Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam


zuza2882

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Pierwszy raz korzystam z forum, więc nie wiem od czego ma zacząć.

 

Zarejestrowałam się tutaj, bo lekarze stwierdzili u mnie nerwicę. Czeka mnie jeszcze kilka badań związanych z moimi dolegliwościami tj. bólem i zawrotami głowy. Jestem trochę przerażona tym wszystkim i nie potrafię sobie poradzić. Czuję, że przez ciągłe zastanawianie się co będzie w następny wynik badania, a raczej zakładanie że na pewno będzie coś nie tak, mój stan psychiczny coraz bardziej się pogarsza. Jak ostatnio neurolog zleciła badanie rezonansem magnetycznym, żeby wykluczyć stwardnienie rozsiane bądź zmiany nowotworowe w mózgu, przez przeszło dwa tygodnie non stop płakałam bo byłam świecie przekonana, że na pewno coś znajdą. Według opisu wszystko jest w porządku, ale i tak czuję że coś jest nie tam i że się pomylili (z resztą wyniki wszystkich badań które miała ostatni przeprowadzane są poprawne).

Nie umiem odgonić od siebie tych złych myśli, tego ciągłego przeświadczenia że jestem na coś chora.

 

Mam nadzieję, że będę mogła tutaj popisać z osobami które mają takie sam problemy jak ja.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

 

Wszystko będzie dobrze. Zaburzenia nerwicowe dają szereg objawów somatycznych. Skoro badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości, nie powinnaś się zadręczać. Byłaś u psychoterapeuty lub psychiatry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

 

Wszystko będzie dobrze. Zaburzenia nerwicowe dają szereg objawów somatycznych. Skoro badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości, nie powinnaś się zadręczać. Byłaś u psychoterapeuty lub psychiatry?

 

Byłam u psychiatry. Dostałam Symescital, ale niestety nie mogę ich brać. W przyszłym tygodniu znowu idę, żeby przepisał mi coś innego. Na dzień dzisiejszy używam tylko ziołowych leków uspokajających.

Wiem, że nie powinnam się zadręczać, ale to jest silniejsze ode mnie. Czasami próbuję sobie wmawiać że wszystko jest ok, ale gdzieś "z tyłu głowy" siedzi myśl, że nie powinnam mieć złudzeń.

 

Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nowy lek zacznie działać, będzie znacznie lepiej ale naprawdę niepotrzebnie się martwisz. Powinnaś zajmować sobie czas, żeby nie myśleć o nieprzyjemnych objawach nerwicy.

Pomagają Ci te leki ziołowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zuza2882, witaj, czemu nie mozesz brać tego leku ? to dobry nowoczesny lek mający mało skutków ubocznych

 

Niestety większość skutków ubocznych u mnie wystąpiło (nudność, wymioty, tachykardia, zmniejszenie łaknienia, bóle mięśniowe, nadmierna potliwość, suchość w ustach) i lekarz rodzinny zalecił, żebym ich nie brała. W tym czasie nie przyjmowałam innych leków więc innego wyjaśnienia moich dolegliwości nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nowy lek zacznie działać, będzie znacznie lepiej ale naprawdę niepotrzebnie się martwisz. Powinnaś zajmować sobie czas, żeby nie myśleć o nieprzyjemnych objawach nerwicy.

Pomagają Ci te leki ziołowe?

 

Trochę pomagają. Na pewno lekko wyciszają i powodują że napięcie mięśniowe znika. Jest to niestety krótkotrwałe. Wiem, że najlepiej było by jak bym zmieniła swoje podejście do życia, tylko że ten mój stan trwa już kilka lat (tak podejrzewam) i sama już chyba nie ma siły sobie z tym samym radzić. Myślę, że może powinnam się wybrać na jakąś psychoterapię.

