Skocz do zawartości
Nerwica.com

nawyki


wieslawpas

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem napisać o czymś co jakiś czas temu zauważyłem - schematyzm działania, ale taki ktory powoduje pogorszenie samopoczucia.

Mowa tutaj o sytuacji takiej w której mamy dobre samopoczucie, a później z przyzwyczajenia robimy coś co w efekcie je pogarsza. To znaczy nasila objawy nerwicowe.

 

To coś to jest taki zapychacz czasu. Jednego dnia poprawi samopoczucie innego zepsuje.

 

Mam takie dwa zachowania - wyjazd do sklepu na zakupy oraz rozmowy na parkingu. Staly się one takim stałym schematem, który wykonuje

niezależnie czy tego chcę czy nie.

 

Dam przykład. Wychodzę z spotkania i jestem w dobrym nastroju po czym jade to tego sklepu, który przypomina mi ten cały nerwicowy świat( bo tam jedzilem kiedy czułem się źle). Robię zakupy i odrazu mam nasilenie objawów.

 

Drugi przydlad dziś po terapii czułem się całkiem dobrze, ale z przyzwyczajenie pojechałem pogadać na parking. Tam sobie zepsułem nastrój i w efekcie wróciłem przed chwila mocno spięty.

 

Czego chcę czego potrzebuje, czego nie chce. Ja tego nie chce a i tak uruchamia sie burzący nastrój schemat. Przykładowo okolo 23 dziś bylem

spokojny i miałem cheć wejść na forum i podzielić sie swoja ciekawa wiedza z terapii, zamiast tego pojechałem na parking

prowadzić nawykowa rozmowę z gościem o niczym. Co skończyło się nasileniem objawów. Ale innego dnia ta rozmowa zadziałałaby na mnie

dobrze rozluźniająco. Ale tylko wtedy gdybym jej chciał, gdybym o niej myslal, wyczekiwał. Dziś jednak zadziałelem schematycznie.

 

Chciałem po prostu napisać o takich nawykach, które nam psuja humor a są utartymi schematami zachowania. Zapychaczami czasu.

Jakie są Wasze doświadczenia, przemyślenia w tej materii???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak z tym forum ... Ciągnie mńie do niego a mam zakaz od psychologa czytania takich for. To tak jak ktoś rzuca palenie i idzie do palarni pogadać .... Skutki mogą być opłakane.

Nie rozmyslam o nerwicy, 0 objawów, wejdę na forum i za chwile już zaczynam sie zastanawiać i coś mi tam już orzeszkadza ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobyt na tym forum to robota na cały etat, może bym i tutaj nie zagladał, ale własnie dlatego że zaglądam nie czuje sie samotni bo tuta inni tacy którzy mają problem jak ja. Nie wchodziłem kiedyś przez cały tydzien to czułem się taki trochę wyobcowany. Ale przez ten tydzień przekonałem się, że można robić inne rzeczy.

Ale wcale nie czułem się lepiej. Plus był taki, że wcześniej kładłem się spać, bo nie bylem do późna aktywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×