Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      41
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Lekarz rodzinny zaproponował mi tianeptynę na, jak sądzi, depresję reaktywną, ale podkreślił, że nie jest specjalistą i wolałby, żebym poszła do psychiatry. A do psychiatry, jak wiadomo, się czeka - u mnie ok. 2 miesięcy. Z tym, że ja chciałabym zniknąć wraz z całym cierpieniem na wczoraj. No i nie wiem. Brać? Czekać?

 

Generalnie, czy lek (ten) ma prawo pomóc? Strata najbliższej, jedynej bliskiej osoby nie jest przecież jednostką chorobową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka00, lepiej spróbować, to dobry lek na początek. Radziłabym go brać do czasu wizyty u psychiatry, wtedy mu powiesz że to bierzesz i on zadecyduje co dalej, a przynajmniej coś wypróbujesz i nie będziesz stała w miejscu. Nie jest to mocny lek, raczej łagodny, na początek w sam raz

 

-- 25 paź 2013, 11:46 --

 

i ma mało uboków w porównaniu do innych, prawie w ogóle, ja nie odczuwałam nic złego, tylko poprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak zgodnie z tym co mowi lekarz, ja juz dawno powniem odtsawic paro przy tym coaxllu, problem jest jednak taki, ze biore paro ze strachu przed odstawieniem.

Ostatnio jak zmniejszyłm dawke z 3/4 na pol tabletki to mocno to odczulem, a teraz mialbym znowu pogarszać sobie nastrój? Myślę, że zmniejszenie dawki paro spowoduje zaostrzenie objawów, wiec niech bedzie jak jest. Bo jakos nie wierze w to, że jak zejde z paro i zostane na coaxilu tylko to bedzie lepiej. Niech sobie dzialaja przesiwastwnie mnie to grzeje. Paro dziala inaczej a coaxil działa inaczej. A jak zejde z paro, to caoaxli wcale nie zacznie dzialać lepiej i skuteczniej. Może i nie mam racji i wolabym nie mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka00, coaxil raczej nie...bo to lek łagodny i nie działa jak typowe antydepresanty SSRI, które początkowo mogą nasilać lęki czy pogarszać stan, raczej jeśli jest odpowiedź po kilku dniach to jest pozytywna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nic innego nie chce działać. SSRI nie działają u mnie na nastrój i brak pozytywnych emocji (radości, pasji etc.) oraz anhedonię (a wręcz ją pogłębiają). Jedyny inny lek który zadziałał w pewien sposób to mirtazapina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poprosilam dzis psychiatre o coaxil ale powiedziala ze to jest bardzo slabo lek antydepresyjny i mi go nie da :(

dostalam abilify

 

Słaby, nie słaby- może to złe określenie. Bardziej- jego działanie jest subtelne. Gdyby w ogóle nie działał to by go nie zarejestrowali i nie dopuścili do obrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, wyniki najnowszych badań hamerykańskich naukowców wskazują, że przy długotrwałym stosowaniu paro wyrastają wacki. Link do pubmedu za minut pięć. :mrgreen::twisted::lol: Badanie to podwójnie ślepa próba- przeprowadzone przez dwóch ślepych naukowców, a kasa z grantu poszła na pół litra i białe myszki(laboratoryjne oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, dali ci paro bo to leki pierwszego rzutu a czy najskuteczniejsze to ja nie wiem, może ich skuteczność wynika z tego że są najczęściej przepisywane.

 

Dark Passenger, to już teraz wiadomo skąd się biorą kobiety z penisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×