Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

true jaką dawkę dostałaś? 75mg w kapsułkach? Nie wiem czy kapsułka Efexoru jest podzielna, w sensie, czy składa się z dwóch połówek, które da się otworzyć, tak jak jest w przypadku Efectinu. Jeżeli się da, to kup sobie w aptece kapsułki puste (przypominają smakiem opłatek) i podziel Efexor na pół. Zminimalizujesz skutki uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, coś każe mi przypuszczać, że skoro Miss zmaga się z tym dziesięć lat, to pewnie próbowała już co się dało, no ale mogę się mylić. ;)

Informuję tylko, że w kapsułkach "Faxolet" znajdują się małe tabletki, które można wyjmować.

No to ja dorzucę, że w kapsułce Orivenu jest 6 małych tableteczek, więc jest idealny do redukcji. 75mg/6= 12,5 mg. :mrgreen:

strasznie sie boje , oczywiscie po przeczytaniu ulotki :/

Nigdy nie rozumiałem, co co wam chodzi z tym strachem przed lekiem. To może nie czytajcie tych głupich ulotek?

 

No ale też mądry, to ja nie jestem. Przymusowe wolne postanowiłem wykorzystać na szatański eksperyment z użyciem 300mg wenlafaksyny. ; >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

true jaką dawkę dostałaś? 75mg w kapsułkach? Nie wiem czy kapsułka Efexoru jest podzielna, w sensie, czy składa się z dwóch połówek, które da się otworzyć, tak jak jest w przypadku Efectinu. Jeżeli się da, to kup sobie w aptece kapsułki puste (przypominają smakiem opłatek) i podziel Efexor na pół. Zminimalizujesz skutki uboczne.

kapsulki niestety :/ - 75 mg teraz widze , ze w PL to odpowiednik efectinu ... jeden grom :/ narazie mam brac 3 tyg do nastepnej wizyty

 

A mam takie pytanie do dlugo-bioracych? co z "checia" ? powiedzialam lekarzowi , ze mam problem z tym a w ulotce jest ze zanik popedu :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, coś każe mi przypuszczać, że skoro Miss zmaga się z tym dziesięć lat, to pewnie próbowała już co się dało, no ale mogę się mylić. ;)
Informuję tylko, że w kapsułkach "Faxolet" znajdują się małe tabletki, które można wyjmować.

No to ja dorzucę, że w kapsułce Orivenu jest 6 małych tableteczek, więc jest idealny do redukcji. 75mg/6= 12,5 mg. :mrgreen:

strasznie sie boje , oczywiscie po przeczytaniu ulotki :/

Nigdy nie rozumiałem, co co wam chodzi z tym strachem przed lekiem. To może nie czytajcie tych głupich ulotek?

 

No ale też mądry, to ja nie jestem. Przymusowe wolne postanowiłem wykorzystać na szatański eksperyment z użyciem 300mg wenlafaksyny. ; >

kiedys nie czytalam ulotek , wzielam zwykla hormonalna tabletke to malo nie zeszlam z tego swiata ... zawsze sie boje .. tymbardziej jak wiem ,ze bede sama w domu

 

-- 13 lis 2013, 15:19 --

 

kapsułka jest podzielna?

z libido jest różnie. U mnie nie było z tym problemu. Zresztą po żadnych lekach nie miałam większego problemu z libido

jest podzielna ale jeszcze nie otwieralam , zaczynam od jutra rana (mam brac rano) , wiec jeszcze dzis pojde po puste kapsulki

 

-- 13 lis 2013, 15:21 --

 

true, większości zmniejsza libido, niektórym (rzadko) nawet podwyższa.

u mnie bez zmian.

seroxat mi obnizyl , wellbutrin podwyzyl ale malo tez ataku serca nei dostalam ;) cholera i tak mam z tym problem wiec niedlugo bede szukac jakiejs konskiej muchy :D albo viagry dla kobiet :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli aż tak bardzo się boisz i będziesz w domu sama, to podziel nie na dwie, a na trzy równe części. Kup więcej tych pustych kapsułek.

Ja obecnie biorę seroxat i nie narzekam na libido :) Jedynie po antykoncepcyjnych miałam równe zeru. Widać jestem jakaś inna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli aż tak bardzo się boisz i będziesz w domu sama, to podziel nie na dwie, a na trzy równe części. Kup więcej tych pustych kapsułek.

Ja obecnie biorę seroxat i nie narzekam na libido :) Jedynie po antykoncepcyjnych miałam równe zeru. Widać jestem jakaś inna

a ile bierzesz seroxat ? przez 2 miesiace z seroxatem bylo super ;) po 3 miesiacach libido minus 100 i plus 10 kilo :( i po tych 3 miechach wsio wrocilo do stanu poprzedniego dlatego dostalam wellbutrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli aż tak bardzo się boisz i będziesz w domu sama, to podziel nie na dwie, a na trzy równe części. Kup więcej tych pustych kapsułek.

