Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI


media

Rekomendowane odpowiedzi

ja na razie pare tyg. odpuszczam z czym kolwiek, może jak przestane sie tymi drugami szprycowac to i orgazm mi wróci,

wczoraj nawet jak obejrzałem lekką scene erotyczną w TV to i mały coś sie poruszył :) .... to było nie do pomyślenia jeszcze tydzień temu

dodatkowo po wellbutrinie i piracetamolu miałem straszną bezsenność, bez tabletki nasennej nie szło wogle zasnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam orgazmu, nie wiem od której dawki bo pierwszy raz od ponad tygodnia sprawdzałem :] Jak to jest pierwszy etap wędrówki do impotencji to pisać mi tu szybko, idę resztą Asertinu nakarmić klopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chojrak36 co tam u Ciebie ? dalej łykasz ten Wellbutrin ?

 

u mnie cały czas jednak lipa, najgorzej z tym orgazmem, ale cały czas nic nie biore.

Po tym Wellbutrinie dużo gorzej zasypiam niż wcześniej mimo, że już go dawno ostawiłem. Czasem musze sie wspomoc tablekta nasenna. Te leki potrafią popierdolić wszystko !!

 

 

SHM35 odbierz poczte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dopiero 1/4 książki. Nie wiem co konkretnie negujesz ale chyba nie to że przemysł farmaceutyczny przedkłada własne zyski nad dobro pacjenta, wprowadzając na rynek leki powodujace poważne skutki uboczne o których nie informuje. Koncerny farmaceutyczne nie maja obowiązku publikacji/ ujawniania badań naukowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mafia, wiadoma rzecz ..

Eli Lilly produkuje Olanzapine - najgorsze gówno jakie brałem, mocno zaburza gospodarke lipidową, często prowadzi także do cukrzycy II stopnia, cholesterol i trójglicerydy mi sie potroiły, przytyłem na tym leku ponad 30kg w pół roku, spałem po kilkanaście godzin dziennie, do dzisiaj mam problemy z tyciem i nie moge sie do końca pozbyć tej nadwagi, wydaje mi się że ona mi uaktywniła jakieś geny tycia

najlepsze jest to, że jest często gęsto przepisywana przez psychiatrów w szpitalach mimo takich skutków ubocznych, lek ten bez refundacji kosztuje kilkaset złotych ha ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yo, ja ogólnie problem skutków ubocznych leków odsunąłem na bok, odstawiąjac leki, nie wierząc w tabletki szczęścia i korzystając z CBT, zresztą wg. najnowszych wytycznych NICE w UK leki miały być przepisywane tylko w ciężkiej depresji, w łagodnej i umiarkowanej oferowana jest Terapia Behawioralno - Poznawcza która jest tak samo skuteczna jak leki. NHS.co.uk nie przyjęła w 100% tych wytycznych bo część psychiatrów sprzeciwiała się, argumentując że jest wiele miejsc gdzie nie ma psychoterapii i na stronie nhs można zobaczyć w dziale treatment depression, że poszli na kompromis - mild-moderate depression terapia, moderate-servere depression leki+terapia.

Ogólnie polecam ulotkę http://www.rcpsych.ac.uk/mentalhealthinfoforall/translations.aspx

 

 

A jeśli ktoś doznał już efektów ubocznych, bierze leki i nadal chce brać, może skonsultować z psychiatrą o zmiane leku, podobno biupropion nie dość, że nie powoduje w większości przypadków dysfunkcji sexualnych to w niektórych przypadkach nawet funkcje sexualne poprawia!

z eng wiki

"Sexual dysfunction

 

Bupropion is one of few antidepressants that do not cause sexual dysfunction.[25] A range of studies demonstrate that bupropion not only produces fewer sexual side effects than other antidepressants, but can actually help to alleviate sexual dysfunction.[26] According to a survey of psychiatrists, it is the drug of choice for the treatment of SSRI-induced sexual dysfunction, although this is not an indication approved by the U.S. Food and Drug Administration. 36% of psychiatrists preferred switching patients with SSRI-induced sexual dysfunction to bupropion, and 43% favored the augmentation of the current medication with bupropion.[27] There have also been a few studies suggesting that bupropion can improve sexual function in women who are not depressed, if they have hypoactive sexual desire disorder.[28]"

 

powodzenia

 

-- 08 lis 2013, 14:13 --

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to i kwestia wieku ale cóż, SSRI wywołują PSSD, u mnie też. Czy jest może ktoś, kto dołączył Wellbutrin (bupropion) do sertraliny (na dzień) i mianseryny z chlorptothixenem na noc? Mam duże problemy ze spaniem, jeśłi bupropion wzięty z rana by to jeszcze pogorszył, to nie ma sensu wykupywać recepty- a refundowany nie jest, cena też spora.

