Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kuracja antydepresantami


plamaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Choruję na NL od paru ładnych lata. Raz lepie raz gorzej - wiadomo. Moje pytanie dotyczy waszego sposobu zażywania antydepresantów. Tzn. mój pierwszy psychiatra dawkował mi leki tak: pojawiały się objawy nie do opanowania, wchodziliśmy w leki i potem po dłuższym czasie sposkoju (najczęściej na wiosnę) odstawienie. Problem polega jednak na tym, iż po góra półtora roku znów musiałem wracać do leków bo objawy wracały. I tak z kilka razy - to jakieś błędne koło mi się wydało i w związku z tym postanowiłem się skonsultować z innym lekarzem. Ten powiedział, że nie powinno się u mnie odstawiać tych leków, zwłaszcza, że następują nawroty. Kurde nie wiem co mam o tym myśleć :bezradny: Jak to wygląda u Was ( tzn. jak przyjmujecie antydepresanty )? Ja biorę Asertin w maks. dawce. Pozdrawiam wsz. nerwicowców. 3majcie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, też mam NL, przeszłam sporo leków tak jak ty z marnym skutkiem. Słuchaj lekarza to na pewno. Asertin u mnie z kolei wywołał gorszego smuta..I NL, na razie na mikro dawce Fluo czuję się najlepiej. Ale przerywane było leczenie z powodu dobrego juz samopoczucia czy tylko ze względu na skutki uboczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce klinicznej dominuje strategia, że jeśli lek przeciwdepresyjny przyniesie poprawę to nie należy go natychmiast odstawiać(bo to grozi ryzykiem nawrotu) tylko trzeba jeszcze pobyć co najmniej pół roku na dawce podtrzymującej(nieco niższej od poprzedniej zażywanej), aby utrwalić efekt terapeutyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×