Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      58
    • Nie
      25
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

ja to wiem i Ty to wiesz, to dobrze :D

jakbym miał brać zalecane przez dr 100 mg to bym chciał tylko spać i najlepiej zniknąć, pisałem, że skoro twierdzi się, że w większych dawkach sertralina działa na dopaminę to chcę to sprawdzić w dłuższym okresie, bo jak dotąd tydzień dałem radę tak mnie denerwowała nadpotliwość i ogólne zmęczenie, ale wtedy mogłem mieć infekcję wirusową, może teraz pójdzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, Przecież doskonale wiesz, że odpowiedź kliniczna na SSRI jest jakieś 10-20% ( w optymistycznym wariancie) lepsza od placebo (w niektórych badaniach nawet ~5%), dla tego właśnie gównianego efektu wyrzuca sie pieniądzę, ja również wiesz, że trafić na swój lek/kombinacje, to czasem prawdziwa mordęga, oraz wiesz, że nawet najlepszy mix po jakimś czasie przestaje działać. Więc o co cho? :bezradny::mrgreen:

 

Tak, za te parę gówniane pare procent jestem gotowy płacić kasę, i wszyscy tutaj. i nie ma co sie oszukiwać, że to cholerne frajerstwo wynikające z desperacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NieznanySprawca, dla tych 10% to nie warto podnosić szklanki wody by popic leki .

One mają większą siłę dzialania tylko trzeba nie stawać okoniem , bo można się zamienić w szczupaka i wisieć w próżni skowyczac z bólu , którego nikt nie slyszy .

No way ! Ja wole nie być zombie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos ćpania ssri. Mnie rozbawilo jak na hypku jakis gosc chwalil sie, ze zazyl 4 tabsy fluoksetyny(ekwiwalent 80mg) i mial taka faze po "psychotropie", ze ojapier.dole. Haluny-niewidzialne latajace rozowe jednorozce rzygajace tecza, euforia, moc i te sprawy. Drugi koles mu wtorowal. Dopiero trzeci oznajmil brutalna prawde- "eej, ale ssri tak nie dzialaja, one w ogole nie dzialaja ma poczatku" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem wszystkie SSRI (poza citalopramem) i na sertralinie w wyższych dawkach rzeczywiście czuć dopaminę, chociaż brałem maks 300 mg a tak dłużej to 200 mg. No ale i tak siła serotoninowa sertraliny (drugi najpotężniejszy lek serotoninowy po paroksetynie) się przebija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, Przecież doskonale wiesz, że odpowiedź kliniczna na SSRI jest jakieś 10-20% ( w optymistycznym wariancie) lepsza od placebo (w niektórych badaniach nawet ~5%), dla tego właśnie gównianego efektu wyrzuca sie pieniądzę, ja również wiesz, że trafić na swój lek/kombinacje, to czasem prawdziwa mordęga, oraz wiesz, że nawet najlepszy mix po jakimś czasie przestaje działać. Więc o co cho? :bezradny::mrgreen:

NieznanySprawca, nie same badania są najważniejsze, liczy się też praktyka kliniczna, wkleję cytat tak poglądowo:

 

"Skąd w takim razie wyniki niektórych badań, które wskazują na niewielki procent odpowiedzi na lek przeciwdepresyjny, wyniki, które wprawiają w konsternację także i lekarzy praktyków? Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Po pierwsze cytowane zazwyczaj badania są krótkoterminowe, tj. trwają zazwyczaj 6-8 tygodni. U wielu chorych jest to okres znacznej poprawy, depresja łagodnieje, ale nie następuje pełne uwolnienie się od jej objawów. Badania te zaniżają więc odsetek osób, które wychodzą z depresji w czasie prawidłowego, dłużej trwającego leczenia. Drugą ważną okolicznością jest ta, że u wielu osób istnieje potrzeba zmiany leczenia na drugi, a nawet i trzeci lek depresyjny, z powodu małej skuteczności lub nieskuteczności wcześniejszej terapii. Ponadto ważne jest to, że większość dzisiejszych badań leków to badania sponsorowane przez firmy farmaceutyczne. Nie jest to jednoznacznie złe. Badania te mogą być, i często są, prowadzone rzetelnie, zgodnie z wszelkimi wymogami naukowymi. Jednak ze względu na zainteresowanie firm tylko swoim preparatem, niemal zawsze dotyczą leczenia tylko tym jednym lekiem. Natomiast codzienna praktyka kliniczna jest inna. W leczeniu depresji dość często dokonuje się zmiany leku na inny, czasem stosuje się dwa leki jednocześnie, leczenie prowadzi się długo itp. Oczywiście dopiero takie naturalne postępowanie lekarskie powoduje, że liczba chorych na depresję, którzy uzyskują dużą korzyść z leczenia, jest duża."

 

Nie bronie firm farmaceutycznych, bo to fakt, są najbardziej pazerne zaraz po mafii narkotykowej i nie rzadko kasa przekłada się nad zdrowie pacjenta ale to już inny temat, chciałem pokazać że nie wolno oceniać skuteczności LP wyłącznie na podstawie badań, tak samo w drugą stronę, badania nie zobrazują wszystkich możliwych działań niepożądanych powodowanych przez leki, to wychodzi przez lata właśnie w praktyce klinicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój lekarz np. mało kiedy zaczyna od jednego leku przeciwdepresyjnego i prawie zawsze pacjent z depresją i lękiem dostaje połączenie jakiegoś SSRI z mianseryną. Mówił o wielu przypadkach gdzie same SSRI nie chciały działać i dopiero dodanie mianseryny robiło różnicę. No i to nie był jedyny lekarz w moim mieście który stosował połączenia leków, więc jest to dziś bardzo powszechna metoda.

 

Myślę, że leki typu tedatioxetyna (w fazie 2 badań firmy lundbeck) która jest połączeniem SSRI z antagonizmem 5-HT2c jest właśnie poszukiwaniem przez firmy farmaceutyczne jednego leku który zastąpiłby 2 stosowane dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie od wielu lat jestem cukrzykiem typu II Od czasu kiedy biore antydepresant Sertralina (SSRI)Zauwazylem , ze mój cukier nagle sie wyraznie sie poprawił(obnizył) .Chyba Sertralina obniża cukier!Nie gdzie nie moge znalesc informacji na ten temat.Moj lekarz nic o tym nie slyszal.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że leki typu tedatioxetyna (w fazie 2 badań firmy lundbeck) która jest połączeniem SSRI z antagonizmem 5-HT2c jest właśnie poszukiwaniem przez firmy farmaceutyczne jednego leku który zastąpiłby 2 stosowane dziś.

 

Ehe, będzie kolejny wielki BOOM, wielkie nadzieje, kosmiczna cena i wpisy na forum, że na mało kogo działa. Dlatego nie wpadałabym w przedwczesną euforię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×