Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a Antykoncepcja


Currara

Rekomendowane odpowiedzi

ja kiedy zaczynalam brac asentre zapytalam sie psychiatry czy ten lek nie koliduje z pigulkami. powiedzial mi, ze nie. ja nie mailam zadnego problemu odnosnie andtydepresantow i pigulek. radze jednak wam upewnic sie zxarowno u psychiatry jak i u ginekologa. my mozemy tylko gdybac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, chyba jednak nakręcałam się czytając o skutkach ubocznych, bo odkąd o tym nie myślę to jest dobrze :D , może jestem tylko bardziej płaczliwa, ale jest to chyba zrozumiałe. Dostałam w końcu kolosalną ilość hormonu, więc i organizm musi sie przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"czy wie pani ze te tabletki są bardzo skuteczne przy antykoncepcji?" takie pytanie zadala mi p. psychiatra. W koncu nie wiem o co jej chodzilo, że są skuteczne przy antykon negatywnie czy pozytywnie?? ja to odebrałam jako pozytywnie. Ale nic takiego nie słyszalam aby tab psychotropowe zapobiegasly ciąży? moze jednak jej chodzilo ze są skutecznie negatywne na antykoncepcje?? zaluje ze sie nie dopytalam. Ja mianowicie przez rok brałam rexetin i harmonet=bylo ok!! teraz biore xetonar-to jest to samo co rexetin i zaczelam stosowac plastry evra. Czy ktos z was slyszal aby psychotropy zapobiegaly ciązy????????????????????? (moze niepotrzebnie faszeruje sie dodatkowo antykoncepcją) jesli tak to prosze o kontakt ze mną. Dzięki za odp.

 

A tak poza tym to najchętniej wszystko bym rzucila!!!! a najchetniej plastry potem psychotropy.

 

Alicja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie dziewczyny!

Przeczytalam posty z tego tematu i wychodzi na to ze temat antykoncepcja a zaburzenia lekowe ma kilka watkow. Mnie interesuje najbardziej pytanie: Czy antykoncepcja hormonalna moze prowadzic(nasilac) do zaburzen nastroju/lekowych/depresyjnych? Malo jest fachowej literatury na ten temat, ale jesli sie wejdzie na rozne fora mozna znalezc wiele przykladow na temat: Bylam zdrowa i radosna - zaczelam brac hormony - zaczelam sie czuc zle i wpadlam w nerwice, depresje. Pytam, poniewaz chwytam sie wszystkiego - cierpie na niepokoj CIAGLY, ktory nie reaguje doslownie na nic, pozwolcie mi podsumowac: 6 psychiatrow, 7 rodzajow lekow, 3 terapie. Dochodzi moja silna wola i naprawde zacieta, ale beznadziejna walka. Zupelnie jakby sie cos w moim umysle wlaczylo i ja nie mam na to wplywu. Nie wierze, po prostu nie wierze ze to jest czysto psychiczna sprawa, ze nie ma czegos, co mi szkodzi. Dlatego pomyslalam o hormonach. Zgadalam sie ostatnio z moja ciocia ktora wyznala ze rowniez cierpiala na zaburzenia paniczne z silna agorafobia, ktore skonczyly sie, gdy odstawila hormony. Znalazlam tez podobne posty w internecie. Pytam wiec: czy ktos ma podobne doswiadczenia???????? Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topa mija miesiąc odkąd wzielam zastrzyk hormonalny i wydaje mi się, ba jestem pewna, że jednak nerwica daję trochę częściej znać o sobie. Teraz już wiem że nie będę się zabezpieczać hormonalnie, zresztą cala moja przygoda z lekami zaczęła się kilka lat temu, brałam wtedy Mercilon. Powinien się wypowiedzieć ktoś kto wie prawie w 100% jaki wpływ na nasz organiz mają hormony doustne :? Ja czuję się gorzej, ale czy to od tego :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, no coz ja zapomnialam podkreslic ze moje sensacje psychiczne zaczely sie jakis czas po tym, jak zaczelam brac hormony (nadal je biore), chociaz nie zdarzyly sie nigdy wczesniej, ani troche, ani ciut ciut. Bede trzymac reke na pulsie, w przyszlym tygodniu odwiedze psychiatre i spytam sie go czy warto sprobowac i na jakis czas odstawic hormony. Chociaz moze lepszy by byl endokrynolog? Mysle jednak ze 100% odpowiedzi na to nie ma, malo ogolnie wiemy o naukowych podstawach zaburzen lekowych, dlatego faszeruja nas antydepresantami... Jak sie czegos ciekawego dowiem, to dam znak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Tekla.

wiesz z tego co ja wiem od swoich lekarzy antykoncepcja hormonalna często poteguje depresję. myslę, że powinnas pogadać z lekarzem. z jednej strony strach nie brać pigułek jak się bierze leki na depresję czy nerwicę czy inne tego typu, ale ja z przyczyn zdrowotnych pigułek hormonalnych nie uzywam już, a brałam długo asentrę i dobrze jest, nic się nie stało. wiem, też od moich lekarzy, że leki antydepresyjne nie obniżają skuteczności pigułki (efectin, asentra na 100% nie), jednak zawsze trzeba sie dokładnie dowiedziec. za to np. ziołowe zawierajace dziurawiec moga Ci juz namieszać. i tak to własnie jest zawsze trzeba powiedziec lekarzowi, powinien looknąć w książkę leków i tyle.

