Skocz do zawartości
Nerwica.com

Prosze o wyjaśnienie


Gość Anna Maria

Rekomendowane odpowiedzi

Według definicji wikipedii, a raczej WHO: "Według definicji WHO: istotne obniżenie ogólnego poziomu funkcjonowania intelektualnego, oraz trudności w zachowaniu przystosowawczym, występujące przed 18 rokiem życia. Znane są przypadki nieuleczalne."

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasiątko, Zauwarzyłem, że ludzie którzy są opóźnieni społecznie i emocjonalnie są nadzwyczaj inteligentni, no ale to chyba nie oto chodziło w tym wątku, chciałaś chyba fachowej odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niktita, ale może wskazywać na intelktualne opóźnienie? Ta osoba właśnie jest taka i ma silną potrzebe akceptacji przez równieśników, jest towarzyska, tylko taka ksi,ężniczkowata, obrażalska o byle gówno za przeproszenie by tylko fochy pokazać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi kasiątko. O ile dobrze zrozumiałem, to znasz pewną osobę, która jest obrażalska i się focha o byle co, a jest twoim zdaniem opóźniona w rozwoju? Jeśli tak, to powiedziałbym raczej, że jest głupia, nie opóźniona w rozwoju. Ja od czasów podstawówki z podwórka znałem Mateusza, który był opóźniony w rozwoju. Przesiadywaliśmy godzinami na podwórku, wraz z resztą kolegów. Był nad wyraz wrażliwy, lecz nie w pejoratywnym tego słowa wrażeniu. Był naprawdę ciepłą i dobrą osobą, w przeciwieństwie do reszty moich "kolegów" z podwórka, którym w głowie tylko było rubasznie szpanowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niktita, wiesz co może i głupia, ale cięzko mi to powiedzieć bo to bardzo bliski członek moje rodziny dokładnie siostrzenica. Nie przepadam za Nią ale to błędy wychowawcze Jej rodziców bo rodzice odpierdzielają jak tylko mogą :?

 

 

Miałam taką diagnozę postawioną przez psychologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasiątko, jakbym ja się sugerował tym, co mi psycholodzy mówią, to bym chyba już dawno popadł w stan stagnacji. Robiłem test IQ i wyszło mi, że jestem niemalże imbecylem. No i co z tego? Mogę Ci doradzić, że kawa podnosi o parę kresek IQ na około 15 minut :P. (tylko taka z kofeiną)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mam odpowiedzieć? Nie znam jej osobiście, zatem nie jestem w stanie tego stwierdzić. Skoro ty to widzisz, że jest mniej inteligentna, to są dwa wytłumaczenia. Albo jest głupia, albo udaje głupią, by zabłysnąć w towarzystwie. Jest oczywiście trzecie wytłumaczenie, ale nie przychodzi mi na myśl w tej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według definicji wikipedii, a raczej WHO: "Według definicji WHO: istotne obniżenie ogólnego poziomu funkcjonowania intelektualnego, "

ale to by znaczyło że mam rację,że jest tochę głupsza od przeciętniaka :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według definicji wikipedii, a raczej WHO: "Według definicji WHO: istotne obniżenie ogólnego poziomu funkcjonowania intelektualnego, "

ale to by znaczyło że mam rację,że jest tochę głupsza od przeciętniaka :?

 

Podałem BARDZO ogólną definicję z wikipedii. Tak naprawdę to to pojęcie wśród psychiatrów i psychologów ma dużo szersze znaczenie i w ogóle ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napomknę tylko, że istnieją "Geniusze debile", znaczy sawanci. Zatem opóźnienie w rozwoju w wyjątkowych sytuacjach nie musi prowadzić do obniżonej sprawności intelektualnej. O to chyba chodziło użytkownikowi light.

 

Co do Sawantow polemizowalabym z tym ich opoznieniem w rozwoju. Jako ze jest to odmiana autyzmu i maja problem z interakcja z otoczeniem trudno raczej przeprowadzic na nich miarodajne testy badajace iloraz inteligencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napomknę tylko, że istnieją "Geniusze debile", znaczy sawanci. Zatem opóźnienie w rozwoju w wyjątkowych sytuacjach nie musi prowadzić do obniżonej sprawności intelektualnej. O to chyba chodziło użytkownikowi light.

 

Co do Sawantow polemizowalabym z tym ich opoznieniem w rozwoju. Jako ze jest to odmiana autyzmu i maja problem z interakcja z otoczeniem trudno raczej przeprowadzic na nich miarodajne testy badajace iloraz inteligencji

 

A jesteś w stanie przeprowadzić miarodajne testy inteligencji na kimkolwiek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niktita, masz racje ... ale zeby je przeprowadzic trzeba jednak nawiazac jakis kontakt. Skoro nie nawiazujesz nie mozesz ocenic w jakich widelkach wypadl test. Wiem z doswiadczenia ze badanie dzieci dyslektycznych wypada bardzo roznie w zaleznosci od tego jaki kontakt nawiaza z badajacym... od uposledzenia umyslowego w stopniu lekkim do powyzej normy. A jest to to samo dziecko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×