Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

ja pije duzo wody i mam niski potas, raz trafilem na sor z czestoskurczem przedsionkowym to podali mi 2xkroplowke z potasem... problem polega na tym ze nie ma dobrego preparatu z potasem oprocz asparginu w ktorym jest go malo, tzn jest, ale na recepte - calipoz, albo kalipoz nie pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, będzie dobrze i super, że lekarz tak stwierdził. A co miał na myśli byś pracowała nad sobą masz jakieś ćwiczenia czy coś w tym stylu?

Aspargin nie jest na receptę, kalipoz tak.

PJT, czytam Twoje posty i widzę, że chyba dużo leków już wybrałeś a Twoja wiedza na ich temat szok... mam tylko małe wrażenie, że starasz się przekonywać innych by się nimi szpikowali ale może się mylę...

 

Na nadwagę polecam sport (bieganie i nie tylko) ja z 92kg ważę już 78 :) ale kiedyś jak uwielbiałem dobrze zjeść i poleżeć na kanapie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałam ataku paniki przechodząc przez otwarty plac. Zawsze chodzę przy ścianach budynku, drzewach, a dziś chciałam sobie skrucić i bach! atak, ale doszłam do końca i "przykleiłam się " do ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, i bardzo dobrze, że Ci tak kazała (biegać i wychodzić) wiem, że nie jest łatwo. Ja nigdy nie myślałem o bieganiu lubię sport i żyłem aktywnie ale jakie bieganie nigdy w życiu... a jednak. Po przeczytaniu http://szaffer.pl/ (książki) i po zaleceniu też terapeuty wyszedłem a jaki był strach o serce i że padnę... a teraz może maratonów nie robię ale satysfakcja jest i nawet by po tym bieganiu jak szczypawka nie wyglądać zacząłem chodzić znów na siłownię choć czasem na koniec z niej uciekam widać zmęczenie odbieram jakby coś mi się dział o dostaje lęku i zmywka do domu... nie zawsze ale zdarza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedobór potasu

 

Niedobór potasu, czyli inaczej hipokaliemia, oznacza, że poziom potasu w organizmie spadł poniżej 3,6 moli na litr krwi. Taki długotrwały stan może doprowadzić do chorób serca, a nawet paraliżu. Hipokaliemia może być spowodowana stosowaniem leków, które zwiększają wydalanie potasu z moczem – przede wszystkim chodzi tutaj o leki diuretyczne, czyli moczopędne. Hipokaliemia wraz z zaburzeniami stężenia pozostałych istotnych dla organizmu jonów (sód, wapń, magnez) występuje także u osób odwodnionych w przebiegu masywnych wymiotów, biegunek czy z powodu ograniczonego przyjmowania płynów.

Objawy hipokaliemii

 

Możesz zacząć podejrzewać, że wystąpi u ciebie niedobór potasu, jeśli masz biegunkę i wymioty. Potas jest wydalany razem z płynami, dlatego zatrucie pokarmowe lub tzw. grypa żołądkowa mogą doprowadzić do jego niedoboru. Przyjmuj wtedy dużą ilość płynów. Ich ograniczone picie może dodatkowo pogłębiać niskie stężenie potasu we krwi. Ostatnia sytuacja jest szczególnie częsta u ludzi starszych, u których zaburzona jest funkcja ośrodka pragnienia.

Obserwuj swoją cerę. Pojawienie się trądziku, a także wysypki czy bardzo suchej skóry może oznaczać niedobór potasu.

Jeśli szybko się męczysz, serce bardzo przyspiesza nawet przy niewielkim wysiłku – to także może oznaczać, że potas jest potrzebny twojemu organizmowi.

Niedobór potasu może wywołać bezsenność, niepokój, napięcie nerwowe i problemy ze zrelaksowaniem się.

Przy problemach z tolerowaniem gorąca, silnym poceniu się, falach gorąca towarzyszącym menopauzie, potas może być w zwiększonych ilościach wydalany z organizmu razem z potem.

Przy niedoborze potasu często zdarzają się nieprawidłowości w funkcjonowaniu mięśni: skurcze mięśniowe, bóle mięśni, osłabienie mięśni, samoistne drżenie mięśni łydek czy ud, drętwienie kończyn dolnych.

 

Hipokaliemia jest także elementem choroby poparzeniowej jako następstwo znacznej utraty osocza, a więc odwodnienia, przez poparzoną powierzchnię ciała.

Niskie stężenie potasu w surowicy krwi

 

Jeśli masz objawy niedoboru potasu, zgłoś się na badanie krwi. Poziom potasu powinien mieścić się w granicach 3,5-5 mmol/l krwi. Jeśli niedobór potasu zostanie wykryty, zacznij regularnie dostarczać organizmowi potas – mogą to być suplementy diety, jak i odpowiednia żywność zawierająca wystarczającą ilość potasu, np. suszone owoce, rodzynki, jabłka, kiwi, banany, pomidory i mięso. Leczenie hipokaliemii polega na podawaniu preparatów zawierających jony potasu w postaci doustnej – przy łagodnych zaburzeniach elektrolitowych, lub w postaci wlewów dożylnych – przy zaburzeniach ciężkich lub przy współistniejących zaburzeniach wchłaniania. Istotna jest profilaktyka hipokaliemii u ludzi przyjmujących leki diuretyczne.

 

Potas jest potrzebny do prawidłowego działania organizmu: pomaga utrzymać odpowiednie pH, obniża poziom kwasowości, jest niezbędny do funkcjonowania mięśni i przewodzenia impulsów nerwowych. Dlatego bardzo ważne jest, aby nie doprowadzać do długotrwałego niedoboru potasu w organizmie. Znaczny i długotrwały niedobór potasu może doprowadzić nawet do zagrożenia życia.

 

Bibliografia

 

Gerd H., Medycyna wewnętrzna: repetytorium dla studentów medycyny i lekarzy, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2004, ISBN 83-200-3018-8.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33

 

Mam nadzieje ze moj lek nie wplynie na moja sexualnosc :roll: bo jeszcze tego mi brakuje . I tak ja hamuja juz troche leki hormonalne ...

mobemid jest ewenementem bo jest silnym lekiem ktory nie powoduje anorgazmi i tego typu efektow

 

-- 07 lis 2013, 21:07 --

 

platek rozy, nie pamietam, napewno nie tyle co po olanzapinie

 

-- 07 lis 2013, 21:07 --

 

Haniu nic nie dostalem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×