Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      26
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

khaleesi, raczej kolega miał na myśli 100mg amiego/sulpirydu, a nie sertraliny.

 

-- 08 lis 2013, 15:24 --

 

Ja brałem o ile dobrze pamiętam dwa klasyczne neuroleptyki i kilka atypowych i jakoś nie miałem żadnych sensacji- a one najczęściej się ujawniają w pierwszych kilku(nastu) tygodniach zażywania (wyjątkiem są dyskinezy późne). A MalaMi1001 nie brałaś ani jednego neuroleptyku i już wiesz, że na 1000% będziesz miała akatyzję, dyskinezy, parkinsonizm itp. To chyba już drobna przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger czyli z tego co napisałeś wnioskuję, że SSRI można zażywać bez większych konsekwencji dla naszego organizmu przed długi czas tak? Biorę SSRI (Zoloft) 4 rok z rzędu i tak się zastanawiam ostatnio czy to nie za długo. Stąd moje pytanie ile max powinno się brać SSRI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co mi z tego całego psychiatrycznego leczenia przyszło? W końcowym rozrachunku mam jeszcze większe problemy z anhedonią, motywacją, napędem, koncentracją i ogólnie z funkcjami poznawczymi. Już nie mam zamiaru dotykać ssri, a może tylko tak mówię, bo jestem zły na to wszystko i rzygać mi się chcę to "współczesną" psychiatrią i przemysłem farmaceutycznym, gdzie czasem wydaje mi się że od czasów lobotomii to wcale tak dużo się nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mi po tym libido, jak i tak marny pożytek z tego mam ;) nie spotykam się z żadną kobietą bo mi "choroba" na to nie pozwala, nie wychodzę nawet z domu a gdzie tam jeszcze do kobiety ;) No ale nawet pomijając to, wolę być sprawny seksualnie i poczuć chociaż od czasu do czasu jakieś pożądanie, bo kastracja po ssri potrafi męczyć również psychicznie.

 

Mam zamiar wrócić do mianseryny, myślę też nad tianeptyną, brałem pod uwagę również ami/sulpiryd ale dam sobie raczej spokój z neuroleptykami, nawet w małych dawkach.

 

-- 09 lis 2013, 01:56 --

 

Ogólnie to jestem nastawiony na leki typu: mirta/mianseryna, tianeptyna, wellbutrin np. z mianseryną, agomelatyna. Chociaż niektóre z nich drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie małe zmiany, w grudniu do lekarza na kontrole ale dzis dostałam odpowiedz ze mam przejśc z 75mg na 100;mam nadal ucisk w gardle, lęki w momentach kiedy ich w ogóle nie powinno byc, chodze po miescie, po sklepach i nagle mnie łapie, trwa chwilę. Ale odbiera mi to bardzo dużo, bo nie mogę się zrelaksować czuć jak kiedyś i rezygnuje czesto z rzeczy które mogłyby mi dać dużo radości a się boję coś robić że zacznę się głupio zachowywać lub dostanę jakiegośataku zacznę krzyczęć itp. A NIGDY mi sie to nie zdarzyło dziwne skad to sie bierze???

 

PS. lekarz tez stwierdzil ze jak mi nie przejdzie to zmieni sie lek na poprzedni ktory brałam czyli citalopram 20 mg i znów czekanie na efekty lub dołoży mi do sertaliny jakis ''specyfik'' który pomoze w zniwelowaniu lęku. JAK MYSLICIE CO TO MOZE BYC??? nie chce brac duzej ilosci leków, i jesli na 100 mg nadal bedzie zle to przechodze jak 2 lata temu na citronil, bo na nim juz po 2 miesiacach czulam sie dobrze...... a tu ? juz prawie 4, czy 3 i jakos nie jest zadowalająco. Lęki sa, depresja jakby przeszła, nie płacze wychodze.....ale coś dusi... ojjjj

 

-- 10 lis 2013, 01:23 --

 

PS i komu przejście na dawkę 100 mg pomogło całkiem zniwelować natrętne myśli i lęki ? Bo zastanawiam się czy to coś mi da. Jutro druga dawka setki.

