Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

hania33, niezle... mi to glownei chyba tylko na nogach sie skoncentrowalo. Ale faktycznie, moze i mi ten aspargin pomogl w takim razie?

 

A wiecie co, dzisiaj jak sie obudzilam - uswiadomilam sobie, ze mam zacisniete rece w piesci! :)))) To w sumie nie ma sie co dziwic, ze potem taka zmeczona jestem. Ale w nocy to nawet cieżko to kontrolowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hania , Nerwa ja to samo - nogi mi drżą a najbardziej chyba w kolanach denerwujące to strasznie.A podczas zasypiania też tak mam , to mi ramie skoczy to noga. A jak zamiatam w domu to zauważyłam że kij tak mocno ściskam że aż mam kostki białe. Napięte jak struny w gitarze jesteśmy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy- pogoda depresyjna , właśnie wróciłem od psychiatry trochę zmieniliśmy leki, teraz już spokojniej jest , jak każdy z was wie są okresy w tej chorobie lepsze lub gorsze mi teraz przydał gorszy, cieszę się, że się tu wspieracie są jeszcze inne fora , ale chyba lepiej już pozostać na jednym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie kurde troche kiepsko...

Cale rano - zmeczenie. No ale musialam isc do pracy. Poszlam, ale po drodze czulam sie fatalnie.

Tak jakbym byla po wielu latach chemioterapi i ledwo sie ruszala - na serio.

Ale wydaje mi sie, ze na 90% jest to subiektywne zmeczenie/oslabienie. Bo np. mam sile scisnac cos mocno czy podniesc,

chociaz jak mysle o tym, to wydaje mi sie, ze nie mam totalnie sily.

W kazdym razie dojechalam jakos w pracy troche pogadalam z kolega i moze minimalnie lepiej, chociaz nie wiem jak wroce do domu :(

 

Wkurza mnie to wszystko, bo niby psychiczne, ale naprawde czuje sie jakbym byla ciezko chora...

W sumie czasem mysle, ze moze faktycznie jestem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy- pogoda depresyjna , właśnie wróciłem od psychiatry trochę zmieniliśmy leki, teraz już spokojniej jest , jak każdy z was wie są okresy w tej chorobie lepsze lub gorsze mi teraz przydał gorszy, cieszę się, że się tu wspieracie są jeszcze inne fora , ale chyba lepiej już pozostać na jednym

co Ci pozmienial ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PJT - zwiększył dawkę paro, dorzucił spamilan, 2x1, ja spamilan znam pierwsze leki jakie jadłem to bellgrot i spamilan dawno temu, jak zaczynałem przygodę z leczeniem, ale tak naprawdę spamilanu nigdy dłużej i regularniej nie zażywałem. Zobaczymy trzymam się tego co mówi lekarz, jutro ciąg dalszy terapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki zwiazek magnezu i potasu ?

 

-- 09 lis 2013, 16:53 --

 

PJT- bellergot brałem lata temu, jak jeden z pierwszy leków :) teraz już go nie ma chyba w aptekach, ale kiedyś był i moim zdaniem działał, wtedy kiedy objawy były słabsze.

ten lek mial w skladzie barbituranty musial dzialac ;) + jakies ziolka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkurcze ale mam stresa, leze spobie spokojnie patrze dzwoni znajomy odebralem, a on mowi ze do mnie wpadnie obkadac sprawe jakis czytnikow. Kurrcze ja dopiero co sie obudzilem kolo 14:00 bo tak dobrze sie lezalo. Mowie dobra przyjezdzaj. No i wygenerowaem sobie stresa bo przewaznie to ja do ludzi jezdze. No i tak zaraz wilekie sprzatanie a to w pospiechu rodzi nerwy, pozniej jeszcze mysle golenie sie ubiertanie. Wszytko skomasowane, teraz mam przez to wygenerowane

napiecia. Moze lepiej bylo odmowic, z drugiej strony jak ktos mnie odwiedzi i to taki fajny to poczuje sie lepiej. A te czytniki kompletnie mnie nie interesuja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony jak ktos mnie odwiedzi i to taki fajny to poczuje sie lepiej. A te czytniki kompletnie mnie nie interesuja...

