Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki nasenne.Wątek zbiorczy.


adelkowska

Rekomendowane odpowiedzi

ja też bym chciała już rzucic tabletki na sen,biorę już ponad 2 lata i mam już tego dośc,bardzo chciałabym spac normalnie jak kiedys może to zrozumiec tylko ten kogo dotknęła ta wstretna przypadłosc.

Ja rzuciłam i powiem Ci że jest świetnie. samo odstawianie nie było łatwe i były powroty, zwątpienia ale skutecznie się uwolniłam i powiem wiecej sen jest zupełnie inny warto to wyrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpię od 16 lat na bulimię (biorę na to bioxetin 60mg rano), 2 lata temu pojawiła się bezsenność. chlorprothixen przestał działać, odstawiłam stilnox, który brałam ponad rok i nie wiem co teraz?

Pramolan i trittico nie działają. Najlepiej śpię po estazolamie ale nie można go brać ciągle.

Może tisercin albo lerivon?

Nie chciałabym też przytyć (podobna tak się dzieje po lerivonie) ze względu na zaburzenia odżywiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpię od 16 lat na bulimię (biorę na to bioxetin 60mg rano), 2 lata temu pojawiła się bezsenność. chlorprothixen przestał działać, odstawiłam stilnox, który brałam ponad rok i nie wiem co teraz?

Pramolan i trittico nie działają. Najlepiej śpię po estazolamie ale nie można go brać ciągle.

Może tisercin albo lerivon?

Nie chciałabym też przytyć (podobna tak się dzieje po lerivonie) ze względu na zaburzenia odżywiania.

 

Ja biorę 100 chlorprothixenu i 90 mg mianseryny. Często to nie wystarcza i idzie pół tabletki estazolamu. Niestety, jak sen nie przychodzi, to jeść się chce. Jak zacznę się objadać miętuskami, to przerwać nie mogę. Jak sen szybko przychodzi- nie mam obżarstwa. W dzień jem mało. Sporo ćwiczę fizycznie, BMI mam 22. Szukam czegoś do dołożenia w miejsce estazolamu lub zolpidemu.

 

lewopromazynę (Tisercin) odradzam, za silne działania uboczne (b. duże pierwotne przejście przez wątrobę). Prędzej amitryptylojna w miejsce Tisercinu. Pramolan to lek słabo działajacy, jeśłi chlorptothixen "przestał" działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Waszym zdaniem połączenie Trittico i Tisercinu to dobry sposób na przedłużenie snu?

 

Dla mnie Tisercin to akt rozpaczy, gdy nic innego nie pomaga.

Spróbowałbym z nowszymi lekami Trittico i Mianseryna i (ew.) chlorprothixen. Chlorprothixen ma podobny profil jak lewopromazyna (Tisercin) ale sporo mniej objawów ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na problemy ze snem bardzo dobrze działa Valdoxan. Nie uzależnia, co najważniejsze. Ale tylko na sen, który wydaje się być po tym leku naturalny, głęboki. Biorę ten lek od 3 miesięcy i problemy ze snem w sumie zniknęły. Niestety na lęki/depresję działa słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na problemy ze snem bardzo dobrze działa Valdoxan. Nie uzależnia, co najważniejsze. Ale tylko na sen, który wydaje się być po tym leku naturalny, głęboki. Biorę ten lek od 3 miesięcy i problemy ze snem w sumie zniknęły. Niestety na lęki/depresję działa słabo.

 

I kosztuje bagatella 200zł co jest kwotą nie do zaakceptowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem nic ciekawego nie odczułem, aczkolwiek ciekawy antydepresant.

 

-- 14 lis 2013, 23:35 --

 

Czy Waszym zdaniem połączenie Trittico i Tisercinu to dobry sposób na przedłużenie snu?

 

Dla mnie Tisercin to akt rozpaczy, gdy nic innego nie pomaga.

