombinuj i zostań przy tym co jest skuteczne. Sam bylem na anafranilu i z podobnych względów zmienilem go na escitalopram i byla to definitywnie najgorsza decyzja jaka kiedykolwiek w tej materii podjąłem. TLPD maja tą przewagę nad SSRI ze w ich przypadku nie istnieje ryzyko (bądź jest skrajnie małe) zadnych quasi-trwałych skutków ubocznych typu obniżone libido (PSSD) lub zmniejszona zdolność do odczuwania emocji. Mozna je brać przez wiele lat a po odstawieniu wszelkie uboki zanikaja.

 

Co do tematu. Tachykardia wynika prawdopodobnie z nadmiernego pobudzenia ukladu sympatycznego i niedostatecznego hamowania ze strony parasympatycznego. To pierwsze jest skutkiem inhibicji wychwytu zwrotnego noradrenaliny czemu winny jest metabolit klomipraminy - norklomipramina, wyjatkowo silny NRI. Mozna to zmniejszyc dorzucajac do anafranilu lek który by blokował enyzm metabolizujacy klomipramine CYP2D6 (http://en.wikipedia.org/wiki/CYP2D6 tabela - inhibitory) skutkiem bylby spadek stezenia norklomipraminy i w konsekwencji zmniejszenie czestotliwosci bicia serca. To drugie, czyli niedostateczne hamowanie sympatycznego zwiazane jest z antagonizmem receptorów muskarynowych. Mysle ze rozsądna dawka dwuwinianu choliny bądź cdp-choliny (skuteczniejsza) mogłaby pomóc.

 

Innym rozwiązaniem jest dorzucenie beta blokera ale tylko w przypadku gdy ciśnienie krwi nie jest nizsze od standardowego 120/80

 

uderzenia gorąca to normalka przy wszelkich serotoninowcach, tutaj nie da sie nic zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anafranil odcina od emocji i to jest minus, bo w pracy potrafi sie takie napiecie wcisnac ze ja nie jestem w stanie pracowac. I to jest calkowicie poza moja kontrola. To jest taka zlosc, rozdraznienie. A ja jestem bezradny bo nie umiem sobie z tym w zaden sposob poradzic.

 

-- 21 lis 2013, 11:22 --

 

Wydaje mi sie ze ja musze odczuwac potrzeby bo to jest droga do nikad. Co z tego ze nie boli mnie jak jestem w domu skoro ja sobie z zyciem nie radze. Musze wiecej odczuwac, byc tego swiadomy bo to jest drnga do nikad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny, nie przerywaj zazywania Anafranilu, teraz jestes na wiekszej dawce, daj temu lekowi się rozkrecić, przy OCD jest to bardzo skuteczny lek. Lekarz aby wzmonic jej działanie mógłby dorzucić Ci mianseryne. Wtedy bedzie doładowanie serotoniny, która jest niezbędna w tej chorobie, ponieważ mamy jej braki.

Te wyłaczenie uczuć, ból w piersiach, który stale odczuwasz przy ludziach, to nic innego jak natrectwa. Spokojnie przejdzie Ci to, tylko poczekaj na tym Anfranilu i tak jak pisałam dobrze byłoby aby lekarz dodał do tego miasne, aby wzmocnić działanie franka i wychwycić serotonine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzieki za pomoc. Juz chwilami ja sie bardzo irytuje. Wczoraj klient mi bez zaplacenia wyszedl, a ja bylem w stanie takiego napiecia i ograniczenia funkcji poznawczych ze opisac sie tego nie da. Nie da sie ogarnac wiekszej ilosci informacji naraz.

 

-- 21 lis 2013, 12:42 --

 

Masz racje z ocd. Bo to jest wlasnie uczucie takiego niedosytu. Czasami jedzenie slodyczy pomaga. OCD wiaze sie z jadrem pollezacym prawda¿ Jak tak to tam sie chyba dopamina tworzy.

 

-- 21 lis 2013, 12:44 --

 

Dobrze ze nie mam libido bo chyba bym niewytrzymal.

 

-- 21 lis 2013, 12:51 --

 

Ale przyznasz ze prace sobie znalazlem skrajnie niekorzystna dla mojej dolegliwosci.¿ Zasanawia mnie jesz2ze czy ten kortyzol mi nie szkodzi albo metabolit klomipraminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kokos84, jeszcze zbyt szybko by mówić o poprawie, ale odczułam wczoraj różnicę w obsesjach, kiedy do mirtazapiny dołrzuciłam 150mg Anafranilu.

 

-- 21 lis 2013, 12:18 --

 

depresyjny, kortyzol Ci nie szkodzi ani metaboli, szkodzi Ci Twoja NN. Poczekaj na Anafranilu i popros lekarza o dołączenie miansy np, aby wzmocnic wychwyt zwrotny serotoniny, której potrzeba Ci dużo.

 

Jak się leki rozkręcą, to powinny zniknać obsesje jakie Cie do tej pory męczą.

