Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY


mysia

Rekomendowane odpowiedzi

sine paznokcie zimne dłonie czy to od nerwicy ?

 

Witam od jakiegoś czasu zaczęły mi się robić sine paznokcie i zimne dłonie,czy to od nerwicy ? czy ktoś tak miał ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi też jest zimno w stopy,byłem z tym u lekarza rodzinnego,robił mi ekg wszystko dobrze.Mam 23 lata za młody chyba jestem na problemy z krążeniem tak też lekarz powiedział.Psychiatra powiedział że to od nerwicy ale coś nie przekonywująco.Trochę mnie to martwi tym bardziej z moją nerwicą lękową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałe szumy uszne

 

Cześć,

od 6 miesięcy mam zaburzenia lękowe i "lekką" depresje.. od paru tygodni (2-3 tyg.) dostałem "szumów usznych".. z rana po przebudzenia mam je wtedy najsilniejsze i bardzo mi one przeszkadzają , lecz nie mam problemów z zaśnięciem.. byłem z tym u laryngologa lecz nic nie wykazał.. czy te szumy uszne są spowodowane są przez nerwice,depresje ? czy przejdą? .. Przypomnę jeszcze że mam 16 lat ;)

Proszę o odpowiedz

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zaobserwował ktoś z was u siebie takie somatyczne objawy nerwicy jak np. bóle pleców? Chodzi mi o takie, że w bezpośredni sposób nie da się tego połączyć z nerwami, ale innego powodu też brak.

 

-- 02 lis 2013, 11:05 --

 

kotkopsotko, właśnie. Mam taki sam problem, siedząca praca, nerwy jakie mam takie mam ;/ i te bóle pleców w części lędźwiowej zwłaszcza, powracające od jakiś 3 lat. Do lekarza poszłam raz z tym, bo ból miałam też w części szyjnej i coś mi tam uciskało, że prawie straciłam przytomność. Doktor właśnie też wnosił, że siedzący tryb pracy nie jest jedynym powodem takiego stanu rzeczy, ale też chroniczne zmęczenie - o nerwicy nie było mowy, bo jakoś o nerwicy z lekarzem rodzinnym nie rozmawiałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym podzielić się swoją historią.

Otóż rok temu wysiadając z samochodu uderzyłem się lekko w głowę. Nic wielkiego - normalna rzecz jaka może się każdemu przydarzyć.

Niestety zacząłem odczuwać bóle i ogólny dyskomfort. Porobiłem szereg badań łącznie z TK głowy i rezonansem, które nic nie wykazały. Nie dawało mi to jednak spokoju. Zacząłem odczuwać lęk o zdrowie, miałem skoki ciśnienia, szybkie tętno, ale kardiologicznie wszystko było ok. Nie mogłem spać, wybudzałem się w nocy, doszły do tego rózne natrętne myśli.

Po wizytach u różnych lekarzy udałem się do psychiatry. Stwierdził nerwicę. Brałem 5 miesięcy escitalopram, który rozkręcał się ze 2 miesiące. Dodatkowo wspomagałem się afobamem.

Od maja miałem spokój. Niestety ostatnio zaczyna się ze mną dziać coś niedobrego. Budzę się po 4-5 godzinach snu, czuje wtedy lęk, mam natłok czarnych myśli w głowie.

Czy to mogą być objawy nerwicy lękowej, czy może depresji. Sam już nie wiem, co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecze się od dwóch tyg. Coaxilem 3x1 dziennie, ale na razie jest średnio.

Jaki lek jest dobry na lęki i natrętne myśli????

Cześć kloss :D . po pierwsze z mojej wiedzy i doświadczenia leki nie działają tak szybko. 2 tyg są widoczne dopiero pierwsze efekty. W ogóle leczenie nerwicy samymi lekami to dziwne bo one pomagają i łagodzą objawy ale nie wyleczą. Natrętne myśli nie znikną poprzez połykanie tabletek. Lęki owszem zniwelujesz tabletkami ale jak tabletka przestanie działać lęki powracają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

jestem nowa na forum. mam zdiagnozowana nerwice i dostałam lek Setaloft 50mg. Po wzięciu przez kolejne 3 dni po pół tabletki dostałam ataku paniki. Ale wiem juz , ze musze brac te leki. Powiedzcie mi co mam zrobić w sytuacji gdy przez 3 dni brałam Setaloft o godz.11. Dzis nie wzięłam go do pracy bo zapomniałąm. Wezme go dopiero o 18. I teraz nie wiem czy brac go o 18, a potem jutro o 11. Czy dzis juz go pominąc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×