Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku brania wenlafaksyny 75mg u mnie skutkami ubocznym były powiększone źrenice, otępienie tak jak ktoś wyżej pisał [ uczucie naćpania] , drgawki [ drżenie nóg i dłoni], które po dwóch dniach ustąpiły, ciągłe ziewanie i momentami zachwianie równowagi [jakbym była pijana] do tego te ciągłe ziewanie..

 

Po 4 dniach wszystkie skutki minęły..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santiago20, a ja słyszałam że za motywację odpowiada dopamina... noradrenalina daje kopa, energię a dopamina czyni nas pro-społecznymi, daje radość z wykonywanych czynności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobra, a jaki lek działa na dopamine?

 

I w dodatku ja czytałem że WENLA w dawkach 300mg działa już na Dopamine.. ale tam jest dziwnie napisane bo na Dopamine wenla działa OD 300mg... czyli... tak naprawde działa na pewno powyżej 300mg? W takim razie żeby zadziałało "coś" tam na dopamine trzeba brać dawki MAX tj. 375mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santiago20, wenla działa w tej dawce słabiutko na dopaminę, przeważa serotonina

a na dopaminę dla mnie najlepszy był wellbutrin i jak lubisz noradrenalinę to tym bardziej by ci podpasował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi... Czy Efevelon SR 75mg a Oriven 75mg mogą się czymś różnić? Ponieważ wydaje mi się odkąd skończył mi się Efevelon ( było to 4 dni temu) zacząłem brać Oriven.. i nie wiem.. ale wydaje mi się że słabej działa (??) Czy to możliwe?

 

Czytałem w tym temacie że Oriven to najlepszy i najtańszy zamiennik (szybko się wchłania).. ale w sumie to sam nie wiem... dla mnie jakby lepiej działa Efevelon...

Mam zupełnie to samo spostrzeżenie, od wtorku biorę Oriven, i czuję, jakbym zredukował dawkę, a nie podwyższył. Znów zero energii, niech to szlag.

Może trafiliśmy jakąś lipną partię. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem właśnie o lekach działających na Dopamine... i powiem szczerze że są nie za bardzo dobre.

 

I właśnie teraz nie wiem.. czy pozostać przy WENLI... choć czuje że ona nie za bardzo mi pomaga... kurde tzn. Nie wiem jak Wam by to opisać... ja się po niej czuję jakby raz działała a raz nie...

 

-- 03 lis 2013, 21:35 --

 

NieznanySprawca..... Nie no serio! Jak ja wziąłem 300mg 5 dni temu efevelonu to miałem taką euforie że szok! A po Orivenie co..? Jakiegoś doła dziś dostałem i od 2 dni jestem senny...O co biega z tym?!

 

-- 03 lis 2013, 21:53 --

 

Ja pier....le ten cały Oriven :( Jutro ide po efevelon! Nie wiem o co z tym Orivenem chodzi ale on nie działa tak samo jak efevelon, poważnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak brałem wenlę to w czasie jej brania przerobiłem oryginał i chyba z 5 generyków(w tym Oriven) i nie było żadnych znaczących różnić. Orion Pharma(ten od Orivenu) robi budżetowe generyki, ale dobre. Ich zolp i alprazolam też był ok. Nawet mam od nich kubki i inne gadżety. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałam kilka genereków wenli od tych najtańszych czyli oriven, efevelon, venlectine, faxigen, venlabax, prefaxine itd. i na każdym mam senność lekką w dzień i brak energii całą dobę

nie czuję różnicy w działaniu w żadnym z odpowiedników

 

-- 03 lis 2013, 23:42 --

 

Santiago20, nie są za dobre? ja tylko po nich miewałam euforię i często stany hipomaniakalne, byłam bardziej ekstrawertyczna, rozmowna, full energii, często się śmiałam, cieszyło mnie wiele rzeczy, a na serotoninie nigdy tego nie zaznałam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to zwykła huśtawka działania, nie związana akurat z tym generykiem. Nie wiem. W każdym razie powiało nieco chujnią.

Nawet mam od nich kubki i inne gadżety. :pirate:

Forumowe towarzystwo już od dawna się domyśla, że piszesz tu na zlecenie koncernów farmaceutycznych. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata się leczę na depresje, lęki.

Sertralina mi cudownie pomagała ale przez miesiąc po czym teraz łykam ją jak piasek, nic nie daje.

Mam dosyć łażenia po psychiatrach, którzy skasują 200 zł i przepiszą jakiś moklar, który nikomu nie pomaga.

Paro i wenla są najbardziej znane po sertralinie, ale 2 psychiatrów jeszcze mi tego nie przepisało...

Nie wieże w całą tą medyczną wiedzę psychiatrów. Każdy wie, że przepisują na czuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, z tego co pamietam to masz depresje psychotyczną?

http://go.pl.bbelements.com/please/redirect/15837/4/24/15/!uwi=1920;uhe=1080;uce=1;ibbid=BBID-01-00407370456750000;param=429790/407078_0_?

Psychoza już zniknęła.

większość zniknęło po sulpiridzie. Część po sertralinie, trochę po opipramolu.

Teraz raczej się męczę z depresją i lękami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wtorku biorę Oriven, i czuję, jakbym zredukował dawkę, a nie podwyższył. Znów zero energii, niech to szlag.

Może trafiliśmy jakąś lipną partię. :P

Cofam te słowa, aczkolwiek przez ostatnich parę dni nie czułem wcale działania, aż tu dzisiaj nagle....baach. :mrgreen: Od samego rana czułem się świetnie, w wracając do domu wszyscy się na mnie gapili, jedna laska się szeroko do mnie uśmiechnęła, nie wiedziałem o co chodzi. Spotkałem siostrzyczkę akurat wchodzącą w odwiedziny do domu, a ona: "co ty młody, koki się nawciągałeś?, ja "wtf", ona "zobacz swoją twarz w lustrze". Patrzę w lustro, a tu oczy wystrzelone jak w manii, do tego zajebisty błysk, aż zapomniałem, że tak mogę w ogóle wyglądać. :mrgreen: Mimika twarzy też zupełnie zmieniona, wyglądam, jak baardzo szczęśliwy człowiek. :pirate:

 

...I chociaż moje ciało, to chemiczne sanktuarium, przez które niejedna podejrzana substancja się przewinęła, to chaotycznością działania nic wenli nie przebije. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NieznanySprawca chodziłeś nakręcony jak mudżahedin przed zamachem? ;)

ooo tak,

nie! Jakbym miał swój look do czegoś porównać, to do oczu Adolfa Hitlera podczas przemowy do narodu niemieckiego. :pirate::pirate::pirate:

Tylko mimika bardziej sympatyczna. 8)

[attachment=0]indeksisa.jpg[/attachment]

sasasasasa :twisted:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×