Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bezsenność, zaburzenia snu


jaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Victta, musiałam zdecydować się na tabletki, na razie łykam codziennie, bo w ciągu 3 lat przespałam chyba 1/3 wszystkich nocy, co znacznie odbiło się na mojej psychice.

 

-- 18 paź 2013, 05:15 --

 

Pochwaliłam się nieskromnie, że przesypiam noce, a tu dzisiaj niespodzianka - bezsenność :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vikta łykasz codziennie? A nie lepiej najpierw się położyć i nie brać profilaktycznie a dopiero kiedy rzeczywiście nie możesz spać? Świadomość, że ma lek pod ręką i możesz w każdej chwili po niego sięgnąć czasem powoduje, że wcale nie trzeba go brać. Przynajmniej ja stosuję taką zasadę w przeciwieństwie do moich najbliższych "zwyczajowych". W sumie biorę dwa, trzy razy w tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ludziska.

 

Mam od dłuższego czasu problem z przebudzaniem się w środku nocy. Czasem raz, czasem dwa razy.

Trochę to irytujące, jednakże dzisiejszej nocy przebudziłem się o 2 w nocy i nie mogłem zasnąć do 4 nad ranem...

Czułem się bezradny, chciałem zasnąć. Nie wiem tylko czy to ma podłoże somatyczne czy raczej psychiczne...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clavia przestawienie zegara biologicznego (okołodobowego) nie jest zbyt trudną rzeczą, ale nie da się tego zrobić z dnia na dzień. Przede wszystkim żadnego przysypiania i drzemek w ciągu dnia. Postaraj się też zmęczyć (spacer, bieg) na 2-3 godziny przed snem. Na godzinę przed snem staraj się wyciszyć, a więc wyłącz kompa i np. poczytaj. Gorąca kąpiel też dobrze przed snem też pomaga. I przede wszystkim musisz być konsekwentna w kładzeniu się i wstawaniu o jednakowej porze, nawet w dniach wolnych od zajęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie także o rytuałach podczas snu. Każdy jakieś ma. To one pozwalają nam zasnąć. Niektóre dzieci ssą kciuk, inne nie zasną bez włączonej lampki. Niektórzy dorośli podjadają przed snem. Jak w dzieciństwie ktoś słuchał muzyki to trudno mu będzie zasnąć bez niej. Jednak słuchanie muzyki rujnuje sen. Pamiętajmy, że zgodnie z teorią Benjamina Franklina powinno się wietrzyć sypialnię, a im niższa temperatura w pokoju, tym sen jest efektywniejszy (do pewnej temperatury oczywiście!). Jest to tak zwana "kąpiel powietrzna". Winston Churchill w czasie konferencji Wielkiej Trójki chyba w 1953 roku domagał się dwóch łóżek. Gdy jedno nagrzało się, to przenosił się do drugiego. Powiedziałby ktoś, że to taki grymas, ale de facto każdy powinien mieć takie dwa łóżka. Oczywiście to jest niemożliwe, bo na takie fanaberie stać jedynie najbogatszych... Znowu kasa. Kasa, kasa, kasa! Bez kasy to się strasznie cierpi. Masz kasę, to nie cierpisz w ogóle! Jak mnie to /cenzura\!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu kasa. Kasa, kasa, kasa! Bez kasy to się strasznie cierpi. Masz kasę, to nie cierpisz w ogóle! Jak mnie to /cenzura\!!!!!!!

Eee tam, zobacz ilu celebrytów ktorzy maja kupe kasy - cierpi na depresje, lęki - i potem są znajdowani w hotelowym pokoju po przedawkowaniu środków uspokajających czy nasennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winston Churchill w czasie konferencji Wielkiej Trójki chyba w 1953 roku domagał się dwóch łóżek. Gdy jedno nagrzało się, to przenosił się do drugiego.

I w nocy co godzina przełazić z jednego łóżka do drugiego? :lol: Brzmi nieco bezsensownie jak dla mnie... Dopiero bym się nie wysypiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niktita,

rytuały kultywować w czasie zasypiania, no proszę bzdura, szczególnie dla kogoś z NN, mogło by to już w ogóle pociagnąć za sobą nieprzyjemne konsekwencje, nawet jak jest lepiej, uwolnić demona i nakrecić błędne koło nerwicy

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winston Churchill w czasie konferencji Wielkiej Trójki chyba w 1953 roku domagał się dwóch łóżek. Gdy jedno nagrzało się, to przenosił się do drugiego.

Czerczil mial prawdopodobnie cyklofrenie (psychoza maniakalno-depresyjna). :pirate:

Towarzysz Gomulka nerwice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałby ktoś, że to taki grymas, ale de facto każdy powinien mieć takie dwa łóżka. Oczywiście to jest niemożliwe, bo na takie fanaberie stać jedynie najbogatszych... Znowu kasa. Kasa, kasa, kasa! Bez kasy to się strasznie cierpi. Masz kasę, to nie cierpisz w ogóle! Jak mnie to /cenzura\!!!!!!!

Nikita to tak nie do końca. Wielu celebrytów cierpi na bezsenność właśnie z tego powodu, że każdą noc spędza w innym łóżku (hotele) Dotyczy to głównie artystów i osób którzy często podróżują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikita to tak nie do końca. Wielu celebrytów cierpi na bezsenność właśnie z tego powodu, że każdą noc spędza w innym łóżku (hotele) Dotyczy to głównie artystów i osób którzy często podróżują.

Plus kilogramy kokainy też nie pomagają w zasypianiu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizytę mam już niedługo, będę musiała faktycznie chyba pogadać o zmianie leku. Chociaż to Trittico niby jest na regulację snu. Z tym że zanim zaczęłam brać ten lek też już miałam problemy ze snem. Zdarzały mi się nawet całkowicie bezsenne noce - to był prawdziwy koszmar. Teraz to przedwczesne wybudzanie się też do przyjemności nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zapytam lekarza przy następnej wizycie o tą mirtazapinę.

 

-- 07 lis 2013, 12:17 --

 

Próbowałam też stosować domowe sposoby typu środki ziołowe, ciepłe mleko, melisa, ale na niewiele się zdały.

 

-- 07 lis 2013, 12:29 --

 

Przypomniałam sobie, że brałam kiedyś lek o nazwie Mirtagen, a to chyba jest mirtazapina i na mnie nie działał ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu obudziłam się przedwcześnie. Tak jakby ktoś szarpał mnie za ramię w środku nocy i kazał wstawać, tak się czuję. Wizytę u lekarza mam dopiero na 13 listopada. Może jakiś inny lek poza mirtazapiną? Macie może jakieś swoje domowe sposoby, żeby dłużej spać?

 

-- 09 lis 2013, 12:17 --

 

Ktoś zna może jakieś domowe sposoby na przedłużenie snu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×