Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

nerwa, miałem kiedyś po 3 napadu paniki dziennie przez 4 tygodnie, wypelnniałe takie specjalne kartki z terapii w ktorych był punkt

jaka mysl wywowala atak no i okazalo sie, że sa to wkołki te same mysli, pozniej na terapii omwawialem te swoje obawy i tak pomału przechodziło. A całkiem przeszło jak stwierdziłem, że to wcale nie działa taka terapia jest nieskuteczna. Na drugi dzien wszytko przeszło jak ręką odjął. Bardzo to dziwne, ale muszę dodac, ze wdety wchodziłem na większa dawke paroxetyny, no ale fakt ze przeszło jak nożem uciał jest dziwny.

 

Bardzo mnie wtedy męczyły te napady. Teraz mam wciąż te cholerne stany spięcia i napięcia. Byłem przed chwilka w Gnieździe Piratów, gdzie mnie to dopadło.

Wcześniej czułem się dobrze i nie wiem po jaka cholerę ja tam pojechałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, zgadzam się co do tego spania, kiedyś mogłem nie przespać dwie noce rano wstawałem kawka i do pracy a po niej jeszcze miałem ochotę na zakupy czy sport... w obecnej chwili nie musi być nieprzespana noc mogę spać tylko ze 4h i dzień będzie już z dupy (lęki jakiś nieprzytomny, i myślący o tym nie spałem jak to będzie). Jeszcze co do spania mam jeszcze tak np. dzisiejsza noc zasnąłem po 22 o 2 wstałem do toalety czyli te 4 godziny już spałem po toalecie jakoś nie mogłem zasnąć i miałem wrażenie, że się ciągle wiercę, leżę tylko z zamkniętymi oczami i jestem świadomy nagle budzik 6:05 - 4h zleciały mi bardzo szybko. Spałem a przebudziłem się przed budzikiem i myślałem, że nie spałem czy nie spałem a te 4h taki mi zleciały? Dość często tak mam i już czasem sam nie wiem jak to z tym spaniem jest...

 

A teraz z innej beczki w grudniu 2012 wykonałem badanie Holtera EKG 24h wyszło ok, kilka razy EKG, w 2013 luty, marzec też kilka razy EKG zawsze ok, dwa dni temu wykonałem Test Wysiłkowy udało się dostać od kardiologa (też ze względu, że biegam) wyszło ok test wykonany nawet ponad normę dla mojego wieku. Jak myślicie mogę odpuścić sobie już drążenie tematu serca? Choć wiadomo u nas jest ciężko nie dowierzamy badaniom...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, trzymam kciuki za Twoja dzisiejsza podroz :great:

 

-- 07 lis 2013, 08:17 --

 

michalb, mysle ze Twoje serce ma sie dobrze skoro po tylu badaniach jest ok. Ja juz tez holter miałam, z milion ekg. Jeszcze ide w grudniu na usg serca i jesli wszystko bedzie ok to odpuszczam

 

-- 07 lis 2013, 08:20 --

 

ja dzis dobrowolnie i swiadomie oddałam samochod mezowi i jade tramwajem :mhm: bede walczyc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do spania jeszcze ja już sam nie wiem jak to jest, właśnie popatrzyłem na siebie w lustrze i masakra jakaś (sińce pod oczami) koszmar większe niż np. wczoraj czy przedwczoraj bo gorszej nieprzespanej nocy. Już kurw... sam nie wiem a niby rano nie czułem się niewyspany. A może już widzę co chcę widzieć (sińce) ale z drugiej strony potrafię odróżnić kiedy są większe a kiedy mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michalb, na 100% masz z sercem wszystko OK. Zobacz, tyle badan, tyle wszystkiego - i powychodzilo dobrze :) Dodatkowo jak cos nieraz jest nie tak, dziwne kołatania czy cokolwiek, to jeden z typowych objawów nerwcy. Wiec serio - mozesz sobie odpuscic po takim dokladnym sprawdzeniu :)

 

a z tą nocą, że tak szybko mija, też wlasnie nie wiem o co to chodzi... moze faktycznie to jest jakis taki pol-sen. Nic sie nie sni, ani nie zasypamy gleboko, wiec jest wrazenie jakbysmy nei spali, ale jednak mija szybko bo jestesmy w jakims takim lekkim snie?

 

wieslawpas, no tak, ale z drugiej strony jakbys nie pojechal, to tez mysle, ze bylbys niezadowolony, ze nic nie zrobiles, czy ze siedziales w domu a chciales kontkatu z ludzmi na wieczor :) Ale dobrze, ze chociaz to robisz, potem moze czujesz sie kiepsko, ale mozesz to obserwowac jakos, mozesz potem na terapii omawiac - moze w koncu cos to da i przejdą Ci te stany.

