Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jaki lek na motywacje i koncentracje?


stx

Rekomendowane odpowiedzi

a ze zdobyciem wellbutrinu jak jest?

 

pewnie prościzna,,,dobry bajer , znamy to .

Mi ten lek ( nawet jak dla czlowieka z deficytami dopaminy ) bardziej chyba szkodził niz pomagał . Zresztą nic nie pomagał . Już nie chodzi o cenę ,,, bo ta też w końcu mogła by byc niższa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego trzeba iść do lekarza i się spytać czy możesz brać wellbutrin, bo tu jak widzisz...różnie jest, ja tylko od siebie piszę że MNIE akurat pomógł zebrać do kupy i mega skupić w pracy i oprócz tego uprawiać sport, czułam duże skupienie i koncentracje. Nie chce pisać tu że jakiś lek jest fe albo odmawiać, każdy tu pisze swoje doświadczenia i trzeba je uszanować bo każdy ma inną chemie mózgu i reaguje tez inaczej. Zyczę powodzenia i raczej spytaj się lekarza. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi priorytetowo o to, żeby lek nakłonił do działania, bo jestem w klasie maturalnej a nic nie potrafię, a mimo że w głębi duszy jest to dla mnie najważniejsze to i tak to olewam.

 

no to może sobie kupie ten wellbutrin, czy macie jeszcze jakies inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no teraz wiem że jesteś jeszcze chyba za młody na wellbutrin hmm, radze i tak czy siak udać się do lekarza i powiedzieć o problemach z koncentracją. Młodym osobom przepisują głównie wtedy tianeptynę (coaxil)

 

-- 09 lis 2013, 18:00 --

 

to raczej bezpieczny lek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy lek może zareagować inaczej. Nie wiem czemu nie chcesz udać się do lekarza? Mase osób chodzi, skoro się wstydzisz isć do psych.do idż do ogólnego, ale warto bo leki to nie cukierki

 

-- 09 lis 2013, 18:24 --

 

a najlepiej zacznij uprawiać sport, siłownia, biegi itp.rewelka na serotoninkę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że leki to nie cukierki, dlatego RYZYKUJE OSTROŻNIE :twisted:

 

 

zacząć uprawiać sport? jestem w klasie sportowej. tygodniowo w samej szkole mam 10 godzin wfu. nie jest źle ale nie mam już tyle energii co kiedyś i jestem zbyt rozkojarzony.

 

kiedyś czasem sobie lubiłem wziąć efedryne (jakieś 90 mg) + napój energetyczny i to na mnie dość fajnie działało, ale myślę że na dłuższą mete to nieciekawy pomysł. poza tym mimo że byłem skupiony, to i tak nie potrafiłem się zabrać po tym za naukę :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz cos wiecej o sobie, skad, od jak dawna masz problemy z konentracja. Jesli wynika to z zaburzen nerwicowych to przygotuj sie na to ze mozesz nie znaleźć skutecznego leku, nawet wsrod dopaminergikow.

 

jesli jest inaczej to pomóc mogą

1) huperycyna A (huperzine A), jest to alkaloid pochodzenia roslinnego, farmakologicznie inhibitor acetylocholinoesterazy, enzymu rozkladajacego acetylocholine. Zwieksza jej poziom co wplywa pozytywnie na pamięc, zdolność kojarzenia, koncentracje.Dosyc skuteczna, ale uwaga, potrafi uzaleznic.

2) cytokolina (cdp-cholina), pochodna choliny, w odroznieniu od zwyklej choliny przekracza bariere krew-mozg. Efekty podobne jak w przypadku huperycyny ale mniej wyraziste i obarczone mniejszym ryzykiem uzaleznienia.

3) acetyl-l-karnityna, acetylowana pochodna l-karnityny, przekracza bariere krew i mózg. Zwieksza poziom acetylocholiny (minimalnie) oraz metabolizm mózgu (l-karnityna to jeden z energetycznych substratów dla umysłu). Szczególnie znana z przeciwstawiania się wpływowi stresu na zdolności kognitywne.

