Skocz do zawartości
Nerwica.com

Tai Chi - ćwiczenia na osiągniecie wewnętrznej harmonii


kingkong

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę, żeby był gdzieś założony taki temat, więc chciałbym zapytać, czy ktoś próbował kiedyś chińskich ćwiczeń Tai Chi? Polegają one w największych skrócie na wykonywaniu powolnych, skoncentrowanych ruchów ciała zsynchronizowanych ze świadomym oddechem. Wydaje się to być dobrą alternatywą dla jogi, którą nie każdy jest w stanie opanować. Spotkałem się z opiniami, że Tai Chi skutecznie zmniejsza objawy nerwicy, co o tym myślicie?

 

W poniższym artykule można dowiedzieć się więcej na ten temat:

 

http://zaburzenia-psychiczne.blogspot.com/2013/11/chinskie-cwiczenia-tai-chi-doskonaa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że wszystkie metody, które pomagają odnaleźć spokój, harmonię, są dobre. Ja korzystam także z relaksacji, bardzo różnych, które dobieram w zależności od nastroju i potrzeb. O Tai Chi też myślałam, ale w mojej okolicy zajęcia są bardzo późno, więc nie zapisałam się. To bardzo interesujące, wg.mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w miarę systematycznie ćwiczę medytację, Tai Chi to coś podobnego.

Tyle, że u mnie medytacja nie tyle pomaga przywrócić stan zdrowia, który miałem kiedyś, raczej pomaga wyrobić nowe spojrzenie na życie.

 

Jak ktoś nie ma negatywnych skojarzeń, z racji obcego pochodzenia tej rzeczy, to warto spróbować. Zobaczyć czy pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×