 

Tego zdania bym się trzymał głównie

 

-- 09 lis 2013, 16:23 --

 

asparginian- a to też brałem na niedobór potasu i magnezu chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni nie obecności i ile czytania...

Kurcze męczy mnie kilka rzeczy mam je już jakiś czas ale jak odejdzie jedno to zwracam uwagę na drugie i tak:

- jak patrzę na jakiś przedmiot czy napisy w oddali to mi drżą, falują...

- drga mi prawa lub lewa powieka tak w kąciku jakby oko...

- odczuwam pulsowanie (drganie) danego mięśnia np. w łydce lub udzie czasem na plecach...

- pulsuje mi też w okolicach lewej skroni żyła tak myślę (są to takie mocniejsze ruchy drgania co jakiś czas) odczuwalne...

- dziś też mam jakby po lewej stronie napiętą, ściągniętą skórę...

Jedno zniknie to pojawia się coś nowego, choć te drgania i zaburzenia widzenia mnie niepokoją...

Co do samych drgań robiłem wczoraj elektrolity miałem dodatkowo do wysiłkowego zlecona jak biegam. Sód 141 norma 136-145, Potas 4,20 norma 3,50-5,10, Wapń całkowity 9,90 norma 8,80-10,20, Magnez 2,19 norma 1,80-2,50. Tak więc jest ok fakt magnez biorę sam lub aspargin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Stück / 1 tabl. zawiera:

Magnesiumoxid +

(SE) Magnez-Ion 400.0 mg

Kaliumchlorid +

(SE) Kalium-Ion 350.0 mg

Chlorowodorku pirydoksyny +

(SE) pirydoksyny 6.0 mg

Cyjanokobalamina 3.0E-4 mg

Eisen (II)-fumarat +

(SE) Eisen (II)-Ion 4.0 mg

Zinkoxid +

(SE) Zink-Ion 5,0 mg

(H) Sorbitol

 

Mam tylko to...

 

-- 09 lis 2013, 17:51 --

 

Magnezu Taxofit + potas

 

Oprócz niektórych innych minerałów m.in. magnez + potas do elektrolitów, ich dystrybucja i metabolizm jest delikatna równowaga w naszym organizmie. Całość wszystkich elektrolitów nazywane są elektrolity. To może być łatwo wyrzucane z równowagi, gdy organizm nie jest wystarczająco elektrolity są umieszczone w odpowiednich proporcjach.

 

Zwiększone zapotrzebowanie na magnez elektrolitów i potasu może wystąpić zwłaszcza w ciężkich aktywności fizycznej, sportu lub zawodu, jak organizm może wydalać elektrolity. Ponadto, należy zwrócić uwagę, aby zapewnić wystarczające dostawy na stres, niezrównoważonej diety, za dużo alkoholu, a także wymioty i biegunkę.

 

Oba minerały są szczególnie ważne dla

 

- Obciążenie mięśni (skurcze mięśni),

 

- Współdziałanie mięśni i nerwów i przewodnictwa nerwowego,

 

- Utrzymanie koncentracji i sprawności energetycznej.

 

 

Potas jest niezbędny dla równowagi wodnej i utrzymania systemów komórkowych enzymów.

 

Większość potasu znajduje się wewnątrz komórki, tak, niedobór potasu może wpływać na wiele procesów przemiany materii i prowadzić do zmęczenia, na przykład.

 

Tak, że potasu może spełniać swoje funkcje w elektrolicie, jest również zależne od wystarczającej ilości magnezu i zawsze powinny być podawane w połączeniu z magnezem.

