Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samotność


ixi

Rekomendowane odpowiedzi

deader, farciarz. Ja piszę z perspektywy jednego z najbiedniejszych powiatów w PL z 25% bezrobocia, tysiącami ludzi dojeżdżającymi dzień w dzień 50 km do pobliskiego miasta średniej wielkości, biorących tam każdą możliwą robotę bo w rodzinnych stronach o to ciężko i tam mieszkających od poniedziałku do piątku. Ja jestem w kwestii kariery pesymistą bo mam ku temu powód - nawet jeśli jest się dobrym, bardzo dobrym z wos, geografii, historii czy polskiego, ma się trzy zaświadczenia z olimpiad i ma się zamiary zdawania na którąś z czołowych uczelni w Polsce czyli UW lub UG to wciąż nie gwarantuje to tego że jak się dostanie pracę to będzie się miało >1800 na rękę. Ja celuję (wiem, shejtujecie) w stanowisko na urzędzie bo choć rzecz to niewdzięczna to praca jest bardziej pewna niż w szkole. Pozostaje oczywiście kariera naukowa.

Jak słyszę że zbierają gdzieś na jakiś fundusz stypendialny dla biednych dzieci aby mogły się kształcić to mam ochotę ich spacyfikować, lepiej mogli te pieniądze mi dać.

Możesz mnie pacyfikować, naprawdę. Ale wiedz że w tym wypadku pieniądze nie idą na marne. Wiem co mówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jeśli jest się dobrym, bardzo dobrym z wos, geografii, historii czy polskiego,
Też byłem dobry z tych przedmiotów, ale to są gówniane przedmioty jeśli chodzi o karierę, pracę no chyba że pójdzie się na prawo i ma się odpowiednie znajomości. Te przedmioty to raczej hobby i powinno się iść w innym kierunku lepiej kafelki układać, czy być operatorem jakiś maszyn a geografią, historią zajmowac się hobbystyczne bo studia w tych kierunkach na 90% nic nie dadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucinając temat kariery/edukacji. Niedługo 1 listopada, spotkania z rodziną. Cieszycie się na nie?

pfff, jak skur.wysyn. 8)

edd

historią zajmowac się hobbystyczne bo studia w tych kierunkach na 90% nic nie dadzą.

Praca naukowa w kierunku historii to niestety bardzo waski potencjalny rynek pracy (marginalny), bo jak mialbym zostac nauczycielem historii, to ja juz wole te piepszone kafelki od metra klasc.

A w historii, to z moja faza moglbym siedziec od rana do nocy, tylko, ze chyba pod mostem, z ksiazka na smietniku znaleziona.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca naukowa w kierunku historii to niestety bardzo waski potencjalny rynek pracy (marginalny), bo jak mialbym zostac nauczycielem historii, to ja juz wole te piepszone kafelki od metra klasc.

A w historii, to z moja faza moglbym siedziec od rana do nocy, tylko, ze chyba pod mostem, z ksiazka na smietniku znaleziona.

Nie wiem po co w Polsce wmawia się młodym dobrym z tych przedmiotów mało przyszłościowych, humanistycznych że mają na studia iść, przecież wiadomo że niewielki procent osób po tych studiach będzie pracowało w czymś co ma coś z nimi wspólnego. Studia powinni być głównie dla tych zdolnych z przedmiotów ścisłych, może częściowo przyrodniczych a tzw humaniści to albo powinni olać studia albo potraktować je wybitnie hobbystycznie. Kiedyś jeszcze studia językowe sporo dawały, ale obecnie chyba coraz mniej bo za dużo osób już te języki zna i trzeba jeszcze czymś to wykształcenie uzupełnić.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark123,
ale muszę, bo rodzice mi każą.

przeciez nie masz 12 lat, studiujesz ponoc. :roll: jak nie masz ochoty, nie mozesz sie postawic? ta sytuacja moze nie najbardziej adekwatna, ale tak ogolnie...

Jeśli nie chcę mieć stresu, to nie mogę; a ja bardzo nie lubię stresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak umrę to mam nadzieję że mi nikt żadnego nagrobka nie postawi chcę być całkowicie zapomniany, bo żadna pamięć mi się nie należy.

Mnie jest obojętne, jak będzie wyglądać miejsce mojego pogrzebu, bo i tak już mnie nie będzie, więc co za różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×