 

-- 21 lis 2013, 12:23 --

 

OCD wiaze sie z jadrem pollezacym prawda¿ Jak tak to tam sie chyba dopamina tworzy.
OCD na poziomie biologii jest dość skomplikowane, w występowaniu jej odgrywa udział nawet klkunastu genów, które determinują jej powstanie i niedobory hormonów zwłaszcza serotoniny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wśród przyczyn OCD wymienia się-

- mutacje w obrębie genu hSERT- ludzkiego genu kodującego transporter serotoniny, genu GABBR1 (GABAb1) kodującego receptory sprzężone z białkiem G, oraz genów SLC1A1 i GRIN2B- powiązanych z glutaminianem

- nadmiar dopaminy w korze przedczołowej i niedobór serotoniny w zwojach podstawy mózgu, nieprawidłowa transmisja glutaminergiczna

- nieprawidłowości w prążkowiu

- zwiększona ilość istoty szarej w jądrach soczewkowych dwustronnych, aż do jąder ogoniastych, zmniejszona ilość istoty szarej w przednim zakręcie obręczy

- nieprawidłowości w obrębie receptorów H2, M4, NK1, NMDA i innych receptorów glutaminowych

- nadkażenie bakterami gram dodatnimi z rodzaju streptokoków/paciorkowców(PANDAS)- ta teoria ma mocne dowody;

- wtórne nadkażenie wirusem EBV(Epsteina-Barra)- kiedyś podawano to jako możliwy czynnik etiologiczny OCD, obecnie raczej depresji i zespołu chronicznego zmęczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie jestem wstanie cos sugerowac lekarzowi. Jestem tak wycofany do srodka ze sama rozumiesz. Bylem u lekarza dzisiaj. Powiedzial ze polowke moge zwiekszyc. To teraz pytanie czy czekac jeszcze jesli biore 150 mg 7 tygodni, czy juz zwiekszac¿ Poobserwuje siebie i jak bede obserwowal taki odplyw funkcji poznawczych jak to mialo miejsce wczoraj to nie bede mial wyboru.Wlasciwie mozna by zwiekszyc moze jak raz troche mi wylagodzi.

 

-- 21 lis 2013, 15:27 --

 

Taki sie czuje wycofany wsrod ludzi...nieprzyjemne to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kokos84, trochę tak.

 

depresyjny, od kiedy jestes na dawce 150mg? Jesli niedługo, to jeszcze poczekaj może z tydzień,dwa. Dopiero jeśli nie zaskoczy spróbój 200mg.

 

Szkoda, że nie zasugerowałes tej miansy. Już dawno powinien był Ci coś dorzucić do anafranilu, aby wzmocnić działanie. Już mi się nawet nie chce wypowiadać co do jego osoby:/

 

 

Taki sie czuje wycofany wsrod ludzi...nieprzyjemne to.

Znam to uczucie, bo też tak miałam. Grunt że to przechodzi, kiedy leki zaczynają działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na 150 mg rowno 7 tygodni. Wczoraj mialem jedne z gorszych objawow od roku.

 

-- 21 lis 2013, 16:25 --

 

Sam nie wiem czy mnie nie zwolnia za to, bo zwiesilo mnie na maksa,a napewno moga to zrobic jak sytuacja sie powtorzy.

 

-- 21 lis 2013, 18:07 --

 

Dobrze ze wiesz, ze biore anafranil a nie sssraje. jestem na dobrej drodze. Tylko jeszcze trzeba czasu albo sily leku.

 

-- 21 lis 2013, 20:42 --

 

No ja zwiekszylem do 185,5 mg, Pierwsze wrazenie to taka jakby ulga. Ladywind to do ilu mozna jechac w gore przy OCD¿ I czy moge brac ta jedna porcje raz dziennie¿ Pytam do ilu moge tak na wszelki wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny, a co leczysz anafranilem? Czy jakikolwiek element choroby uległ poprawie? Bo mnie, np. o pare procent zmniejszył obsesyjne myśli, natomiast irracjonalne lęki, lęk wolnopłynący, fobia społeczna i depresja nie minęły. Ale był zbawienny w kwestii myśli obsesyjnych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz...chyba jestem jeszcze nowicjuszem. Sam anafranil co prawda biore rok, ale glownie w mniejszych dawkach i faktycznie nie pomagal do konca. Przed chwila zwiekszylem dawke i powiem ci ze jakby mi ktos ciezar ze mnie zdjal. Za wczesnie zeby oceniac, ale jak tak momentalnie cos ulzylo to mysle ze przekroczylem swoj prog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się, że pomógł choc trochę, najważniejsze jest to uczucie ulgi. Wiadomo, że jeden lek nie wyeliminuje całego skomplikowanego zbioru objawów choroby.

Anafranil zaczyna działac niemal od razu! Od pierwszej tabletki, pełna nadziei, zaczęłam się czuc lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LATEK1962, dzięki ,będe wiedziała co dodać jak zaczna się problemy :-)

 

Depresyjny dobrze że zwkekszyles dzisiaj dawkę ,zobaczysz że teraz sukcesywnie objawy będą słabnąć i nie będziesz się tak mocno skupiał na somatyce .

Anafranil spokojnie można stosować do 300mg dziennie . Ale nie zwiekszaj póki nie sprawdzisz działania na tym ,co od teraz bierzesz .

Ja jadę od wczoraj na somatyce 150mg franka i dodatkowo wzmacniam go 30mg mirtazapiny i powiem Ci że od wczoraj poczułam upragniony spokój i taką jasność umysłu że az miło :-) Widac serotonina mi służy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×