Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Myślicie,że po 4 tabletkach 10mg mogę się spodziewać jakiś skutków ubocznych odstawienia?

żadnych skutków ubocznych odstawienia . Nawet nie masz co odstawiać .

Niby racja ale 4 wystarczyły aby namieszać mi w organizmie.

Poproszę lekarza o coś na sen bo nie wyrobię.

 

-- 28 paź 2013, 11:53 --

 

chciałam się Was zapytać czy zauważyliście żeby po escitalopramie wypadały Wam włosy?od pewnego czasu mi mocniej wypadają i zastanawiam się czy nie jest to spowodowane branie leków

Wypadanie włosów wymieniane są jako skutki uboczne więc może to Cię spotkało.

Polecam kurację wzmacniającą Rzepa firmy Joanna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem Nexpram w dawce 10mgx1 dziennie rano. Lek wkręcał się cholernie długo, bo jakieś 2 miesiące. Dostałem do niego trittico, bo zacząłem mieć problemy ze snem. Obecnie zastanawiam się nad powrotem do esci, tylko nie wiem jak drugi raz na mnie zadziała i czy znowu będzie się tak długo wkręcał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

proszę was o radę, wiem że lekarzami nie jesteście, ale jakieś doświadczenia z lekami macie :)

otóż próbowałam już sertraliny, fluoksetyny i paroksetyny (w 1 ciągu), którą odstawiłam nagle i objawy odstawienne były tak paskudne że dostałam skierowanie na oddział nerwic...

Teraz lekarz przepisał mi escitalopram. Sama nie wiem co o tym myśleć, drżę na samą myśl o objawach odstawiennych...

Ogólnie choruję na nerwicę lękową z fobią społeczną. Czasami mam stany depresyjne, ale to ma chyba związek z resztkami zespołu odstawiennego po paro...

Myślicie że warto brnąć na siłę w SSRI? Do wyboru mam jeszcze moklobemid...

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

little_girl, Brałaś te trzy leki i paro odstawiłaś od razu? tak nikt nie robi ,, teraz masz uraz , lecz lepszy lek niż choroba,

biorę teraz paro i lekarz mi mówił , ze odstawienie będzie trwało ok, pol roku..

sprawa wygląda tak, że od grudnia do czerwca brałam sertrę, od końca czerwca do września fluo i zaraz po fluo paro. Paroksetynę brałam tylko 3 tygodnie i stwierdziłam że nie będę się ze sobą pieścić i redukować dawek... A odstawiłam bo paro wpędziła mnie w lekką depresję :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

little_girl, Ale paro mogla nawet nie zadziałać jeszcze...ona długo się wkręca.Właśnie początki są trudne , trzy tygodnie to zbyt mało czasu jej dałaś..

wiem, że tego typu leki długo się wkręcają i że trzeba cierpliwości. Ale ten letarg, w jaki paro mnie wpędziła, był nie do wytrzymania. Chciałam odzyskać odczuwanie emocji. Teraz objawy odstawienne, które obejmowały nawet halucynacje, osłabły, ale wracają stare stany lękowe i wiem że bez leków będzie ciężko... Jedynie co to mam Zomiren (Xanax) 0,5mg na poratowanie... Nic, trzeba innego lekarza szukać... Ale SSRI chyba już nie tknę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

little_girl, Ja biore paro od 3 miesiecy i mam emocje z początku były wahania nastrojów od smutku po śmiech ..zobaczę co będzie dalej, a Ty się ratuj i do lekarza ..

Ty też się trzymaj. I jak będziesz kiedyś odstawiać to nie nagle, błagam, pod kontrolą lekarza itd. Ja po mojej brawurowej odstawce cieszę się, że nic sobie nie zrobiłam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

little_girl,

mnie escitalopram postawił na nogi i z czystym sumieniem mogę go polecić. Brałem przez 4 miesiące i właśnie postanowiłem zakończyć terapię. Wiem, że ryzykuję objawami odstawienia, ale taką decyzję podjąłem (mam zresztą dużą awersje do leków). Jeżeli chodzi o samopoczucie po leku, to w ciągu dnia można być trochę ospałym , ale to nie przeszkadza. Jednak, co mnie zaskoczyło, to że nie miałem bo tym leku żadnych objawów ubocznych.

Po 3 dniach odstawienia Escitalopramu nie widzę żadnych objawów "odstawiennych", ale prawdopodobnie jest jeszcze za wcześnie. Napiszę za kilka dni jak mi idzie :)

 

Trzyzet, mam nadzieję, że i mnie się uda. Niestety znam dobrze, co może się dziać z człowiekiem po nagłym odstawieniu leku, tak miałem z neuroleptykiem (nie pamiętam nazwy). Każde nagła próba odstawiania kończyła się okropnym bólem głowy i stanami depresyjnymi - horror ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

little_girl,

mnie escitalopram postawił na nogi i z czystym sumieniem mogę go polecić. Brałem przez 4 miesiące i właśnie postanowiłem zakończyć terapię. Wiem, że ryzykuję objawami odstawienia, ale taką decyzję podjąłem (mam zresztą dużą awersje do leków). Jeżeli chodzi o samopoczucie po leku, to w ciągu dnia można być trochę ospałym , ale to nie przeszkadza. Jednak, co mnie zaskoczyło, to że nie miałem bo tym leku żadnych objawów ubocznych.

Po 3 dniach odstawienia Escitalopramu nie widzę żadnych objawów "odstawiennych", ale prawdopodobnie jest jeszcze za wcześnie. Napiszę za kilka dni jak mi idzie :)

 

dzięki :) za parę dni idę się skonsultować jeszcze z innym lekarzem... Ale jeśli to zamulacz, to obawiam się że to lek podobny w działaniu do paroksetyny... I pewnie jeszcze apetyt zwiększa :/ z kolei fluoksetyna za bardzo mnie nakręcała. Sertralina baaaaardzo mi pomogła, ale po ok. 6 mies. przestała działać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Byłem dzisiaj na 1 wizycie u psychiatry, który orzekł u mnie umiarkowaną depresję i przepisał mi Mozarin 15Mg. Przez kilka dni mam brać pół tabletki czyli 7,5Mg, a potem całą. Mimo wszystko czy 7,5Mg dla osoby która nigdy wcześniej nie miała styczności z neuroleptykami to nie za dużo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Byłem dzisiaj na 1 wizycie u psychiatry, który orzekł u mnie umiarkowaną depresję i przepisał mi Mozarin 15Mg. Przez kilka dni mam brać pół tabletki czyli 7,5Mg, a potem całą. Mimo wszystko czy 7,5Mg dla osoby która nigdy wcześniej nie miała styczności z neuroleptykami to nie za dużo ?

to lek z grupy SSRI :)

nie brałam akurat esci, ale z doświadczenia wiem, że nie musisz od razu zwiększać dawki po tych paru dniach, jeśli nie czujesz się na siłach. Mnie np. lekarz kazał być na 25 mg sertry przez ok. tydzień a ja byłam na tej dawce przez miesiąc, aż skutki uboczne zmalały. Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×