trzymaj się kobieto i o ile Cie to pocieszy ja tez miałam czesto czarne doły, ale wyszłam na prostą chociaz wydawało mi się, że to nigdy nie nastapi. gdybyś mi w marcu tego roku powiedziała, że będzie lepiej to nigdy za żadne pieniądze bym Ci nie uwierzyła,a jest dobrze. i Tobie tego zycze.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam hormony podczas brania efektinu i fevarinu (czy jak tam ten koszmarny lek się zwał) i nic się nie wydarzyło (to były te czasy kiedy jeszcze mogłam je brać), ale wystarczy, że weźmiesz ziołowy deprim albo głupi węgiel lekarski i juz hormony moga nie podziałac. także albo miała wielkiego pecha z efectinem, albo cos innego sie zadziało. ale generalnie to kurcze strach tak zajśc w ciążę podczas brania antydepresantów.

pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą antykoncepcją hormonalna jest troche tak, iż faktycznie pogarsza nastrój. Mam wrażenie, że kiedy zaczelam kuracje tabletkami moja nerwica sie nasiliła. Teraz musze isc do psychiatry po jakieś leki, ktore to wszytsko załagodzą. Mam nadzieje, że pomoże. Spytam sie dokladnie, czy Harmonet, ktory biore nie bedzie koligowal z przepisanymi mi lekami. tego samego dnia wybieram sie do ginekologa, po recepte, ale z nim tez skonsultuje co i jak. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalam sie dzis psychiatry co z tymi hormonami i powiedzial, ze owszem, moga miec wplyw na zaburzenia psychiczne, nie jako glowny czynnik ale moga miec znaczenie. W kazdym razie warto sprobowac je odstawic i zobaczyc czy nie bedzie poprawy, co zamierzam wlasnie zrobic. Nie cierpie gumek ale co zrobic :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna brac spokojnie leki antykoncepcyjne z p/depresyjnymi ...nie ma zadnych interakcji ...gorzej by bylo brac np antykoncepcyjne z penicylina i jej pochodnymi bo te leki znacznie osłabiaja dzialanie antykoncepcyjne....wszystkie pochodne fluoksetyny .sertraliny odpowiedniki plus antykoncepcja jest bezpieczna ...gorzej ma sie sprawa z depakine chrono np ..jezeli chodzi o leki ktore wyzej wymieniliscie to ok ....bez problemu mozna brac razem pozdr medyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore hormony juz od kilku ladnych lat. Najpierw tabletki i przez "chwile" bralam do tego asertin, pozniej przeszlam na zastrzyk. Moj nastroj nie pogarszal sie od hormonow, wiec to zalezy od reakcji organizmu na hormony i leki. A no i oczywiscie wazna rzecz dotyczaca przyjmowania pigulek i antydepresantow (czy innych lekow) nie wolno brac tych tabletek jednoczesnie, ani w krotkich odstepach czasu. Najlepiej zrobic kilkugodzinna przerwe pomiedzy nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziurawca nie można brac, bo zmniejsza działanie estrogenu. chyba jakies enzymy ze soba tam nie wspolgraja. jesli chodzi, co mozna, a czego nie mozna brac przy przyjmowaniu tabletek anty to wszytsko napisane jest na ulotce. chyba ze takowej nie masz.

przykladowe sub, ktore zmniejszaja dzialanie hormonu:

niektore antybiotyki, tj tetracyklina, czy penicyliny, sub przyspiesajace pasaz zaladkowo-jelitowy

te, ktore zwiekszaja stezenie hormunu to m.in.:

wit C, paracetamol, atorwastatyna, sub chamujace cytochrom P-450 ;

przy czym stosujac te z pierwszej grupy narazaja cie na zmniejszenie ochrony anty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałam że dziurawca nie wolno stosować przy antykoncepcji hormonalnej. A co można brać? Podajcie przykłady.

 

Najlepiej KAZDY lek skonsultowac z lekarzem ginekologiem, albo uprzedzic lekarza wypisujacego recepte o stosowaniu antykoncepcji hormonalnej- powie co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam choć nigdy nie byłam w ciąży. Trzeba tylko poszukać lekarza, który założy nieródce. Więcej dowiecie się na forach i szczegółowych stronach dot. antykoncepcji. Ja np. mam "Novą T", ale wiem, że teraz jest jakaś nowość Gyne-fix ( chyba specjalnie dla nieródek, ale niedostepna w Polsce- zreszta sobie poczytajcie ). No i wtedy problem interakcji z pigułkami antykoncep. znika :D

http://antykoncepcja.info/wkladka-domaciczna-miedziana-gynefix

Aha, przy wkładce lepiej nie używać tamponów- jaka szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy wiecie może coś na temat interakcji Harmonetu z Seronilem? Mój ginekolog powiedział tylko, że nie zna Seronilu, ale pewnie może wpływać na działanie antykoncepcyjne :? ten profesjonalizm... jak będę u psychiatry, to się zapytam, ale może któraś z Was sięgała po podobne połączenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×