Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy wziąć doraźnie czy nie bo naczytałem się złych opinii w necie

i źle mi się leki nasenne kojarzą bo nie rozwiązują problemu podobno i uzależniają, efekt

odbicia i zapętlone kółko.

Mam jeszcze melatoninę ale to chyba za "słabe" dla mnie i to chyba tylko reguluje

tryb dobowy tylko a nie usypia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martiszon, Dlaczego tak jest , gdy podnosimy dawkę sa takie uboki.. :?:

 

A cholera wie :) Ale nie przejmuj się nimi - miną wszystkie bezpowrotnie. Zapewniam Cię. Ja czasem rano odczuwam lekki niepokój i to serducho mi mocno kołata ale można z tym żyć i nie powoduje to ataków paniki. Żyję tak, jak żyłam przed chorobą więc warto się pomęczyć, naprawdę.

 

Powodzenia, trzymam kciuki! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy wziąć doraźnie czy nie bo naczytałem się złych opinii w necie

i źle mi się leki nasenne kojarzą bo nie rozwiązują problemu podobno i uzależniają, efekt

odbicia i zapętlone kółko.

Mam jeszcze melatoninę ale to chyba za "słabe" dla mnie i to chyba tylko reguluje

tryb dobowy tylko a nie usypia?

wziasc recepte zawsze warto zawsze sie moze przydac, spi sie po tym wspaniale, owszem lek uzaleznia ale mniej niz benzodiazepiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja mam ten lek przypisany i mam go w domu ale boję się go wziąć.

Po odstawieniu triticco i mirtagenu nie śpię lub śpię 3,4 godziny i nie mogę

utrzymać jednej pozycji ciała, targa mną na lewo i prawo to chyba odruch

podstawieniowy. Tak jak pisałem czuję się jak narkoman. Zamiast być wyleczony to

jestem znieczulony i waham się z tym imovane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bezsenność mianseryna(lerivon) jest super, potwierdzam, skuteczność niesamowita i nie uzależnia, polecam tym co zmagają sie z bezsennością...

 

paroksetyna a fluoksetyna to kwestia wyboru, zmieniłem kiedys z paro na fluo, ale już nie było takich super efektów jak kiedys, na natręctwa fluo jest najlepsze, aktywizuje, daje motywacje, energie, większą chęć do pracy, zainteresowań, lepiej działa antydepresyjnie natomiast paro zmniejsza motywacje, zobojętnia, rozleniwia, daje lepszy efekt uspokajająco-przeciwlękowy, apetyt jest dużo lepszy niż na fluo i dlatego stawiam na paro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bezsenność cierpię od 8 lat, tak od ośmiu lat już niestety, bardzo długo i chyba

nigdy z tego nie wyjdę tak mi się wydaje. Próbowałem różnych leków jedynie paro

mi pomógł ale to długa historia. Miansaryny nie próbowałem ani jeden lekarz mi jej

nie zaproponował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na lęki to paro najlepsze, z pernazyną w zestawie kiedyś najlepiej działało, jakiś czas temu dorzuciłem pernazyne przed snem dla ciekawości na kilka dni, na dzień sie nie nadaje bo zamula, ale na drugi dzień zrelaksowany bardziej byłem i jakoś ogólnie bardziej na luzie. pernazyna jako opcja dodatkowa jest ciekawym pomysłem, ale narazie wole brać tylko paro, bo nie chce mieć więcej skutków ubocznych

 

zigi7 na bezsenność można próbować też: pramolan, kwetiapine, doksepin, trazodon wszystko to ma równoczesnie pewien wpływ uspokajający i przeciwlękowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bezsenność mianseryna(lerivon) jest super, potwierdzam, skuteczność niesamowita i nie uzależnia, polecam tym co zmagają sie z bezsennością...

 

paroksetyna a fluoksetyna to kwestia wyboru, zmieniłem kiedys z paro na fluo, ale już nie było takich super efektów jak kiedys, na natręctwa fluo jest najlepsze, aktywizuje, daje motywacje, energie, większą chęć do pracy, zainteresowań, lepiej działa antydepresyjnie natomiast paro zmniejsza motywacje, zobojętnia, rozleniwia, daje lepszy efekt uspokajająco-przeciwlękowy, apetyt jest dużo lepszy niż na fluo i dlatego stawiam na paro

 

Na mnie paroxetyna zadziałała bardzo pobudzająco, megapobudzenie i napady paniki. Problemu z motywacja nie mam, bo trzeba życj jakoś,

tylko te pieporzone napięcie.

 

Mam ten stilnox, ale nie wiem czy jeszcze działa bo i tak zasypiam dopiero po 2 godzinach od zażycia.

No to juz chyba zasypiam "sam z siebie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zigi7, To Ty masz nerwice lękowa , depresje ? czy nie możesz spać? Przez 3 lata było ok , gdy brałeś?

Pracować nad sobą , wychodzić itp.ponieważ my mamy nerwice lękowa i dlatego.. freda, odstawiała paro , po malutku i z tego co pisała nie miała większych jazd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwica lękowa, depresji nie mam.

brałem paro było ok ale potem na splot różnych sytuacji nawet paro nie pomagał i w ogóle go odstawiłem.

Głównie mi padło na sen ale nie tylko inne objawy somatyczne także są, ale już mniej niż kiedyś, teraz najbardziej

na sen. A jak odstawiam leki to już w ogóle jest masakra. Chodziłem na psychoterapie, kiedyś. Teraz medytuje i inne

metody relaksacji do tego jakiś sport, ale to chyba za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×