Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że nie bo reboksetyna jest zalecana w kombo z innymi SSRI oprócz fluoksetyny. W każdym razie reakcja zaszłaby od razu, a nie po miesiącu stosowania. Fakt, na fluoksetynie i reboksetynie miałam mega nasilenie fantazji, potwornego doła, przy tym non stop byłam poirytowana i rozdrażniona. Dlatego przeszłam na sertralinę. I było przez miesiąc wspaniale.

 

-- 03 lis 2013, 22:52 --

 

A powiedzcie mi czy to normalne, bo zaczyna mnie to już solidnie męczyć i martwić. Mam takie dziwne, zupełnie bezbolesne skurcze np w talii, barku, szyi, nogach, palcach. Widać to troszeczkę, wybudza mnie to przy zasypianiu i jest coraz częstsze. Coś jest nie tak? Miałam tak podobnie prze wenlafaksynie i escitalopramie, przeszło po ok 5 miesiącach, ale teraz się boję, ze może zostanie mi to na stałe? Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nazywam sie Magda i jestem nowa na forum. Mam stwierdzoną nerwicę. Czytam to forum od jakiegos czasu i postanowiłam napisaxc. Ja miałam kilka ataków paniki( miałam kołatanie serca, takie dziwne uczucie jakby mi sie miało za chwilę cos stac, dreszcze, biegunka). Okropnie sie czułam. W tym samym czasie zbiegła mis ie operacja tarczycy. Doszła również lekka arytmia i z nerw podnosi mi sie ciśnienie. I to główna przyczyna moich nerwów, bałam sie ze dostane wysokiego ciśnienia, ze stanie sie coś z moim sercem i takie błędne koło. Na kołatanie dostałam propranolol, działa tez na nerwy. Czułam sie super. Potem mi odtsawiono, bo za bardzo serce mi zwalniało. Generalnie po odstawieniu miałam tylko 1 atak paniki, ale do opanowania, poniewaz juz wiedziałam co to jest. Mam rowniez problem z jazda winda, pociągiem i autobusem. Musze wiedziec, ze w każdej chwili mogę wyjsć, bo inaczej wpadam w panike. W sierpniu stwierdziłąm, ze nie bede sie tak męczyła i poszłam do psychiatry. Powiedział, ze to nerwica i ze czesto kobietom w moim wieku to sie zdarza. Powiedziął, ze 6 miesiecy leczenia i bede zdrowa. Dostałam od niego Setaloft 50mg, miałam brac pół tabletki przez 7 dni potem po całej. Dodatkowo przepisał mi Alprox jak dostane ataku paniki. Ja wykupiłam tylko Setaloft bo stwierdziłam, ze juz nie mam ataków paniki, a dodatkowo wezme Setaloft to wszystko bedzie git:). Leki wzięłam dopiero 1 listopada. I po 2 tabletkach miałam mdłości, ból głowy, wyższe ciśnienie poza tym ok. Wczoraj wzięłam trzeci dzien Setaloft i dostałam ataku paniki, przy czym czulam dodatkowo takie goraco w całym ciele. Trwało to krotko bo jakos sobie poradziłam. Przez jakies pół godzinki jeszcze nachodził mnie lęk, ale juz mniejszy. Po godzinie odeszło zupełnie i czułam sie taka spokojna i wyczerapana. Spałąm super, i teraz tez czuje sie bardzo spokojna. Ale mam szum w uchu i takie uczucie rozpierania w prawym uchu. I nie wiem czy mam brac go dalej? Przyznam szczerze, ze miałąm nastawienie ze rezygnuje, i w rezultacie nie wziełam leku do pracy, powinnam go wziąsc ok.11. Nie wiem co mam robic. Poradźcie mi, bo macie większe doswiadczneie z tym lekiem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie też wkurzają te skurcze!!! Co to do diabła jest? Nie mogę się na robocie skupić.

Poza tym suchość w ustach mnie wykańcza. Nic nie daje ciągłe picie czegokolwiek, bo tylko do kibelka latam, a jak w japie sucho miałam tak mam :? Jakieś skuteczne sposoby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem bardzo długo ten lek, pierwsze miesiące rewelacja, bardzo szybko wyciągnął mnie z depresji, ale po paru miesiącach wywołał bardzo dziwne skutki uboczne które dopiero po 2 latach wszelkich mozliwych badan udało sie przypisac do tego leku. Najpierw pojawiły sie objawy grypopodobne, osłabienie i stany podgorączkowe, pozniej doszła jakas alergia w postaci swedzacej wysypki. Stany podgorączkowe do 37,5 stopnia i oslabienie byly juz przez cały czas, nikt nie wiedział co jest tego przyczyną, dopiero po bardzo długim czasie sam sie zorientowałem ze wina tego wszystkiego jest ten lek jak podwoiłem dawke, wzrosłą temperatura do ponad 38 stopni i juz wiedzialem ze to od sertraliny to wszystko.

hejka

ciekawe, ja też miałam objawy grypopodobne przy rozpoczęciu kuracji sertrą i przy zwiększeniu dawki. Leki, które zawsze mi na takie symptomy pomagały, w tych wypadkach nie dawały rady... Przeszło samo, gdy organizm się przyzwyczaił.

