Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

szybkie info :D dzięki

 

-- 06 lis 2013, 10:04 --

 

hej a czy escitalopram jest dobry na nadaktywność jąder podstawnych w mózgu?

 

-- 06 lis 2013, 11:55 --

 

kurde, biorę to 9 dzień, wcześniej była depresja, teraz w lęki idzie, strasznie serce bije i nasila się lęk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L.E., ja brałem przez pierwsze 4 dni dawke 5 mg i kolejne 5 dni z dzisiejszym 10mg:

 

 

plusy: brak plusów jedynie nadzieja, że to ten lek i będzie dobrze.

 

minusy: - stany depresyjne, bardzo nasilone lęki, stres, napięcie mięśni, wysokie tętno, brak apetytu - już nawet na wagę nie wchodzę, wahania nastrojów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PJT, czemu piszesz, że jest pozbawiony efektów ubocznych, chodzi Ci o właściwy okres leczniczy leku czyli ten powyżej 2 tygodni czy w ogóle :?:

 

w ulotce są uboki wypisane.

 

Chodzi mi o to że ma znikome powinnowactwo do jakichkolwiek receptorów w oun, jezeli są jakieś efekty uboczne to wynikają z samego blokowaina zwrotnego wychwytu serotoniny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zaczynam po raz drugi kurację Nexpramem. Wcześniej brałem Nexpram 10mg rano + Trittico 75 mg. wieczorem, po trzech miesiącach taki zestaw mi pomógł, więc powoli zacząłem z niego schodzić. Kilka miesięcy miałem spokój. Niestety ostatnio złe stany zaczęły powracać. Jak myślicie, czy leczenie po raz drugi Nexpramem 10mg + Trittico 75 mg będzie lżejsze i trochę szybsze niż przy pierwszym podejściu.

Czy ktoś z was brał Nexpram 10 mg na dzień? Jakie macie zdanie na temat leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę właśnie 10mg, ale półtora tygodnia dopiero, jest wzmożony lęk wolnopłynący i napięcie a dodatkowo aktualnie wywołuje we mnie lęki napadowe :? że z oddechem coś się dzieje i jak to się zbliża to najlepiej czymś się zająć pobiegać na przykład.

do tego lekarka poleciła triticco na sen, małą dawkę, ale nie chce przesadzać z tą serotoniną.

 

-- 08 lis 2013, 14:13 --

 

i raz wziąłem propranolol żeby się uspokoić, ale pogorszyło mi się od tego, nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie - zaburzenia lękowe tj. lęk uogólniony, zaburzenia somatyzacyjne, natrętne myśli, zachowania depresyjne.

Zobaczymy, co u mnie będzie. Mi za pierwszym razem też zaostrzał objawy, trwało to ok. miesiąca. Potem czułem taką obojętność, ale już się tak nie bałem i mialem więcej energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok 2 tygodni miałem zupełny jadłowstręt :) nie mogłem patrzeć na jedzenie, aż kupiłem sobie Apetizer senior. Później się poprawiło, ale bez rewelacji, aż do pewnego momentu kiedy się wszystko unormowało. Moja rada dla Ciebie - jeśli nie masz apetytu spróbuj jeść małe porcje na siłę, po troszku. Zawsze lepiej jest coś zjeść, napić się nawet mięty czy zielonej herbaty. Przyjmowanie Nexpramu nie jest uzależnione od posiłku, ale dobrze chociaż troszkę zjeść. A jak u Ciebie wygląda dzień? Lęki zaczynają się rano? Trwają cały dzień? Jaka część dnia jest dla Ciebie najcięższa? Jak sobie radzisz z atakami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym szansę zamiany Paroksetyny , która stała sie moim śniadaniem od paru lat to postawiłbym TYLKO na Escitalopram . To bardzo dobry lek,,,

możesz rozwinąć myśl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie lek ten ma najwiekszy potencjał ze wszystkich SSRI . Bardzo sie rózni w dzialaniu od Citaloramu ( jesli o to chodzi ) . Zawsze mnie podnosił na duchu , inaczej wprawdzie niz Paro .Chyba najlepszy na fobię . Czasem jak go sobie w malej dawce do paro dolożę, to pod koniec dnia mam takiego luza i śmiać mi się chce ze wszystkiego . To chyba świadczy o sile tego leku . Zreszta brałem go solo , jak tylko pojawil sie w Polsce i nigdy raczej ( oprócz pewnych problemow ze snem ) mi nie szkodzil , a zawsze pomagal . No , ale wtedy brałem go bez metylo . Myślę ,że z Metylo to mógłby stanowić miezłą mieszanke leczniczą antyfobiczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kloss, zaczynają się od około 11.00 i do końca dnia, nie wiem jaka jest najcięższa pora, to zależy od sytuacji, no fakt małe porcyjki to jest sposób...a po jakim czasie się unormowało u Ciebie?

 

jak nadchodzi atak to staram się coś robić, najgorzej jest zastygnąć, ale jak już atak nadejdzie to gdzieś się odciąć i przeczekać, a Ty jak sobie radziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie unormowało się po ok. 3 miesiącach brania leku. Ja pracuje zawodowo i to jest dopiero wyzwanie :) utrzymać dobrą formę i nie pokazać innym, co się ze mną dzieje. Jak miałem ataki starałem się dużo chodzić, nawet po pokoju, ale chodziłem. Poza tym np robiłem przysiady lub jeździłem na rowerze treningowym, czasami nawet głośno krzyczałem :) po to, żeby wyrzucić emocje :) U mnie ataki wybudzały mnie ze snu i lekki lęk, taka beznadziejność trwała do południa, wieczory były już ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×