 

-- 10 lis 2013, 01:33 --

 

Tak znowu czytam opinie ludzie, jedni mowia ze dobrze działała sertalina, drudzy zaś ze otępiała, zabierała uczucia to ja sama nie wiem, jak jest ze mną ? Nie czuję się zadowolona:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swistak2112, ja slyszałam że po tej mianserynie się tyje, to jako dodatek do leku. A ja przytyć nie mogę i boję się że to właśnie lekarz mi przepisze jako dodatek do sertaliny.

Dzisiaj drugi dzien na 100mg.. I mam jakieś dziwne otumanienie chyba, szczękościsk. A lek ogólnie biorę od 4 miesięcy 75 mg wcześniej to chyba nie powinno być źle ? Boje sie ze setka wyciągnie ze mnie wszystkie emocje i będę jak kłoda leżeć i nic nie robić, nie spotykać się ludźmi ze strachu i rozespania Nie wiem co robić czy czekac i brać 100 czy w grudniu isc do lekarza i da mi jakiś dodatek czy zmienić na cital....... kiedys mi pomogł, brałam 20 mg w tutaj sto plus jeszcze jakis specyfik cieżko później mi bedzie wyjśc z tego a poza tym nie lubię leków nie wiem co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazywam się niewarto, a jaką dawkę bierzesz sertaliny ? Każdy organizm inaczej reaguje. Ja mam tendencje do szybkiego tycia a jednocześnie mozolnego chudnięcia. Przeczulica jakbym przytyła to bym się załamala.

Chciałabym być wolna od myśli nerwicowych, że coś się stanie, że mam coś z głową, czuć się bez lęku. A jak na razie czuję się przybita po setce sert.......... i co dalej ? Chyba 4 misiące brania bez całkowicie zadowalających efektów oznacza że powinnam chyba zmienić lek prawda??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khaleesi, raczej kolega miał na myśli 100mg amiego/sulpirydu, a nie sertraliny.

 

-- 08 lis 2013, 15:24 --

 

Ja brałem o ile dobrze pamiętam dwa klasyczne neuroleptyki i kilka atypowych i jakoś nie miałem żadnych sensacji- a one najczęściej się ujawniają w pierwszych kilku(nastu) tygodniach zażywania (wyjątkiem są dyskinezy późne). A MalaMi1001 nie brałaś ani jednego neuroleptyku i już wiesz, że na 1000% będziesz miała akatyzję, dyskinezy, parkinsonizm itp. To chyba już drobna przesada.

 

Nie wiem czy będę miała akatyzję, dyskinezy i inne, ale sam przyznaj, że nie są to cukierki i lekarz przepisując receptę nie powie mi o możliwych powikłaniach. Wolę dowiedzieć się wcześniej co może mnie czekać niż potem pluć sobie brodę, że ufałam lekarzowi a teraz mam. Zaufałam pani doktor, do której poszłam pierwszy raz i po pierwszej tabletce Valafaksu nie wiedziałam czy umieram, czy mam dzwonić po pogotowie czy po trumnę, bo nikt łaskawie mi nie powiedział, że może nastąpić AŻ taka reakcja na lek. Zasadniczo nawet średniej czystości extasy z ulicy nie wywołała 1/100 tych objawów jak jedna niewielka tabletka leku.

 

 

nazywam się niewarto, a jaką dawkę bierzesz sertaliny ? Każdy organizm inaczej reaguje. Ja mam tendencje do szybkiego tycia a jednocześnie mozolnego chudnięcia. Przeczulica jakbym przytyła to bym się załamala.

Chciałabym być wolna od myśli nerwicowych, że coś się stanie, że mam coś z głową, czuć się bez lęku. A jak na razie czuję się przybita po setce sert.......... i co dalej ? Chyba 4 misiące brania bez całkowicie zadowalających efektów oznacza że powinnam chyba zmienić lek prawda??????

 

Myślę, że tak. Ja jednak chyba zdecyduję się na wcześniejszą wizytę u lekarza, bo nie mogę znieść tych wahań nastrojów. Nie miałam tak ani jako zdrowa osoba, ani lecząc się żadnymi innymi lekami. Jestem tak cholernie drażliwa, wściekam się o byle co. Na moje problemy lek też nie pomógł. Nie mam siły się już tak męczyć. Do tego przez te cholerne tiki nie śpię już 5 noc z rzędu, jestem zdechła jak mysz po ucieczce przed kotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×