Ja obecnie biorę seroxat i nie narzekam na libido :) Jedynie po antykoncepcyjnych miałam równe zeru. Widać jestem jakaś inna

a ile bierzesz seroxat ? przez 2 miesiace z seroxatem bylo super ;) po 3 miesiacach libido minus 100 i plus 10 kilo :( i po tych 3 miechach wsio wrocilo do stanu poprzedniego dlatego dostalam wellbutrin

 

7 miesiąc, od tygodnia z 20 mg przeszłam na 30 mg. Schudłam na seroxacie :( nigdy mi się to nie zdarzyło na innych lekach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli aż tak bardzo się boisz i będziesz w domu sama, to podziel nie na dwie, a na trzy równe części. Kup więcej tych pustych kapsułek.

Ja obecnie biorę seroxat i nie narzekam na libido :) Jedynie po antykoncepcyjnych miałam równe zeru. Widać jestem jakaś inna

a ile bierzesz seroxat ? przez 2 miesiace z seroxatem bylo super ;) po 3 miesiacach libido minus 100 i plus 10 kilo :( i po tych 3 miechach wsio wrocilo do stanu poprzedniego dlatego dostalam wellbutrin

 

7 miesiąc, od tygodnia z 20 mg przeszłam na 30 mg. Schudłam na seroxacie :( nigdy mi się to nie zdarzyło na innych lekach

heh a ja sie zrobilam po nim jak zombie :/ dlatego tak czesto zmieniaja leki , nigdy nie zgadniesz jak zareagujesz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, coś każe mi przypuszczać, że skoro Miss zmaga się z tym dziesięć lat, to pewnie próbowała już co się dało, no ale mogę się mylić. ;)
Informuję tylko, że w kapsułkach "Faxolet" znajdują się małe tabletki, które można wyjmować.

No to ja dorzucę, że w kapsułce Orivenu jest 6 małych tableteczek, więc jest idealny do redukcji. 75mg/6= 12,5 mg. :mrgreen:

strasznie sie boje , oczywiscie po przeczytaniu ulotki :/

Nigdy nie rozumiałem, co co wam chodzi z tym strachem przed lekiem. To może nie czytajcie tych głupich ulotek?

 

No ale też mądry, to ja nie jestem. Przymusowe wolne postanowiłem wykorzystać na szatański eksperyment z użyciem 300mg wenlafaksyny. ; >

 

 

Szatanskie eksperymenty...? Ja biorę 300mg Wenli dzień w dzień.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralam seroxat, wenle i duloksetyne (do tej pory jestem na duloksetynie ale zmniejszylam dawke i juz lipa) Wszystkie leki zadzialay na depresje ale zawsze po zmniejszeniu dawki czy zejsciu z leku deprecha wraca. A na takiej daawce co pomaga dobrze na depreche to czuje sie troche "nieludzko"

 

Libido prawie zerowe ale na poczatku np. wenli to bylo super a po jakims dluzszym czasie doszlo do praktycznego zera.

 

I nie ma co zalewac, jak ktos ma jakis tam epizod depresji to ja wyleczyc moze ale jak juz wroci chociaz raz to juz syf na zawsze.

 

I pomyslec, ze u mnie byly tylko napady lékowe i one z czasem doprowadzily do depresji bo jak zaczelam je miewac to zaczal zapadac mi sie swiat i zylam w ciaglym strach, ktory wybuchal atakami. Duzo tu opisywac ale jak ktos mial porzadny atak paniki i strach nie wiadomo o co to wie jak milo by bylo miec taki strach ciagle i panike i strach przed smiercia na twarzy (bo doslownie uczucie tak silne strachu, jakby czlowiek wlasnie sie dowiedzial, ze za 2min umrze w bolach)

 

Dzis czuje sie lepiej niz przedwczoraj kiedy pisal ostatni post. W takich momentach zalamuje mi sie swiat...A tak jak dzis to wegetacja codzienna ale bez zalamania nerwowego czy jak tam to nazwac...

 

-- Cz lis 14, 2013 1:08 am --

 

Aha, i chciabym dodac, ze co z was, ktorzy jeszcze wychodza ze znajomymi czesto, chodza z checia na imprezy do kina itd. to naprawde niech sie ciesza bo nie jest z Wami tak zle. Nie doposccie tylko zeby deprecha sie poglebila bo wtedy juz ciezko sie wygrzebac. Czyli nie odstawiac lekow bez porzadnej konsultacji z lekarzem itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

true, zwiększałaś dawkę seroxat ? ja biorę przeszło 3 miesiące , tez było gorzej i lekarz i podwyższył dawkę..i tez chudnę po nim..

 

-- 13 lis 2013, 17:55 --

 

true, na lęki dostałaś Efectin?

seroxat bralam dawno , juz nie biore , tak dostalam na leki i depresje , glowny powod dda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można kupić dodatkowe kapsułki? i czy rozpuszczają się tak samo jak te w efectinie?

w aptece. Są jak opłatek, trzeba szybko połknąć, bo mogą się rozpuścić na języku :))

 

-- 14 lis 2013, o 12:26 --

 

true podzieliłaś kapsułki? Brałaś rano lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można kupić dodatkowe kapsułki? i czy rozpuszczają się tak samo jak te w efectinie?

w aptece. Są jak opłatek, trzeba szybko połknąć, bo mogą się rozpuścić na języku :))

 

-- 14 lis 2013, o 12:26 --

 

true podzieliłaś kapsułki? Brałaś rano lek?

tak wzielam , podzielilam na pol , troche mnie przymulilo i ciut mi niedobrze narazie nic poza tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×