 

świstak

F33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiek ma znaczenie :why: Cholera mnie trafia nie tylko z uwagi na PSSD ale i na anhedonię. Czy coś extra radosnego, czy przeraźliwie smutnego to wszystko jest jednakowo zszarzałe. Niby nie ma jakis extra działań ubocznych po lekach (zaburzeń rytmu serca, tego wysychania w ustach jak po amitrptylinie czy doksepinie- ale te SSRI mają takie jakieś kastrujące działanie. Poczytałem o bupropionie, że znosi pewne zaburzenia PSSD po SSRI, ale ja i tak mam problemy ze spaniem (mianseryna 60-90, chlorprothixen 100, estazolam 1 mg, do tego- gdy sen nie nadchodzi- mam napady żarcia słodyczy) że w razie większych kłopotów to pieniądze byłyby tylko wyrzucone w błoto.

 

świstak

F33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły, niektórzy śpią dobrze bo wellbutrinie, no ale jest duże prawdopodobieństwo że może Ci jeszcze bardziej utrudnić zasypianie, wcale też nie jest pewne że poprawi funkcje seksualne, śmiał bym nawet twierdzić że efekt może być marny.

 

Dobrym sposobem jest też pominięcie dawki w dniu w którym planujesz stosunek, łatwiej osiągnąć orgazm i wrażliwość na bodźce dotykowe też troszkę większa, jednak zbyt częste praktykowanie tego sposobu może zepsuć efekt terapeutyczny.

 

Możesz też spróbować suplementować się np. kwasem d asparginowym lub jakimś tribulusem, są ludzie z forum którzy twierdzą że jakieś efekty pozytywne są po suplach.

 

Aha, nie mów od razu że cierpisz na PSSD, poczytaj dokładnie co to jest pssd, Ty masz po prostu zaburzenia seksualne które towarzyszą praktycznie u każdego podczas terapii ssri i najczęściej wszystko wraca do normy po odstawieniu leku.

PSSD to już większy problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie próbowałem ograniczać (odstawiać na jakis czas) sertralinę- na czas do 4-5 dni, próby ze zmniejszeniem dawki sertraliny do 1/4 dawki (tylko 25 mg- pół 50 mg przez 4 tygodnie- bez nawrotu ciężkich depresji- uwaga-przy stosowaniu mianseryny 60-90 i chlorprothixenu 50-100 na noc)- ale efekty tego były znikome- podejrzewam, że jakbym odstawił setralinę i nie brał żadnego SSRI to też by się to utrzymywało- stąd napisałem o PSSD. Wydaje mi się, że fluoxetyna mniej tu bruździ- ale 20 mg jest dawką za małą, a po większych dawkach jestem podminowany i muszę brać więcej normotymików. Lęków nie mam, napadów paniki też. Więc specjalnie lęków po bupropionie się nie obawiam. Natomiast problemów ze spaniem tak, bo nawet bez tego bupropionu to koszmar.

 

Najbardziej mnie interesowąło to, czy jest ktoś kto miał cechy PSSD po SSRI i czy Wellbutrin zastosowany po SSRI ten syndrom mu zlikwidował.

 

świstak

F33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chojrakowi36 wellbutrin pomógł bodajże ale od dłuższego już czasu się nie odzywa więc nie wiem co u niego teraz się dzieje

z bezsennością Ci sie pogorszy na bank po tym drugu więc ja bym nie ryzykował na Twoim miejscu

sam żałuje że go wziąłem bo nic mi nie pomógł a dodatkowo zasnąć normalnie nie moge i drogi jak cholera !

dodam tez, że po tabletkach nasennych tez z małym jest mi teraz jeszcze gorzej !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chojrakowi36 wellbutrin pomógł bodajże ale od dłuższego już czasu się nie odzywa więc nie wiem co u niego teraz się dzieje

z bezsennością Ci sie pogorszy na bank po tym drugu więc ja bym nie ryzykował na Twoim miejscu

sam żałuje że go wziąłem bo nic mi nie pomógł a dodatkowo zasnąć normalnie nie moge i drogi jak cholera !

dodam tez, że po tabletkach nasennych tez z małym jest mi teraz jeszcze gorzej !

