Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Wedlug mnie od najlepszych :

Pirybedyl , Ropinirol ,Dostimex, Bromergon, jest jeszcze pramipexol (ale tego nie brałem ). Dla mnie najlepszy Pirybedyl , najmniej skutków ubocznych i w sumie szybkie dzialanie .najlepsze znowu orgazmy daje ropinirol i tam takie . W ziółka typu tribulus to sie nie baw , bo dszkoda czasu i kasy.

Nie są to drogie leki ( nie wiem jak z pramipexolem ) , gorzej z ich zdobyciem .

I JESZCZE JEDNO MUSISZ ZNALEŻĆ NAJLEPSZĄ DLA SIEBIE DAWKĘ METODA PRÓB I BŁEDÓW .

Nie działaja jako antydepresanty , za mało ich żle , bo efekt słaby , za duzo -sklonnośc do urojeń , maniactwo seksualne. leczą tym Parkinsona .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, boogyman, Ja bym tak nie lekceważyła trittico , znam kilka osób, u których się w tej sferze sprawdziło, U mnie zresztą też , no ale ja jestem kobietą ;)

boogyman, na coś "silniejszego" masz czas, przewaga trittico jest taka , że psychiatra wypisze bez problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko je zdobyć, bo jak już wyżej napisano to są leki stosowane w chorobie Parkinsona(i raczej nie są zarejestrowane do leczenia czegokolwiek innego), więc pierwszy lepszy psychiatra Zygmunt Ci tego nie wypisze.

 

-- 05 lis 2013, 22:54 --

 

Trittico jest faktycznie dobre w tej kwestii. Nawet może zbyt dobre niekiedy, bo na ulotce trittico wspominają o priapizmie jako działaniu niepożądanym. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te leki mają dobre i złe strony jak chyba wiekszosc leków,poprawiają motywacje,znoszą anhedonie,zwiększają kreatywność ale mogą indukować psychozy z urojeniami,hiperseksualność i inne bonusy które jedni cenią inni zaś chcieli by ich uniknąć.Jest jeszcze jeden problem z agonistami DA,z czasem zmniejsza sie reaktywnosc tychze receptorów co moze skutkowac anhedonią -stan umysłu bardzo nieprzyjemny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu Dostałem Trittico 75mg i Zomiren 1 mg na wieczór. Z rana Asertin 50. Mój główny problem to nakręcanie się, że nie zasnę.

 

1 nocka - ok, wziąłem zomiren o 8 a o 9 trittico 75mg o 9.30 położyłem się i z małą przerwą spałem całą noc. Wczoraj już było gorzej, wziąłem tak samo i nie wiem czy zasnąłem, czy leżałem ale po 2 wziąłem imovane. Tyle :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do męskiego grona:

 

Czy ten lek pomógł Wam w zaburzeniach erekcji , libido jeżeli ktoś takie posiadał?

Jaka jest jego cena i jakie dawki stosujecie, czy łączycie go z innymi lekami?

 

Bupropion w dawce przynajmniej 300 mg (ale 300 mg bo 150 mg mi nic nie zwojowalo w tym wzgledzie). Bije trazodon na glowe (trazodon tez stosowalem na dysfunkcje). Po paroksetynie moje libido nie istnialo, dodatkowo mialem problemy z erekcja. W ciagu miesiaca bupropion przywrocil mi doslownie libido 16-latka. Bardzo czesto mysle o seksie, ostatnio kocham sie i masturbuje kilka razy dziennie. Biore razem z citalopramem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

est jeszcze jeden problem z agonistami DA,z czasem zmniejsza sie reaktywnosc tychze receptorów co moze skutkowac anhedonią -stan umysłu bardzo nieprzyjemny.

Dokładnie tak jak piszesz Marek . Nie są to leki do CIĄGŁEGO stosowania ( chyba ,że ktos choruje na Parkinsona, zespól niespokojnych nóg ).

Zdaję sobie z tego sprawę i bardzo ostrożnie podchodzę do ich łykania . Jak to mówią "od czasu do czasu" , a właściwie , kiedy jest taka potrzeba. Sam wiesz ,że na Paro ( i w moim wieku ) libido zaczyna szwankować,,, dlatego Bóg stworzył Pirybedyl ;)... a zresztą inna sprawa ,że nie samym chlebem i seksem człowiek żyje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mechanizmów warunkujących całe spektrum seksualności i możliwości używania farmakologi w celu ich modyfikowania to bardzo ciekawy temat muszę powiedzieć :D Myślę, że jest to już łącznik pomiędzy czasami picia naparów z lubczyku, Starowicza i innych antrykotów medyczno-podobnych, a erą inżynierii genetycznej (samej w sobie i stanowiącej fundament kolejnych pod-dziedzin medycyny, które będą się na niej niemal w całości opierać) - mechanicznym działaniem na interesujące nas podłoża wszystkich patologii procesów czynnościowych i pewnie (w połączenia z np. technologią pracy nad komórkami macierzystymi) strukturalnych w organizmie poprzez skuteczne modyfikowanie interesujących nas nawet pojedynczych zasad w genie. Oczywiście do czasów dopracowania technologii (i rozpoczęcia stosowania na skalę globalną we wszystkich najgorszych/najbardziej intratnych (ze wzgl. na liczbę zainteresowanych) schorzeniach) trochę żeśmy się za wcześnie urodzili - o jakieś 200lat :P, ale poopowiadać zawsze to fajnie bo od czego jest forum :D

 