Spróbowałbym z nowszymi lekami Trittico i Mianseryna i (ew.) chlorprothixen. Chlorprothixen ma podobny profil jak lewopromazyna (Tisercin) ale sporo mniej objawów ubocznych.

 

lewoMEpromazyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, w większości aptek tak. U mnie we Wrocławiu są apteki o nazwie Silesia i tam można ten lek dostać za 80 parę zł. Też dużo, ale lepsze to niż 2 stówy. Jeśli ktoś ma problemy tylko i wyłącznie ze snem to może być zadowolony... U mnie zadziałał po miesiącu, początki były fa ta l ne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na problemy ze snem bardzo dobrze działa Valdoxan. Nie uzależnia, co najważniejsze. Ale tylko na sen, który wydaje się być po tym leku naturalny, głęboki. Biorę ten lek od 3 miesięcy i problemy ze snem w sumie zniknęły. Niestety na lęki/depresję działa słabo.

 

Problem jest nie tylko z ceną, ale z zaburzeniami czynności wątroby. Ponieważ ja mam zapalenie wątroby od HCV więc niestety, ten lek odpada u mnie.

 

-- 15 lis 2013, 09:24 --

 

Czy Waszym zdaniem połączenie Trittico i Tisercinu to dobry sposób na przedłużenie snu?

A próbowałaś kiedyś Trittico i Tegretol? Tegretol dobrze wpływa na sen, a ma też działąnie p.depresyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, Tegretolu nie znam. Sugerowałam lekarce mianserynę, ale zapisała mi Trittico z Tisercinem. A leków typowo nasennych typu Stilnox nie chce przepisywać, bo uzależniają. Dziś jakby ciut lepiej się wyspałam, ciekawa jestem, po jakim czasie leki zaczynają działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, Tegretolu nie znam. Sugerowałam lekarce mianserynę, ale zapisała mi Trittico z Tisercinem. A leków typowo nasennych typu Stilnox nie chce przepisywać, bo uzależniają. Dziś jakby ciut lepiej się wyspałam, ciekawa jestem, po jakim czasie leki zaczynają działać.

 

Stilnox (zolpidem) brany doraźnie na mnie działa, natomiast mam poranne wybudzenia (ok. 4 nad ranem i nie śpię do rana). Kiedyś brałem 150 mg (6x25 mg- dużo!) Doxepiny na noc. Też wysusza jak Tisercin, ale mniej mi po niej rosły próby wątrobowe niz po Tisercinie. Tegretol obniża mi i tak małe plytki krwi (mam zapalenie wątroby HCV) i nie mogę go brać z tego powodu. Ale nie ma się co przejmować opiniami innych- zobacz odnośnie olanzapiny. Jedni chwalą, inni piszą, że to największe g**** jakie brali. Tisercin jest lekiem starym i ma duże działąnia uboczne- jednak jeśłi pomaga mała dawka to jest to wartościowa propozycja. Tu masz dane z Forum o Tegretolu karbamazepina-amizepin-finlepsin-neurotop-tegretol-timonil-t6308.html?hilit=tegretol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie jest albo czy możecie mi podać jakąś listę grup chemicznych które powodują senność (może być jako skutek uboczny działania leku) Znam takie:miansaryna,mirtrazapina,tranzadon,benzodiazepiny jest coś jeszcze ??

Z TLPD: amitryptylina, doxepina. Neuroleptyki alifatyczne- lewomepromazyna, tioksenteny: chlorprothixen, z leków zbliżónych do trójpierścieniowych- carbamazepina.

Oprócz beznodwuazepin wszystkie tu wymienione preparaty maja działanie p.depresyjne.

Nie są refundowane przez NFZ- benzodiazepiny i mirtazapina.

Działania uspokajające i wyciszajace ma większość neuroleptyków- z klasycznych np. promazyna, perazyna, z LPP II generacji olanzapina, kwetiapina. LPP II generacji są fefundowane dla takich rozpoznań jak schizofrenia, choroba afektywna dwubiegunowa, niedorozwój umysłowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×