Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Czy alprazolam może wywołać uczucie zmęczenia, wyczerpania, niemal sennosci (ciężkie powieki)

Dzisiaj spalem 11 godzin (o 7 rano wziąłem 0,5 żeby pospac do 10)

Jest po 12.00, jestem po kawie i spacerze i czuje się wyczerpany.

Czy może tak być "na zejściu"? Biorę codziennie 1mg, najczęściej w dwóch dawkach (rano-wieczór)

W tygodniu wstaje o 6.00 - śpię 7-8 godzin. Pierwsze 0,5 biorę około południa, gdy zaczyna mi dokuczac niepokój,

Po powrocie do domu ok. 17.00 tez czuje się zmordowany jak Talib torturowany bezsennoscia w Guantanamo i jest to właśnie kilka godzin po zazyciu alprazolamu. Niemal skrajne wyczepanie psychofizyczne.

Czy jest to skutek uboczny alprazolamu, czy objaw depresji.

Czy ktoś z Was miał podobne objawy i czy ustapily one po odstawieniu leku?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marwil. Te objawy które opisujesz to nie jest depresja tylko skutki uboczne tego cuda Alprazolamu. Ja już jestem prawie 3 lata czysta od Alproxu a nadal mam tą cholerną apatię tylko że w mniejszym natężeniu. Jest już coraz więcęcej takich dni że mam więcej energii i motywacji do działania. Ale to jest taka sinusoida że np jeden dzień robię jak głupia,a na drugi dzień zdycham i nawet palcem nie kiwnę.

 

-- 18 lis 2013, 19:13 --

 

marwil. Te objawy które opisujesz to nie jest depresja tylko skutki uboczne tego cuda Alprazolamu. Ja już jestem prawie 3 lata czysta od Alproxu a nadal mam tą cholerną apatię tylko że w mniejszym natężeniu. Jest już coraz więcęcej takich dni że mam więcej energii i motywacji do działania. Ale to jest taka sinusoida że np jeden dzień robię jak głupia,a na drugi dzień zdycham i nawet palcem nie kiwnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryfka, Dziękuje za odpowiedz. Długo go brałas?

Ja biorę już 70 dni. Zostało mi jedno opakowanie jedynek.

Wygląda na to, ze muszę to stopniowo odstawić. Nie będzie łatwo ale nie mam wyjścia, bo się pogrążę.

Mam nadzieje, ze się uda i ze nie jest za późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marwil. Ja to świństwo brałam 5 lat z małymi przerwami. Zaczynałam od dawki 0,5 mg przepisanej na nerwicę,a skończyłam na 6mg. Tak odstawiaj leki skopniowo. Ja odstawiłam odrazu ale to co przeszłam to był horror! Dziękuję Bogu że niedostałam padaczki jak co niektórzy odstawiający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój przypadek jest taki:

Pani doktor przepisała mi pół tabletki Alprox 0,25 przed snem. Brałam przez 4 dni, po czym doktor kazała zrobić przerwę. Po 3-dniowej przerwie, nie widząc żadnego efektu, poszłam do lekarz ponownie. Zwiększyła dawkę do całej tabletki 0,25. Brałam przez 5 dni, ale nie widziałam w dalszym ciągu jakiegoś super efektu (w dalszym ciągu budziłam się z rana, może ciut później niż wcześniej). Teraz znowu zrobiłam przerwę. I boję się, że spotkają mnie objawy odstawienne, mimo że lek brałam krótko, w małych dawkach. Najbardziej przeraziły mnie 'napady padaczki' na ulotce. A ja nie chcę już brać tego Alproxu - po tym, jak przeczytałam, że uzależnia.

 

Możliwe jest, by po takim krótkim stosowaniu wystąpiły objawy odstawienne? (ostatnią tabletkę wzięłam 5 dni temu, w dalszym ciągu wcześnie rano się budzę, cały czas myślę o możliwości wystąpieniu tych objawów).

Myślicie, że mogłabym poprosić przy następnej wizycie o zmianie leku, na jakiś mnie uzależniający? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy odstawienne po tak krótkim czasie? Raczej nie, bardziej uważałbym to za jakieś objawy nerwicowe czy coś. Też brałem podobny lek kilka dni i jak tylko przestałem, wszystkie dolegliwości wróciły. Trochę dziwne wydaje mi się przepisywanie na sen takich leków, nigdy nie zrozumiem naszych lekarzy ;) Z bezsennością najlepiej zawsze chodzić do psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwie sie ze nadal lekarze przepisuja ten lek do codziennego stosowania, to jest lek do STOSOWANIA DORAŹNEGO, w chwili napadu lękowego bardzo szybko ustępuje po nim wszystko, ale nie do stosowania na codzień, tak jak ktoś pisze ze 70 dni stosuje, przekonałem sie na własnej skorze jak po minimalnej dawce zazywanej regularnie organizm z czasem zaczal sie domagac coraz wiekszej dawki, jak jej nie dostal reagowal od razu napadami leku, skonczylo sie koniecznoscia hospitalizacji i odstawianiem tego, przy odstawianiu stosuje sie cos takiego za zamienia sie go na rownoważną dawke Relanium ktory ma dłuzszy okres połtrwania i mniejsza tendencje do uzależnienia i stopniowo sie to Relanium zmniejsza, nie bierzcie tego leku do stosowania na codzień bo nie do tego on jest przeznaczony, a uzależnia silnie i trudno sie odstawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu pewien "psychiatra" przepisał mi Neurol SR 1.0, który miałam brać codziennie (nie doraźnie). Wypiłam go 3 opakowania. Tak jak od razu na niego weszłam, tak i zeszłam i nie poczułam absolutnie nic. Jak woda :roll: Do dziś nie mogę pojąć tego mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2 listopada biorę 1mg Zomiren Sr wieczorem. Chce go odstawić i od tyg. biorę ok 0,75mg (dzielę tabletkę) Czy jak zejdę w tym tyg. na 0,25mg to będzie problem? Ktoś schodził z Zomirenu? Dodam, że Zomiren dostałem "na kulkę w gardle", którą sobie uroiłem. Psycho twierdzi, że olanzapina mi pomoże i dostałem 5mg wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×