Mam do was pytanie, brałam już sertralinę fluoksetynę i paroksetynę. Jestem ponad miesiąc bez żadnego antydepresantu i średnio daję radę. Jak sobie o tym wszystkim myślę, sertralina bardzo mi pomogła tylko zbyt pochopnie ją odstawiłam stwierdzając że działanie "wypaliło się". Myślicie, że jest sens w powrocie do sertraliny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

A ja po wizycie u doktora...zapisał mi DOGMATIL/ SULPIRYDA/ powiedział,ze bóle w plecach..somatyczne powinny minac.

 

Mam do Was Kochani pytanko: czy po tej tabsie chce sie spac? duzo jeżdże autem i nie moge sobie pozwolic na rozluznienie.

 

A tak na marginesie to czeka mnie kolonoskopia...chyba skonam ze strachu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MalaMi1001, nie mam pojęcia co to za skurcze, ja czegoś takiego nie mam. W zasadzie to w ogóle nie mam żadnych skutków ubocznych a biore już po 100mg :P Hmm to może sprobuj jakieś cukierki zamiast wody, przynajmniej nie będziesz biegać tak często ;)

 

little_girl, sama sobie odstawiłaś bez wiedzy lekarza?? Jesli tak to zdecydowanie bym radził wrócić do niej. Ja np też zaczołem zauważać jakby brak działania, no ale przecież to nie jest extasy ani nic w tym stylu, tu potrzeba dużo czasu żeby jakieś efekty terapeutyczne były zauważalne. Tak myślę, a przynajmniej mam taką nadzieję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MalaMi1001, nie mam pojęcia co to za skurcze, ja czegoś takiego nie mam. W zasadzie to w ogóle nie mam żadnych skutków ubocznych a biore już po 100mg :P Hmm to może sprobuj jakieś cukierki zamiast wody, przynajmniej nie będziesz biegać tak często ;)

 

Myślałam o cukierkach, ale do końca leczenia chyba by mi wszystkie zęby wypadły od próchnicy :P

 

A co do tego jak działają leki. Nie działają już na mnie tak, jak zadziałała pierwszy raz wenlafaksyna. Wtedy efekt był natychmiastowy. No ale jak już raz pozwoliło się rozregulować mózg, więcej się do tego stanu nie powróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem obecnie na 50 mg i zmniejszenie potliwości jest znaczne, jak dotąd jedyny ssri, który robił ze mnie takiego bałwanka w pełnym słońcu, wprawdzie jeszcze czuję uderzenia gorąca i przy wysiłku fiz. zrobiłbym się pewnie nadto wilgotny ale, że nie ćwiczę to jest akceptowalnie. Pierwszy raz miałem tak wyraźny i jednostkowy skutek uboczny po leku i jak dla mnie dyskwalifikuje to sertralinę definitywnie, zapewne przez to łapałem też przeziębienia- chłodne powietrze przy spoconym ciele. Wszystkie ssri generalnie powodują zwiększone wydzielanie potu? Ktoś wie co jest tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem obecnie na 50 mg i zmniejszenie potliwości jest znaczne, jak dotąd jedyny ssri, który robił ze mnie takiego bałwanka w pełnym słońcu, wprawdzie jeszcze czuję uderzenia gorąca i przy wysiłku fiz. zrobiłbym się pewnie nadto wilgotny ale, że nie ćwiczę to jest akceptowalnie. Pierwszy raz miałem tak wyraźny i jednostkowy skutek uboczny po leku i jak dla mnie dyskwalifikuje to sertralinę definitywnie, zapewne przez to łapałem też przeziębienia- chłodne powietrze przy spoconym ciele. Wszystkie ssri generalnie powodują zwiększone wydzielanie potu? Ktoś wie co jest tego przyczyną?

 

Powiem tak, na początku brania sertraliny po wejściu na drugie piętro byłam cała mokra z łomoczącym sercem. Teraz to przeszło, już się tak nie męczę. Co do innych SSRI to i po wenlafaksynie i po escitalopramie w nocy pociłam się tak, że każdego ranka pościel była do wymiany. Dosłownie co rano pływałam we własnym pocie. W dzień się tak nie pociłam, nawet uprawiając sport. Przeszło po odstawieniu.

 

MalaMi1001, ciekawi mnie ta wenlafaksyna bo zastosowanie z tego co wyczytałem jest prawie identyczne jak dla sertraliny. Zażywasz wszystko zgodnie z tym co Ci lekarz przepisał?

 

No wenlafaksyna tak jak mówię, porobiła mnie konkretnie i zadziałała od razu.