 

Megi_, brawo!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PJT, mdli mnie znow i kreciolek w glowie a wczoraj calyd zien mnie tak trzymalo dopiero przeszlo kolo 21 , prawie nie jadlam nic, dzis tez zreszta. Troche zaczynam tracic animusz bo morduja mnie te tablety i morduja a poprawa zadna :bezradny: nawet minimalna . Wlasnie wrocilam z zakupow szlam sobie krokiem zombiaka do sklepu , po sklepie i ze sklepu :D aaA i zoladek mi troche siada wiec jeszcze dostalam dzis tablety oslonowe na niego wiec moze troche lepiej bedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie sie badac, bo raz przez pomysle w badaniach wyszlo ze mam zapalenie nerki a drugim razem gruźlice. Wsztko pomyłki. No to dziękuje.

 

Co do spania to wczoraj mialm trudny dzień i myślałem ze w ogóle nie zasne. Ale okazało sie ze zasnąłem w jakiejs sensownej godzinie znaczy przed 3.

Ale takiego ataku stresów w czasie snu jeszcze nie miałem. Najpierw śniło mi sie, ze mnie atakuja muchy jak lekazlem pod koldrą, później ze mam lecieć

po jakaś pierdołe do Chin, a wiadomo jak jest z wyjazdami w czasie nerwicy, następnie ze napuchł mi policzek, później ze ktos

podmienił mi klawiaturę i miala przyciski tak buteleczki z lekami, później ze poszedlem kupic auto a auta nie bylo. Prawdziwa

masakra ledwo sie obudziłem a już jestem zdenerwowany. Jak żyć panie Premierze?

Jedyne pocieszczenie, ze w snie nie bylo lęku i mimo stresów czułem się normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, jedyne pocieszecnie, ze to nie załadek chory tylko ze to przez leki, ale jak kiedys bralem pramolan to tez bolal mnie zeladek. Na szczescie tylko chyba godzine, ale wtedy koncetrowalem sie na bolu żeładka. Jak tyle uboków to cieżko zauważyc poprawe.

 

-- 07 lis 2013, 15:10 --

 

Trzeba sie zabierac do roboty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj mam ciezki dzien, ojjjj ciezki!!!

okres mam, wiec ooglnie fizycznie beznadziejnie, oslabienie, niedobrze mi itd. Ale niestety musialam przyjsc do pracy bo zebranie. Po drodze lęki, na zebraniu przesiedzialam, teraz mnie brzuch napierdziela. Najchetniej pojechalabym do domu, ale i ten brzuch i oslabienie i otumanienie - az sie boje wyruszac w droge... ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dotarlam do domu, chociaz cieka byla droga.. pare razy mysallam, ze naprawde zemdleje! jakos tak mi sie ciemno przed oczami robilo. Kurde najgorsze, ze nie wiaodmo ile z tego wszystkiego od okresu a ile z nerwicy :) Bo jak mi nic nie dolega innego, i boje sie, że zemdleje, to sobie tlumacze - nerwica. Ale teraz to w sumie takie zemdlenie mogloby byc nawet prawdopodobne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , dziś byłam u mego lekarza , stwierdził , ze wyglądam kwitnąco..hmmm , mam brać dalej lek nic innego nie dopisał..bol głowy , drżenie mięśni moze sie zdarzac przy paro ..i kawe mi kazal pic , gdy czuje się przymulona.. Jechałam jakoś , nawet bez lęku..i powrót tez ok.. :D

 

Widze , ze my wszystkie w babskim problemie , ja jestem w trakcie..tez się bałam , ze padnę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Megi_, nie, nigdy nie zemdlalam w sumie. Chociaz kilka razy "prawie". Raz jak wracalam od lekarza, mialam dosc wysoka gorączke i po drodze zrobilo mi sie ciemno przed oczami - az sie na trawe polozylam i jakos przeszlo :) Nie wiem czy to moglo byc od zdenerwowania, bo to bylo z 15 lat temu. Natomiast mialam ze 2-3 razy taki atak paniki w domu, ze zaczynalo mi doslownie ciemniec przed oczami, mroczki, slabo - bylam wtedy pewna, ze zemdleje (albo i umre), ale zawsze wtedy kladlam sie i przechodzilo. Co dziwne, nigdy nie zdrzyl mi sie az taki atak poza domem.

 

A podczas okresu to myslalam, ze moze nawet nie tyle z bólu co z takiego ogolnego oslabienia, braku żelaza czy cos...

 

-- 07 lis 2013, 18:13 --

 

hania33, nooo to super!!!! :)))) i jeszcze kawe masz pic! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×