Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co Wam dziś sprawiło radość?


Konrad!

Rekomendowane odpowiedzi

deader, też długo spałem.

Wielu ludzi twierdzi że takie długie spanie jest niedobra dla organizmu, tymczasem ja tak sobie rozmyślam - skoro tak długo spałem, to widocznie mój organizm tego potrzebował. Zastanawiam się czy dałoby się z tego ukuć postawę filozoficzną albo teorię biologiczną, "organicyzm"..? Postawa zakładałaby że jeśli organizm czegoś żąda, to należy mu to zapewnić, czy jest to długi sen czy zjedzenie naraz całej pizzy. Takie totalne przeciwieństwo drakońskich diet i dyscypliny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, też długo spałem.

Wielu ludzi twierdzi że takie długie spanie jest niedobra dla organizmu, tymczasem ja tak sobie rozmyślam - skoro tak długo spałem, to widocznie mój organizm tego potrzebował. Zastanawiam się czy dałoby się z tego ukuć postawę filozoficzną albo teorię biologiczną, "organicyzm"..? Postawa zakładałaby że jeśli organizm czegoś żąda, to należy mu to zapewnić, czy jest to długi sen czy zjedzenie naraz całej pizzy. Takie totalne przeciwieństwo drakońskich diet i dyscypliny ;)

Moja jedna koleżanka z pracy wyznaje taką zasadę co do diety. I jak ma ochotę na cebulę to je cebulę, tak o, samą :mrgreen:

Może coś w tym jest, tylko różne potrzeby można zaspokajać w niezdrowy lub zdrowy sposób.

 

-- 9 lis 2013, o 19:42 --

 

deader, też długo spałem.

 

Mi radości nic specjalnie nie sprawiło. To nie temat dla mnie, chyba już tu nie wchodzę. ;)

Mnie obudził o 8:00 mój wewnętrzny budzik, ale zasnęłam i przez 2 godziny śniły mi się jakiś dziwne rzeczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś w tym jest, tylko różne potrzeby można zaspokajać w niezdrowy lub zdrowy sposób.

No ba, oczywiście, nie ma systemu "perfekcyjnego" Tyle że to jest układ wiązany - przykładowo masz ochotę na zjedzenie całej pizzy. Dla organizmu może to być niezdrowe, ale z drugiej strony - psychika będzie zaspokojona. W drugą stronę - masz ochotę na pizzę, wstrzymujesz się bo to niezdrowe - psychika będzie cierpieć katusze bo ma ochotę na pizzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmowa z taksówkarzem, wsiadam, a on do mnie:

- dziewczynko, gdzie cię zawieźć?

- podaję ulicę, i mówię, że ja już nie taka dziewczyna, pracuję na uniwersytecie

a on do mnie

- to takich małolatów teraz zatrudniają?

- a ja mówię, że obroniłam doktorat.

- a on mówi, że myślał, że nie mam nawet 18 lat.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×