Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

ja stwierdziłam, że zaryzykuje po tym, jak zapomniałam wziąć wczoraj rano i dopiero późnym popołudniem nadrobiłam, w żaden sposób nie odczułam jej braku..

zastanawiam się, czy stan zakochania, który mnie trzyma od kilku dni ma na to wpływ ;)

 

jutro odstawiam :] trzymajcie kciuki!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę luxetę od soboty przez pierwsze 5 dni 1/2 50mg rano i po pięciu dniach drugie pół po południu, czyli wyjdzie cała na dobę, wspierająć 2-3 razy dziennie 1/2 xanaxu 25mg. Czy ktos z was odważył się na piwko biorąc ten lek, lekarka mi powiedziała że szklaneczkę mogę wychylić, ale co to jest szklaneczka? Jak brałem paxtin to popijałem czasem browara nieraz 3 a nawet zdarzyłą mi się mieszanka wódka tequila, browar, i było naduzycie innym razem byłem na weselu i tez popiłem i w zasadzie nic się niedziało tylko na 3 dzień dostawałem lęków bardzo dziwnych. Narazie kupuje bezalkocholowe i takie popijam dla towarzystwa. Ale kiedys chciałbym napic się normalnego piwka. Co ciekawe jak brałem leki i łyknąłem trochę to nastrój miałem lepszy niz po lekach normalnie luzik bez lęków i dziwnych nasrtrojów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Po 6-ciu latach eksperymentów lekarz-pacjent-leki (depresja z silnymi stanami lękowymi) obecnie jestem posiadaczem ;) zestawu Rano-Luxeta25mg+Convulex300(to samo co Depakine)+Zomiren 1mg, Po poludniu-Luxeta25mg+Zomiren 1mg, Wieczorem-Lerivon 60mg+Convulex 300. Po wielu zmianach podstawowego leku antydepresyjnego na Luxetę na początku podszedłem raczej sceptycznie "ot kolejny eksperyment". Tak tez sie z poczatku czulem., alee po 3-4 tygodniach zauważyłem, ze cos zaczyna sie dziac. Biore Luxete trzeci miesiąc i w tym "zestawie" jaki opisałem całkiem nieźle funkcjonuję, nawet udaje mi sie czasem w pracy uciąć krotka pogawędkę. Nie chce zapeszyć,ale jest trochę lepiej, podpieram sie popołudniami po pracy piwkiem,czy dwoma,ale mam nadzieje,ze i to wkrótce nie będzie konieczne. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deprecha z silnymi stanami lekowymi,rzadziej wystepujaca fobia spoleczna, ostatnia proba samobojcza tak zadziwila lekarzy, kiedy okazalo sie ze przezylem i po tygodniu spiaczki wybudzilem sie, ze jeszcze nie widzieli aby ktos przezyl taka dawke lekow - ok. 300-400 tablet benzodiazepin i doxepin zapitych c2h5oh. Jednym slowem wielkie szambo :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy komuś jeszcze pomogła Luxeta na lęki i spadki nastrojów oraz natrętne myśi?

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 8:35 pm ]

mam problem z wejściem w pełną dawkę leku , biorę pół za każdym razem jak wezmę całą a próbowałem 3 razy miałem w nocy niezłe jazdy, a biorę rano a jestem już ponad 14 dni na 1/2 luxetu i nie mogę zaakceptować większej dawki

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 4:59 pm ]

dziś znów spróbowałem zwiekszyć dawke Luxety kroje tabletkę, odcinam 1/4 zobaczymy jaka dzis będzie noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mija ponad tydzień od odstawienia a mnie męczą okropne bóle głowy, żadne środki przeciwbólowe nie pomagają, mam zawroty, ogólne zmęczenie i osłabienie. to może mieć coś wspólnego z odstawieniem asentry?

 

Zdecydowanie, nie powinnaś była odstawiać leku na własną rękę, a już na pewno nie tak drastycznie. Nawet jeśli brałaś je przez krótki czas, bezpieczniej jest zmniejszać dawkę stopniowo. Teraz raczej musisz się przemęczyć, to mija po około dwóch tygodniach powinno być już dobrze.

Ostatnio sama zmniejszyłam dawkę Asentry z 200 do 150 mg, niby nic... a jednak przez tydzień nie mogłam normalnie funkcjonować ;/ teraz już wszystko gra na szczęście ;]

 

Także bądź dzielna, bo to minie :* trzymam za Ciebie kciuki ;]

 

 

Biore ten lek ale mam problemy ze spaniem po nim :( da sie cos z tym zrobić?

Tylko przeczekać... po Asentrze albo ma się problemy z bezsennością, okropnie realistyczne sny, albo odwrotnie- ciężko się zwlec z łóżka ;] / co spotyka mnie co rano ;p/

Po jakimś czasie przyzwyczaisz się i przestaniesz na to zwracać uwagę i nawet nie zauważysz, kiedy Twój stan się poprawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Asentre biore od 4 miesiecy, zaczela dzialac gdzies tak po 4-5 tygodniach. tez na poczatku bylam strasznie senna i nie moglam sie rano zmusic zeby wstac z lozka. a sny czasami mialam tak realistyczne ze po obudzeniu nie wiedzialam co jest prawda a co tylko snem bylo... teraz nie narzekam- czuje sie po niej ok, no i w koncu zaczelam normalnie jesc i przytylam pare kilo:)

psychiatra mi raz przepisal odpowiednik Asentry- ASERTIN dokladnie taki sam sklad tylko producent inny, no i o wiele tanszy, tylko ze u mnie po tygodniu zazywania wrocily lęki wiec polecialam po recepte na asentre i wszystko wrocilo do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądzę, że możesz mieć więcej niż rok u mnie nawrót spowodowanym był silnymi przeżyciami ( życie mnie nadal nie oszczędza ;) ) i tym iż zaniedbałam psychoterapię ( zbyt wcześnie przestałam na nią uczęszczać) miałam takie złudne poczucie, że już wszystko rozliczyłam z przeszłości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×