 

-- 07 lis 2013, 14:43 --

 

no to bedzie bardzo trudno dobrac dla CIebie lek

 

Też tak uważam, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciszysz się po nowych lekach (nie przejmuj się tak skutkami ubocznymi, bo niestety te leki tak mają i zazwyczaj wszystkie te skutki po jakimś czasie mijają) zapisz się na psychoterapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam podobnie jak Ty, przeszłam sporo leków ale fakt psychoterapia jest najważniejsza! Póki co nie stać mnie na nią priv a w przychodni jak byłam u babki to wyszłam z płaczem porażka a nie psycholog, także też trzeba dobrze trafić :-). Ja nie leczona psychoterapią nabawiłąm sie agorafobii już :-(. Najlepiej z leków pomogła mi kwetiapina, ale to mnie bo nerwica lękowa zaszła już za daleko :-(, niestety musiałam z niej zrezygnować bo cierpię też na bulimię. Został mi fluoksetyna ale ona na żarcie tylko mi pomaga aby jeść rozsądnie. Dawaj znać, chętnie pogadam z kimś podobnym do mnie :-))) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy zauważyłam że od 2 tyg.nie mogę iść do sklepu i zrobić zakupy, bezpieczniej się czuję w domu albo u sąsiadki. Tego nigdy nie miałam... Zaczełam też unikać ludzi bo mnie wkurzają, ciągle czepiają się i robią uwag, może że taka znieczulica panuje. Kwetiapina (ketrel) był jak miałam duuuży dół, depresję i wtedy po 2 tyg tego specyfiku poczułam się rozlużniona, niczego się nie bałam, czułam wręcz się Bogiem! Tylko że hmm zaczełam duuużo jeść i tylko z tego względu zrezygnowałam, a spałam na nim super. A brałaś już coś, cokolwiek?

 

-- 07 lis 2013, 15:20 --

 

po zakupy chodzi moja znajoma kurcze..po prostu brak poczucia bezpieczeństwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten symestical to escitalopram..ja brałam pod nazwą depralin dostałam stanu euforycznego ze stwierdziałm ze nie musze iść do pracy ani (jak byłam w związku) że facet mi nie potrzebny! Czułam euforię hihi ale taką już przesadną że jest tak zeje fajnie!

 

-- 07 lis 2013, 15:23 --

 

Tez brałam hoho apteke miałam w domu do niedawna :-). Ketrel 50 mg na noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja właśnie reaguje już tan b.niskie dawki, może i dobrze, bo przy wyższych z sercem mam kłopoty (przy każdym leku). Nastrój mam raczej dół, dół, lęk, nerwy.., cóż mam też taką sytuację życiową, gdzie dobre słowa typu "będzie ok" nie pomogą ani nie rozwiążą problemu a żyć trzeba dalej jakoś... Najgorzej to się poddać ale trzeba wtedy mieć kogoś blisko siebie, aby ta osoba wiedziała Twoich problemach i w razie czego szybko udzieliła pomocy nawet przez telefon jaby coś złapało nie tak..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam podobnie jak Ty, przeszłam sporo leków ale fakt psychoterapia jest najważniejsza! Póki co nie stać mnie na nią priv a w przychodni jak byłam u babki to wyszłam z płaczem porażka a nie psycholog, także też trzeba dobrze trafić :-). Ja nie leczona psychoterapią nabawiłąm sie agorafobii już :-(. Najlepiej z leków pomogła mi kwetiapina, ale to mnie bo nerwica lękowa zaszła już za daleko :-(, niestety musiałam z niej zrezygnować bo cierpię też na bulimię. Został mi fluoksetyna ale ona na żarcie tylko mi pomaga aby jeść rozsądnie. Dawaj znać, chętnie pogadam z kimś podobnym do mnie :-))) pozdrawiam

 

U mnie to dopiero początek leczenia, chociaż jak sobie teraz myślę to już od dawna miałam niepokojące oznaki. Więc trochę drogi jeszcze przede mną.

Jak tylko będę na forum to się odezwę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, fajnie napisz jak lek Ci służy, bo warto walczyć! Trzymaj się, pozdrawiam ciepło

 

-- 07 lis 2013, 15:35 --

 

ja niestety w tej sytuacji bez terapii :-( próbuję póki co sama sobie pomóc..hmm, powinniśmy tu stworzyć może jakis wątek co kto radzi?....Do przemyślenia dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety albo stety ale zawsze jestem sceptycznie nastawiona do nowego leku. A tu jeszcze po 2h od wzięcia poczułam ssanie w przednim płacie czołowym i taaki power tylko ten ból i takie wszystkie problemy oddalone - tylko 2 dni na 0,5mg depralinu ale to ze względu że jestem bardzo wrażliwa na leki i reaguję już na niskie dawki. W szpitalu powiedzieli że to było pewnie na rozpoczęciu leku - za duży wyrzut. Mania bardziej pewnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×