Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

musze wam powiedziec ze od 2-3 dni mam takie nerwicowe kłucia w klatce piersiowej ;/

 

-- 27 paź 2013, 00:32 --

 

zauwazylem ze paroksetyna ma dosyc charakterystyczne postacie lęków u mnie lęk na paroksetynie wygląda inaczej niz na kazdych innych lekach to cos innego,czuje większe lęki i jestem jak by w snie,tak jak bym tracil swiadomosc i na chwile co chwile by mi ta swiadomosc wracala,kłucie w klatce,scisk gardłą taki tępy lęk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xmarcinx92, a to tam jeszcze wypróbowaleś? Kurcze nie wiedzialem ze uboki a paroxetyny tak dlugo sie utrzymuja...

musialem kiedys przez to przechodzic, ale wtedy nie czytalem forum. Wyslalem posta jednego i to wsztyko.

 

ateista, takie widzenie przez mgle to jeden z efketów ubocznych paroxetyny. Nie bój sie wzrok Ci się nie psuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zdolowany co mam zrobic pomozcie wziolem 30 minut tEMU TABLETke relanium teraz drugą mam straszny scisk w gardle czuje ucisk w klatce tak juz od 3 dni ale teraz to cos strasznego straszne odrealnienie :( az chce mi sie plakac wkrecam sobie ze to jakis zawal bo czuje klócie w klatce,nieraz dochodza jakies nerwowe tiki albo mi sie wydaje bo nie pamietam co sie dzieje przed chwila nieraz mi sie wydaje ze cos ma miejsce a czegos takiego wogole nie bylo;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xmarcinx92, kros kiedyś tutaj napisał , ze tak właśnie wychodzą z nas nasze nerwy...to te przeklęte bóle somatyczne.

a może cos Cie zdenerwowało , jakieś miałeś zle dni , gdy ja mam ciężkie , nerwowe dni tez mi sie pojawiają lęki i jakby ktoś za krtań trzymał..

Ja miałam długo uboki po paro ..a biorę już 3 miesiąc..tylko wszystkiego nie trzeba zwalac znow na lek , moze to nasza nerwica chce pokazac co potrafi..

 

-- 27 paź 2013, 08:50 --

 

Jakie nerwowe tiki? z ta pamięcią krótkotrwała tak będzie , mija później..

 

-- 27 paź 2013, 08:51 --

 

Kazdy tutaj przechodzil te wszystkie uboki , pozniej przechodzilo im samo i czuli sie dobrze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haniu bralem prawie wszystkie leki z grupy SSRI i jestem zdziwiony, biore dawke 15 mg a mam od 3-4 dni takie dziwne uboki, tępe lęki jak to nazywam pierwszy raz mam z nimi doczynienia,wstaje rano i jak bym wyszedl ze swojego ciała nie czuje czy musze oddychac czy nie,czy to robie czy nie,czuje tylko scisk w gardle i dezorientacje,usmiech naprzemian z zniewalajacym lękiem,kazdy moj ruch chodzenie,wstawanie boje sie ze upadne,albo ze bede biegal zaraz po domu i nie bede mogl zlapac oddechu ze nikt mi nie pomoze,mam wizje ze zaraz bede czekal na karetke bo nie wytrzymam :( na innych lekach mialem mniejsze uboki :( boje sie strasznie od paru dni lęk sie utrzymuje czasem na chwile schodzi zemnie ,dezorientacja,ucisk w gardle,kłócie w klatce, wiem ze to nerwica a z drugiej strony mnie sie wydaje ze zawał ;/ :( albo ze mi sie cos stalo z oddychaniem i zaraz sie wykoncze ;/// zaczyna mi brakowac sil;/ (dzisiaj musialem wziąć leki na uspokojenie ktorych nie bralem juz z ponad tydzien dodam ze wziolem podwojna dawke i tak o pomaga )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xmarcinx92, Nie martw sie ponieważ sam sie nakręcasz..i później jest gorzej tylko..dezorientacje tez miałam , o ucisku w gardle mogłabym książkę napisać , ponieważ ja mam taki objaw nerwicy lękowej , nie wmawiaj sobie zawalu...na początku zawsze bierze sie jakies benzo do paro , dobrze , ze cos masz , poniewaz mi nic nie zapisano i sie tak meczylam...

 

-- 27 paź 2013, 09:00 --

 

xmarcinx92, jakie leki brales?

 

-- 27 paź 2013, 09:02 --

 

kazdy Tobie tutaj napisze , ze wchodzenie na paro jest ciezkie bardzo , ale sie oplaca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BraleM Sertraline (najgorzej zadzialala na poczatku ok a pozniej totalna wyjebka na wszystko +lękow nie bylo mocnych ale fobia spoleczna wrocila) pozniej Citalopram na poczatku luz nakrecil chcialo sie wszystko pozniej przestalo dzialac albo przestalem brac nie pamietam mialem trudny okres w zyciu strasznie, pozniej escitalopram bralem 2-3 miechy bylo w miare ok ale do konca nie stlumil fobii +rzadkie naprawde rzadkie lęki, ostatnio fluoksetyna wytrzymalem 2 tygodnie napęd do zycia swietny wszedzie bylo mnie pelno tylko ze na fobie nie zadzialal i mialem niesamowite koszmaty i lęki, teraz paro i jestem troche zdziwiony ze przy 15 mg tyle lęko zmienialem troche dawki w tym miesiącu teraz tydzien na dawce 15 mg wczesniej tez bralem 15 ale nie bylo tak fatalnie, godzien od przyjecia 2x5mg relanium i czuje spokoj ale dalej klocie w klatce tak jak bym mial na to wywalone,jestem troche oglupiony zamiast do pracy ide spac nie dam rady ;/ zaczunam odczuwac sennosc , nie bralem tylko fluwoksaminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze!

 

Tak jak pisałęm biorę xetanor i miałem zejść w ciągu dwóch tygodni do zera z trittco i mirtagenem.

I zdarzyła się rzecz niebywała, w ciągu tych dwóch tygodni spałem znakomicie i czułem się wybornie

było pięknie i po prostu chciało się żyć. W piątek już nie wziąłem trittico i mirtagenu i totalna klapa,

dwie bezsenne noce pod rząd. Czy xetanor jeszcze nie zadziałał czy to odstawienie trititco i mirtagenu

spowodowało to że znów jest jazda. Chyba nie pozostaje mi nic innego jak czekać? Bo nie chcę brać

tylu leków na raz, bo to bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle pierwsze 2-4 tygodnie leczenia, taką mantrę podają wszędzie.

 

-- 27 paź 2013, 10:11 --

 

Jak ktoś nie ma zamiaru nawet tyle wytrwać i odstawi lek po paru dniach to szkoda w ogóle jego pieniędzy i czasu lekarza(bo ani stężenie leku we krwi się nie ustabilizuje, ani nie zajdą zmiany na poziomie receptorowym)- SSRI wkręcają się średnio po 8-12 tygodniach zażywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przy SSRI warto wytrwać te minimum 8 tyg. Czasami postęp jest ciągły i jest coraz lepiej z czasem.

 

zigi7 działanie paro na sen pojawia się po dłuższym czasie brania, jak odstawisz mirtazapine i trazodon to możesz mieć początkowo problemy ze snem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×