 

Witaminy B6 i B12 pozytywnych właściwości magnezu i potasu, ponieważ odgrywają również ważną rolę w energetyce oraz w metabolizmie energetycznym. Więc brać te witaminy z grupy B, na przykład w postaci koenzymy istotnych funkcji w metabolizmie węglowodanów, tłuszczów i białek.

 

Wymóg magnezu, potasu i witaminy B6 i B12 nie zawsze mogą być pokryte z codziennej diety, jak obecne w żywności związków magnezu i witaminy z grupy B B6 i B12 są częściowo rozwiązany podczas kąpieli lub w wodzie, a następnie wyrzucenia z mycia lub wody do gotowania. Organizm nie może produkować i przechowywać tylko ograniczone te istotne substancje. W związku z tym, że musi być dostarczone do organizmu regularnie.

 

Cynk i żelazo są niezbędne i istotne dla dostaw energii do mięśni dla aktywnego metabolizmu. Ponadto cynk jest ważny dla obrony organizmu, co może być szczególnie kwestionowane przez energicznej aktywności fizycznej i sportu.

 

taxofit ® Magnez + Potas tabletki - dla aktywnych i zdrowych mięśni w sporcie i duży stres fizyczny.

 

1 tabletka

zawiera:

 

 

za

100 g

 

 

% Z rec.

Dzienne zapotrzebowanie

 

Magnez

 

 

400 mg

 

 

20,5 g

 

 

107%

 

Potas

 

 

350 mg

 

 

17,3 g

 

 

18%

 

Witamina B6

 

 

6 mg

 

 

0,31 g

 

 

429%

 

Witamina B12

 

 

6 mikrogramów

 

 

0,0003 g

 

 

240%

 

Żelazo

 

 

4 mg

 

 

0,20 g

 

 

29%

 

Cynk

 

 

5 mg

 

 

0,26 g

 

 

50%

 

Zgodnie z Dyrektywą 2008/100

 

1 tabletka zawiera:

 

 

na 100 g

 

Energia

 

 

7,6 KJ

(1,8 kcal)

 

 

390 KJ

(95 kcal)

 

Białko jaj

 

 

-

 

 

-

 

Węglowodany

 

 

0,2 g

 

 

8,4 g

 

Tłuszcz

 

 

0,2 g

 

 

8,2 g

 

Jednostki chleba

 

 

0014

 

 

0.7

 

 

 

 

Lista składników:

Chlorek potasu, tlenek magnezu, środek utrzymujący wilgoć sorbitol, celuloza wypełniacz, uwodorniony tłuszcz roślinny, wypełniacz Usieciowana sól sodowa karboksymetylocelulozy, środek przeciwzbrylający (mono-i diglicerydy kwasów tłuszczowych, stearynian magnezu, talk i krzemionka), fumaran żelazawy, środek hydroksypropylocelulozę powlekania metylocelulozę, chlorowodorek pirydoksyny, maltodekstryna, tlenek cynku, cyjanokobalamina, barwnik dwutlenku tytanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwosol-men, wygenerowalem sobie przez to duze napiecia po spotkaniu, na pewno mina. Tylko czemu ja to musze czuc przeważnie zawsze jak z kims rozmawiam? Czy wy również odczuwaćie napiecia w czasie rozmowy z kimś? Taki rodzaj spięcia? Moze kazdy tak ma a ja to niepotrzebnie rozdmuchuje i robie sobie z tego objaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nieraz mam troche odwrotnie :) np. denerwuje się, lęki mam - a kiedy zaczynam z kims rozmawiac (bo np. akurat zmuszona do tego jestem przez sytuacje), to wlasnie mi się troche polepsza.

 

To i ja mam podobnie , ale też zobaczyłem, że w trakcie rozmów uciekam wzrokiem.

 

-- 09 lis 2013, 21:20 --

 

Jeszcze mam pytanko do was, jak wygląda sprawa mimowolnych odruchów u was czy obserwujecie czy raczej nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×