Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wasze ulubione gatunki muzyczne- Ankieta


carlosbueno

Jaki rodzaj muzyki najbardziej lubicie ( 5 opcji do wyboru)  

385 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki rodzaj muzyki najbardziej lubicie ( 5 opcji do wyboru)

    • muzyka klasyczna( poważna)
      25
    • muzyka filmowa
      24
    • muzyka relaksacyjna
      14
    • jazz
      12
    • blues
      9
    • folk
      8
    • poezja śpiewana
      12
    • pop
      24
    • rock
      61
    • grunge
      8
    • heavy metal
      26
    • industrial rock/metal
      24
    • punk rock/hardcore
      22
    • reggae
      10
    • soul/R'n"B
      13
    • hip hop
      22
    • techno
      16
    • house
      10
    • drum and bass
      14
    • ambient/chillout
      16
    • dance
      9
    • disco polo
      6


Rekomendowane odpowiedzi

elo, Chodziło mi o to że ludzie ze wsi, małych miasteczek zwłaszcza pokolenie 40 plus słucha disco polo, przyznaje się do tego a młodsi albo miastowi też słuchają ale się często nie przyznają i nie mogłem zaobserwować u nich słuchania tej muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum jet duże grono słuchaczy muzyki klasycznej. hmm...ciekawe z czego to winka.

Też się zdziwiłem klasyczna ma nawet więcej niż pop, hip hop czy techno. No ale klasyczna uchodzi za najbardziej elitarną muzę i nawet jak ktoś jej słucha b rzadko to woli ją zaznaczyć niż np pop, ale może się mylę. Ja za klasyczną nie przepadam poza paroma utworami, chyba za głupi na nią jestem :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet reggae jest nisko, a tego gatunku dużo młodzieży słucha. Przynajmniej w moich stronach. Ciekawe ile osób jest w stanie wymienić jednego współczesnego muzyka klasycznego. Nie mówiąc już o nazwie najlepszej wytwórni z muzyką klasyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiercionauta, Niektórzy myślą że jak słuchają Rubika to już muzyki klasycznej słuchają ;) ze współczesnych to znam Pendereckiego choć chyba nigdy go nie słyszałem ;) z klasyki to najbardziej lubię klasyczne wersje rockowych i metalowych utworów ale nie śmiał bym się nazwać słuchaczem tej muzyki z takich typowych klasycznych to lubię np marsz żałobny Chopina i Carla Orffa Carmina Burana ale to mainstreamowe kawałki dosyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kategorycznie się nie zgadzam z podziałami na gusta muzyczne ze względu na wieś/miasto. Ja jestem ze wsi i słucham poezji śpiewanej, folku, gotyku, muzyki filmowej jak Lorenc, a moja znajoma jest z miasta i słucha popu z domieszką disco polo i takich nie mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kategorycznie się nie zgadzam z podziałami na gusta muzyczne ze względu na wieś/miasto. Ja jestem ze wsi i słucham poezji śpiewanej, folku, gotyku, muzyki filmowej jak Lorenc, a moja znajoma jest z miasta i słucha popu z domieszką disco polo i takich nie mało.

hahaha no nie wiem :D mieszkalam w miescie , teraz mieszkam w malym miasteczku typu wies i jakos gust mi sie nie zmienil z tego wzgledu

 

-- 26 paź 2013, 20:21 --

 

true, już o tym rozmawialiśmy nawet kilka razy, sporo gatunków brakuje.

przelecialam od pierwszej strony do odp ;) przyznaje ale to jest tez moja odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dużo znajomych mieszkających na wsi i raczej słuchają tego co i ja , wydaje mi się , ze to nie ma nic wspólnego z tym :roll:

A ja mam sporo rodziny na wsi i albo w ogóle się nie interesuję muzyką lub słucha disco polo( starsze pokolenie) a młodsze słucha pop, dance, techno.

Myślę że nie ma co specjalnie generalizować, pewnie jakieś korelacje dałoby się wyciągnąć ale od miejsca zamieszkania pewnie większy by miał wiek, wykształcenie, pozycja społeczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark123, Mi z kolei złagodniał kiedyś minimum połowę muzyki jaką słuchałem to był metal, łącznie z ekstremalnym, a teraz to z rzadka a death metalu prawie w ogóle. Ale to chyba często z wiekiem przychodzi, wielu byłych metalowców skończyło na rocku, jazzie, muzyce klasycznej albo nawet na popie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark123, Mi z kolei złagodniał kiedyś minimum połowę muzyki jaką słuchałem to był metal, łącznie z ekstremalnym, a teraz to z rzadka a death metalu prawie w ogóle. Ale to chyba często z wiekiem przychodzi, wielu byłych metalowców skończyło na rocku, jazzie, muzyce klasycznej albo nawet na popie.

U mnie na razie idzie w odwrotnym kierunku. Muzyki zacząłem typowo słuchać, gdy miałem 17 lat, początkowo pop, dance, disco, trochę łagodnego rocka; a potem coraz ostrzejszej muzyki zacząłem słuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×