4)noopept - zwieksza zdolnosc koncentracji, wplywa pozytywnie na neurogeneze, poprawia pamięc długoterminową. aniracetam - podobnie jak noopept + zwiekszenie kreatywnosci, przy dluzszym stosowaniu dzialanie przeciwlekowe.

5)metylofenidat - inhibitor wychwytu zwrotnego dopaminy i noradrenaliny. Bardzo skuteczny lek uzywany przy zaburzeniach koncentracji i problemach z motywacja. W mniejszych dawkach (20mg max) selektywnie zwiększa poziom dopaminy w korze mózgowej, wpływa jedynie minimalnie na jądro półleżące i na takim samym poziomie jest ryzyko uzaleznienia. Czym wieksza dawka tym większy wpływ na transmisje dopaminergiczna w CNS. Dlatego przy duzych dawkach (>40mg ) mph naprawde uzaleznia. Problemem jest niska dostepnosc, piętno narkotyku, wysoka cena. Sztuką jest znalezenie lekarza ktory to przepisze. Mniejszą ale niewatpliwie bardziej kosztogenną, przeszukanie ogloszamy24.

 

ze skutecznych o ktorych nie chce mi sie juz pisac: żen-szen (olimp, agonista 5-ht2a), winpocetyna, ginkgobiloba (lajtowy NRI, wg najnowszych badan to nie jest iMAO), piracetam (slabszy od noopeptu i aniracetamu), fenylopiracetam (bardzo skuteczny racetam o wlasciwosciach bardziej stymulujacych niz nootropowych), modafinil (jakis mędrzec z sobie tylko znanych powodów dał na niego RPw, czyli recepte z blankietem, narkotykowa, dlatego raczej odpada)

 

 

wellbutrin odradzam. Jest drogi i załosnie słaby. Jego wpływ na dopamine jest minimalny a mechanizm dzialania odbiega od metylofenidatu (NDRI to tylko dodatek, nie głowny mechanizm działania) . W dodatku to silny antycholinergik (i to na najwazniejszych w tych sprawach receptorach nikotynowych ) czyli jest szansa na poglebienie zaburzen koncentracji.

 

czuje ze agonista nmda przestaje dzialac dlatego koncze ten przydlugi post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze dodam jeszcze że w poprzedniej klasie miałem 10 zagrożeń na koniec roku. nawet wtedy mi się nie chciało uczyć. zdałem chyba dzięki litości nauczycieli.

 

po drugie gdy chcę się czegoś nauczyć wystarczy że to raz przeczytam i juz potrafię, więc nie jestem tępy :twisted:

 

dlatego właśnie szukam czegoś co tak w głębi mnie zmotywuje do nauki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwek zapomnialeś dodać jeszcze Memantynę i szczególnie Dopenezil. Ten drugi to prawdziwe Remedium na słabą pamięć ( nie koncentrację , kojarzenie , ale sciśle pamięć), ale radziłbym ostrożność z tym lekiem . Nadużywanie go drozi depresjami .

dlatego trzeba iść do lekarza i się spytać czy możesz brać wellbutrin,

Dobrze Adela . Dziękuję . Następnym razem może sie zapytam swojej pani doktor czy by mi przepisała ten lek ,,, wtedy receptę oddam STX ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymajcie się ciepło! O wszystkich radach trzeba poczytać sobie i zasięgnąć rad tych "wyższych" uczonych ;-). Kiedyś jak nie było leków to najlepsze było dobre towarzystwo i ukochana osoba przy boku ...mmm i już bym była zdrowa! achhh

pozdrawiam :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy lepszy będzie lek z selegiliną czy tineptyną (coaxil)?

 

coaxil wydaje sie dobry, ale jego działanie można odczuć dopiero po jakimś czasie stosowania? oraz dawka to 3 razy dziennie to też troche szkoda, wolałbym brać jedną tabletke w razie potrzeby :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×