Skocz do zawartości
Nerwica.com

"Znawcy" z forum


Zagubiony148

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, w ogóle nie narzucałeś :? Ty z góry zakładasz, że jak ktoś ma inne zdanie niż ty, to ono jest złe, bo powinien mieć takie jak ty, no ewentualnie że ten ktoś kłamie, bo nie chce się przyznać do twojej "prawdy". Nie uwzględniasz w ogóle, że na świecie są różni ludzie z róźnym podejściem do życia. Ja szanuje twoje prawo do własnego zdania, a ty na każdym kroku próbujesz innych zmieniać, zmieniać ich podejście do życia, bo nie jest takie jak twoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak coś jest białe, to jest białe, a jak czarne, to czarne. Jak wiem, że mam rację i potrafię to z łatwością udowodnić podając mnóstwo argumentów, to jak mam słuchać zdania innych nie popartego żadnym przykładem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anand22, b/ur/ied/oku, daltonista w dodatku z Ciebie - istnieje cała gama kolorów... Chociaż dla Ciebie chyba wszystko (tu: wszyscy) są czarni, a Ty biały...

 

Taka ludzka natura że łatwo wytyka wady a zalet nie widzi Rolling Eyes

Otóż to - chyba dlatego tak zareagowałam na ten temat :? Jest takie coś jak empatia :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, aby była taka konieczność. Sądzę, że sprawa została już wystarczająco wyjaśniona i mam nadzieję, że osoby, które natkną się na temat przeczytają również jego intencje (opisałeś wcześniej). Czytając pierwszego posta wiele osób mogło zrozumieć go podobnie, jak ja.

 

Chciałabym dodać kryterium: przewrażliwieni :lol: (ja :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako psycholog kliniczny,ktory poradzil sobie i bywal po obu stronach,/pacjent=psycholog/,czuje intuicyjnie,ze co mozna to trzeba powiedziec,czasami po pewnych sprawach warto nie wiedziec.nie doradzam,czasami dokopie potencjalnemu samobojcy,ze szantazuje,poza tym nawet chorzy maja mozg,joanna5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się uśmiałam z posta Zagubionego :smile:

szczególnie z tego:

Ciężkie przypadki

 

Osoby te pisza zazwyczaj po 2 posty o tym jakiego dola maja po traumatycznych przezyciach:

-poklucilem/am sie z koleżanką/kolegą

-dostalem 1 z matmy

-matka nie puscila mnie na dykoteke

-ojciec nie dal mi kasy na kolczyk w nosie

Trochę dystansu ludzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joanna5: Nie wierze, ze jestes psychologiem klinicznym, piszesz "tak troche jakby" nie po polskiemu, watpie zeby psycholog kliniczny w taki sposob wypowiadal sie w internecie.

 

Czyli ja pasuje do: wiem lepiej, bo przeciez wiem i to w dodatku lepiej! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie temat zle ujety, nie znawcy -bo znawca oznacza kogos kto posida wiedze na dany temat, ale moze po prostu rozne dziwadla i trolle lepiej by pasowalo :mrgreen: ja podchodze na forum do kazdego milo, jednakze w dwoch wyjatkach:

a) kiedy to ktos mysli ze pozjadal wszytkie rozumy, a w gruncie rzeczy nic nie wie, albo malo wie,

b) w stosunku do nawiedzonych, ktorzy uwazaja ze psychiatrzy to sa kosmici, a leki to odpadki radioaktywne , wtedy albo ingnoruje, albo powiem swoje zdanie :) jednakze staram sie nie urazic takiej osoby personalnie, czyli np nazywajac ja glupia, czy psycholem :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie temat zle ujety, nie znawcy -bo znawca oznacza kogos kto posida wiedze na dany temat

 

 

Chorujac na nerwice i leczac sie , jezeli sie jest swiadomym , za siebie odpowiedzialnym i nieubezwlasnowolnionym pacjetem, masz wiedzena temat swojej choroby. Bo wiedza o niej i bierzace dalsze informowanie sie jest pierwsza najwazniejsza bronia przeciwko chorobie. Dokladnie o tym mnie poinformowal juz na samym poczatku leczenia i terapeuter i psychiatra. No bo jak masz wiedze na temat choroby to nie jestes zaskoczona jak dostajesz objawy, i nie wpadasz w bezgraniczna panike.

 

To bylo jakies 8 miesiecy temu jak mi powiedzieli prosze wszystko co jest dostepne w informacji o chorobie sobie przyswoic. Dzis czasami po nowych wlasnych osiagnieciach w walce z choroba, jestem pytana np. therapeuty jak to osiagnelam. Czasami jest zaskoczony.

 

Bo wiesz lekarze i terapeuci znaja nerwice z ksiazek a my z praktyki. A jak w kazdej dziedzinie teoria musi byc ale bez praktyki ani rusz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że na forum jest wiele osób, których zachowanie pozostawia wiele do życzenia. Pogrupujmy:

 

Egoiści

 

Osoby całkowicie zapatrzone w siebie i swoje problemy. Mówią ci o czymś godzinami alesprobuj powiedziec cos o sobie. Pamiętaj twoje problemy sa niewazne.

 

Placzki

 

Osoby gnojące się i przedstawiające się z jak najgorszej strony.Potencjalne pocieszenia trak tują jako atak na ich osobe. Lekkie przypadki czasem udaje sie przekonać że nie jest tak z nimi źle, efekt jest krótkotrwały.

 

Poeci

 

Zdaja sie pisac dla siebie - rzadko kto rozumie glebie ich wynurzen. Nawet oni sami.

 

Toksyki

 

Ludzie ktorych powinno sie banowac przed rejestracja, ponizaja innych, wysmiewaja, sa chamscy i nie maja nic dobrego do powiedzenia

 

Ciężkie przypadki

 

Osoby te pisza zazwyczaj po 2 posty o tym jakiego dola maja po traumatycznych przezyciach:

-poklucilem/am sie z koleżanką/kolegą

-dostalem 1 z matmy

-matka nie puscila mnie na dykoteke

-ojciec nie dal mi kasy na kolczyk w nosie

 

Wiem lepiej

 

(np. ja :twisted: )osoby niedopuszczajace mysli ze moga sie mylic

 

 

 

Biblioteczka poszerzana w miare obserw.

 

Jesli mozna,dodam do tej listy jeszcze jedna kategorie:

 

Ludzie,ktorzy chca tu cos konkretnego zalatwic.

Czytaj: usunac problem .

Przypuszczam,ze mieszcza sie w kategorii "Egoisci",ale z ta roznica,ze - ja na przyklad - umiem sluchac o czyichs problemach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do jakiej kategorii podczepić zagubionego ? Skoro na forum dla ludzi z problemami ...raczył zauważyć ,ze sa ludzie z rożnymi problemami ? :D

 

the new category is Gapcio zmiksowany ze smerfem ważniakiem i wiecznym malkontentem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do jakiej kategorii podczepić zagubionego ? Skoro na forum dla ludzi z problemami ...raczył zauważyć ,ze sa ludzie z rożnymi problemami ? :D

 

the new category is Gapcio zmiksowany ze smerfem ważniakiem i wiecznym malkontentem

:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do jakiej kategorii podczepić zagubionego ? Skoro na forum dla ludzi z problemami ...raczył zauważyć ,ze sa ludzie z rożnymi problemami ? :D

 

the new category is Gapcio zmiksowany ze smerfem ważniakiem i wiecznym malkontentem

 

Kocham Twoje teksty xD

 

Popatrzmy na ranking

Wyszło mi, że jestem połączeniem płaczka z poetą, czyli nie tak źle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×