Zostawiając pół-fantazje na boku to trzeba przyznać, że zagadnienie jest merytorycznie bardzo interesujące - no a dodać do tego, że gdybyśmy żyli w świecie mającym gospodarkę USA konca XIX i większości XX w. to już dawno prace nad zagadnieniami z dziedziny seksualności przerosły by te traktujące o kardiologii, onkologii i wszystkich innych ratujących życie razem wziętych - bo dużą głowę trzeba mieć , żeby pomieścić pieniądze jakie gotowe byłoby oddać co miesiąc 5 z 7 miliardów ludzi na naszej planecie, żeby parę razy w tyg. miec seks jakiego doświadczyła pewnie ilośc osób , których mozna policzyć na palcach 1 ręki :D - tak to jest w demokratycznym-socjalizmie, który dla tych najbiedniejszych, nie dość że jest pułapką dla myszy czy małp z laboratorium to jeszcze w swoim socjalizmie opóźnia rozwój cywilizacyjny chyba nawet bardziej niż Mao opóźniał Chiny, a pomijając strumień pseudo-socjalu prawdziwe pieniążki kieruje w błoto/ręce biurokracji i prawdziwych posiadaczy kapitałów.

Dziś mam nieco filozoficzny i sentymentalny nastrój :P

 

Ze swojej strony odradzam wszystkim błądzącym w temacie tykania agonistów dopaminy - nie dość, że te powtarzane jak mantra na kafaterii i onecie proseksualne skutki uboczne to rzeczywiście w badaniach występowały - rzadko bo rzadko, ale jedynie przy stosowaniu ultra wysokich dawek, pomijając już temat dawkowania na agonistach dopaminergicznych można się przejechać. Receptory dopaminy szybciej niż rec. serotoniny ulegają zmianie czułości w odpowiedzi na ich sztuczne blokowanie/agonizowanie czy blokowanie wych. zwrotnego. Nie dość że skuteczność w sprawach seksu bardzo licha to są to leki NIE dla ludzi zdrowych (w sensie zastosowań tychże) .Załatwić jest rzeczą której nie da się nie wykonać za 1szym razem u neurologa - umawiamy się na wizytę na NFZ, w nocy wskazane jest nie spać, żeby podreperować aparycję, przychodzimy do gabinetu i opowiadamy jakie to mamy objawy RLS (nie mówiąc o nim bezpośrednio - my nie wiemy co się dzieje, poszukać w google), z pracy już nas chcą zwolnić, dziecko w drodze , czas się poddać - lekarz oczywiście błyskotliwie diagnozuje po godzinie podejrzenie RLS, pomacha coś młotkiem, palcem , wysyła nas na badanie krwi, wracamy z dobrym żelazem w badaniu i informacją że dziadek od strony ojca ma też takie coś, teraz z nim rozmawiałeś - i dostajesz tyle recept ile chcesz na ropinrol, ew. bezproblemowa zmiana na (dziadek się leczy innym "Pro...ran czy coś takieggo, dopytam" bo ropinrol go bardzo usypiał i ty masz to samo) pirybedyl. Oczywiście nikogo do niczego nie zachęcam to oczywiście czysta fikcja literacka bo lekarz mądry gość i od razu was przejrzy ;)

 

Bupropion zadowalającą skuteczność statystyczną wykazuje dopiero w dawkach rzędu ~450mg. Trazodon działa dodatnio jedynie w sferze erekcji i seksualności ... w sferze psychicznej , że tak powiem, stąd jego dobre działanie w tej sferze jest zgłaszane w większej części przez kobiety niż przez mężczyzn - to że stoją przed nami suchary renomowanej firmy i mamy na ie ogromną ochotę, to nie znaczy że ich zasmakujemy bo nie mamy zębów i język jakiś wypalony od wódy, można sobie żuć, kaleczyć dziąsła i czuć w gębie jedynie smak pulpy.

 

Wiele badań pokazuje wogóle, że u niektórych osób z niewiadomych przyczyn lęk, obsesje, stany depresji, są nierozerwalnie związane z aktywnością seksualną, to jest stała krzyżowa zależność , której nijak nie da się obejść farmakologią, tak aby mieć i jedno i drugie.

 

Także tytułem podsumowania. Poprawa funkcji seksualnych ( i mam tu na względzie przede wszystkim szeroko pojęty "sex-drive", a nie erekcje i czuję że chciałabym, ale jak przychodzi co do czego to boli mnie głowa i lepiej uniknąć tego żenującego spektaklu) = mianseryna + buspiron + cyproheptadyna + bupropion (jak ktoś ma bardzo dużo pieniędzy i chce wspomóc resztę klienteli GSK w spłacaniu grzywny obłożonej karą). Skuteczne okazują się ... uwaga... np. związki walproinianu, czyli popularny lek przeciwpadaczkowy/stabilizator brane przewlekle , można również spróbować dorzucić nefradozonu czy tianpetyny. Oczywiście pierwsze trzy leki to podstawa, najlepiej jest połączyć buspiron i mianseryne w max. dawkach i np. cyproheptadyna przed jakimś fajnie zapowaidającym się wieczorem, żeby panna chciała wracać co wieczór :P - chociaż chłopaki z hyperreal polacają GBL i coś do nosa, ale to odradzam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Another_World, nie zgodze sie z Toba. setra wcale nie powoduje zmniejszenia popedu. ani trazodon. po dluzszym czasie stosowania wszystko wraca do normy. z tymze - nie ma calkowicie autyzmu ani wzmozonego lęku bez przyczyny. i tyle.

nic wiecej sie nie zmienia.

ale nic juz nie jest takie jak przedtem. czlowiek sie zmienia diametralnie.paranoje ustępują całkowicie. po prostu zyjesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×