 

Tak, zażywam tak jak kazał lekarz, codziennie w tej samej dawce już 2 miesiące. Mam okropne wahania nastroju, co mnie zaczyna już bardzo męczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ponad 2 miesiące na 75 mg sertaliny i co ??? dziwnie. Kiedys bralam citronil 20 mg i juz po takim czasie było lepiej.........zastanawiam sie czy noe poprosić lekarza o ten lek, ale stwierdzil ze jesli podziałał to znaczy ze jest dobry ale musiałam zwiekszyć z 50 do 75 i co dalej ? jest poprawa ale lęki mam nadal i czesto natrętne mysli że zaczne robic dziwne miny albo że przestane oddychac, mam uczucie ucisku w gardle co robic ?????Czekac jeszcze ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MalaMi1001, być może to po prostu siła sugestii, ale..... coś mnie dzisiaj suszyć zaczęło ;P

 

rinakata, to dlaczego przerzuciłas się z tamtego leku na sertralinę? Z tego co czytam w necie sertralina wydaje się być jednym z najłagodniejszych środków jesli chodzi o skutki uboczne, czego jestem chodzącym przykładem, ale równocześnie dośc długo trzeba czekac na efekty terapeutyczne. Tym niemniej 2 miesiące to już kawałek czasu, dlatego najlepiej jeśli skontaktujesz się z lekarzem i uzgodnicie co robić dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spiderman, citronil brałam z dwa lata temu..... teraz mialam nawrót przed sertaliną dał mi escitaslopram 5 mg ale miesiac brałam i nic nie dzialal, jutro bede do niego pisac bo nie wiem na prawde co robic z tego co pamietal przytylam na citronilu ale efekt terapeucztyny byl szybki i dobry, a tu ????czuje niedosyt, ale czy czekać mam.... ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę czekać miesiąc do następnej wizyty i ten cały miesiąc będę się jeszcze męczyć ze zmiennymi nastrojami. Mam już tego po dziurki w nosie, ile można czekać?! Jak mnie to wkurwia, że leczę się już 4 miesiące, przetestowałam na sobie tyle chemii i nadal czuje się jak w myślowym kołowrotku! Gdyby to była choroba serca po 4 miesiącach takiego "działania" leków mogłabym już nie żyć! Jak ja bym chciała, żeby ktoś wymyślił jakiś sposób operacyjnego leczenia tych beznadziejnych chorób, bo na koncerny farmaceutyczne z ich pazernością nie ma co liczyć. Po co wyprodukować lek, który zadziała do razu skoro można zmusić pacjenta do kupienia kilku opakowań, "bo może po paru miesiącach zadziała".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pilnie potrzebuje porady. Biorę asertin 50 17 dni.. dziś powinien być 18 dzień.. ale miałam bardzo ciężką noc i wylądowałam rano na pogotowiu.. z drżeniem , okropnym niepokojem zawrotami głowy kołataniem serca... generalnie od jakiegoś tygodnia bardzo ze się czuje.. miałam konsultacje psychiatryczną i pytam doktorki czy powinnam nadal brać asertin czy nie.. nie umiała mi odpowiedzieć.. pytam czy może tak być ze dopiero teraz daja mi sie we znaki objawy uboczne tez nie odpowiedziala.. co mam zrobic.. błagam pomożcie nie mam kontaktu do mojej psychiatry prowadzącej.. juz i tak dzis nie wziełam i niewiem co teraz.. brac dalej.. wziąśc pominietą dawke..czy odpuścic bo bedzie jeszcze gorzej. Bardzo proszę o odowiedz

 

-- 07 lis 2013, 18:15 --

 

Bardzo prosze poradzcie.. przeczytalam tutaj mnóstwo stron ale nie znalazlam odpowiedzi na moje pytanie.. tak bardzo boje sie jutrzejszego dnia:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie- czy sertralina faktycznie lepiej pomaga przy nerwicy lękowej niż fluoksetyna? Bo jeden lekarz przepisał mi fluo (którą biorę lekko ponad 3 tygodnie), a drugi stwierdził że nie pomoże mi to przy lękach i fobiach i dał Asentrę. I teraz zastanawiam się co robić... Może Wy macie jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cheval, mi znow powiedział , ze paro najlepsze na lęki..nie nadążymy za lekarzami..

 

-- 07 lis 2013, 21:20 --

 

sniezka74, Ja biore paroksetyne a skutki uboczne mialam przeszło miesiąc i teraz po zwiększeniu dawki tez mam, lecz najlepiej by było gdybyś poszukała innego lekarza,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sniezka74, moim zdaniem to reakcja organizmu taki szok........... ale było aż tak źle że wylądowałaś na pogotowiu ??? ja bym kontaktowała się z lekarzem, lub poszła do nowego, ale chyba i póki co zmniejszyła dawkę do 25 ??? powinno przejsc albo trzeba zmienic lek. Ja tez z początku okropnie sie czułam, wymiotowałam po 5 razy dziennie i nie mogłam chodzić tak bardzo bolały mnie mięśnie, jak wyszłam na miasto to musiałam siadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hania właśnie też tutaj wyczytałam, że paroksetyna najlepsza. Ale póki co zaczynam od tych "lżejszych" leków i nie bardzo wiem co robić. Czy poczekać jeszcze na większe efekty fluoksetyny, czy od razu zmieniać? Z drugiej strony na efekty czeka się z miesiąc, a nawet dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×