Skocz do zawartości
Nerwica.com

Guzy mózgu a zaburzenia psychiczne


2MinutesToMidnight

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z samego początku chciałam przeprosić za to, że piszę tutaj w sprawie tak trywialnej w porównaniu do tego, z czym borykacie się tutaj na forum. Myślę też, że może łatwiej będzie mi zacząć, jeśli zacznę od konkretu.

Jestem studentką pierwszego roku psychologii (i tak jak w większości przypadków nie wybrałam tego kierunku przypadkowo) i poszukuję informacji, publikacji i książek dotyczących zaburzeń psychicznych u ludzi, którzy mają guzy mózgu. Jeśli ktoś z Was ma jakieś doświadczenia i chcieliby się podzielić, także byłabym wdzięczna.

Mam nadzieję, że tą prośbą będzie mi łatwiej "wkręcić się" na to forum.

Dziękuję z góry za wszelką pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematów do wyboru jest sporo, ale wszystkie są o chorobach fizycznych wpływających na psychikę - temat mocny, każdy jeden, ale zajęcia mam z psychiatrą, a nie z psychologiem i stąd zapewne takie podejście do tematu. Guzy mózgu są chyba z tego najbardziej interesujące i rozległe, ale mam potworny problem z literaturą :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma gruczolaka w mózgu. Swojego czasu leczył się na depresję, ale nie wiązałabym tego z guzem, raczej z faktem że przeszedł na rente 600 zł a wcześniej zarabiał 3000, więc Go bida przycisnęła i brak zajęcia do tego niepewny los bo nie wiadomo było czy operacja się powiedzie itp. i codzienne zmagania z potwornym bólem. Do tego cierpiał na bezsenność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat guzów mózgu nic nie wiem, ale mogę Ci opowiedzieć o mojej ciotce, która miała tętniaka. Nie pękł, ale sączył się, dlatego jeszcze pewnie żyje. W każdym razie z ekstrawertyczki stała się zamkniętą w sobie, poirytowaną kobietą, nie mającą wglądu w zmianę swojego zachowania. Zupełne przewartościowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×