 

 

A długo go brałeś (Wellbitrin)?? W jakiej dawce? To, że jest drogi jak cholera to wiem. Stąd pytanie czy ktoś nie może mi go odstąpić ze 3 tabletki- dla sprawdzenia jak on na mnie działa. Lęków nie mam, napadów paniki też nie. Dołów ewidentnych nie mam, jestem jako tako wyrównany. Problemy to spanie (ściślej jego brak), PSSD, anhedonia i spłycenie afektu. Nie brałbym Wellbutrinu więcej niż 150 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem brać Bromergon (substancja czynna bromokryptyna ) Ktoś z Was ten lek stosował? Nie jest drogi.

 

Ja brałem , a i teraz też w miarę potrzeby stosuję. Biorę tak z kilka dni z rzędu i wtedy libido po Paroksetynie powraca . Nie łykam znowu wielkich dawek , jednak eksperyment z tym lekiem zaliczam jako udany. Szczególnie dla tych , którym sie nie chce ,a libido na marnym poziomie . Inną zaletą tego leku jest cena. Trudno mi powiedzieć jak jest z tym lekiem po dłuższych mega kuracjach. Jednak znam jednego kolegę , który bierze ten lek już długo ,a i na dawkach nie oszczędza i nie dośc ,że bardzo mu pomaga w kontaktach z żoną ,,, to jeszcze seronil odstawił( ale może te dwie rzeczy nie mają ze sobą związku ).

Świstak , ile tego bierzesz , do czego , jak długo i na co ?

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świstak , ile tego bierzesz , do czego , jak długo i na co ?

Powodzenia.

 

Jestem pod opieka m.inn. poradni andrologicznej. Na podstawie wynikó krwi mam przepisywany Undestor i właśnie Bromergon.

Odnośnie Undestoru -biorę go 2 kapsułki- może i on pomaga, ale nie tak, jakby to sobie mozna wyobrażać. Mnie po nim napędza (nie pobudza!!)- lepiej te zwalczanie depresji nawracajacych wychodzi. Autentycznie mnie pozytywnie nakręca do działąnia. PRL mam ciut podwyższoną po chlorprothixenie. Więc mam na recepcie i Bromergon. Natomiast spada po nim ciśnienie, a te mam niskie.

Odnośnie bupropionu to moim zdaniem nie tylko jest to wpływ dopaminergiczny- wszak w takim wypadku kapsułka np. Madoparu HBS (lewodopy) by pomogło. A ja nawet takie próby mam za sobą i na PSSD to nie pomaga. Więc bupropion musi mieć jakieś działąnie receptorowe, skoro na tym polu jest chwalony. Jednak nie mogę się zgodzić na lek, kóry by nasilał mi bezsenność, bo to koszmar dla mnie większy niż depresja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem strasznej bezsenności po wettbutrinie mimo, że już go od paru miesięcy wogle nie biore.

Ktoś mam jakiś sposób żeby zasnąć normalnie bez tabletki nasennej? troche próbowałem z mianseryną ale ona wręcz zwala z nóg takie ma na mnie działanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka po długim czasie, mi wellbutrin pomógł ale nie biorę już go dosyć długo bo jest dla mnie za drogi, mam wrażenie że właśnie po nim zostało mi lekko zwiększone zainteresowanie płcią przeciwną i większa sztywność tam na dole ale i tak nie jest to co było kiedyś, w dalszym ciągu mam małe ilości nasienia i brak ochoty na regularne współżycie, troszkę się libido ostatnio poprawiło jak sobie zapodałem przez miesiąc Sustanon podnosi to poziom teścia przez co wzrasta masa mięśniowa i libido taki eksperyment zrobiłem na sobie, po pierwszej dawce libido było mega wysokie po kolejnych dawkach coraz słabsze poprostu organizm sie przyzwyczaja i już nie ma tego efektu ilość nasienia bez zmian malutka i brak uczucia ciśnienia w portkach i chęci rozładowania a na maxatin szkoda mi kasiory. Na moje to te leki SSRI zmniejszają ogólnie wrażliwość na bodżce zewnętrzne właśnie po to żeby sobie lepiej radzić na tym czasami popierd.... świecie żeby być bardziej "gruboskórnym" a że nie działają wybiórczo to przy okazji osłabiają naszą sferę seksualną, ja sobie teraz lepiej radzę w pracy i w życiu bo mam bardziej wyrąbane na wiele spraw nie mam już tej wrażliwości co kiedyś zmieniona jest trochę osobowość ale wolę pogodzić się z tym niż siedzieć w domu i bać się wyjść do ludzi przez fobie i nerwice, brak sexu niestety zamieniłem na przesiadywanie wieczorami przed kompem i graniu :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×