Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

Masked_Man, to jest faktycznie serial, którego się nie ogląda "jednym okiem", trzeba w to wejść, wsłuchać się. Zaczniesz podziwiać gry polityczne głównego bohatera, którego świetnie kreuje Spacey. Ja się nie mogłam oderwać od tego serialu, obejrzałam go w dwa dni. Akurat choruję i liżę rany po rozstaniu, więc seriale hurtem są w sam raz ;) Mam nadzieję, że się wciągniesz, no i niestety, krew się nie będzie lała, ale trup będzie ;) Myślę, że obrazek, o którym mówisz sugeruje o zdobywaniu swoich celów po trupach.

 

Jestem właściwie rozczarowana, że tak szybko mi się to skończyło, a nie ma jeszcze kolejnego sezonu. Teraz szukam czegoś, mam kilka sezonów innych seriali, podobno dobrych, ale nic mnie jakoś nie pociąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba, hmm, szczerze mowiac to liczylem, ze HoC bedzie czyms w stylu BB, gdzie padaly trupy, ale zabojstwa byly dokonywane z, jakby to powiedziec, wyzszej koniecznosci.

Wlasnie, jesli nie ogladalas, to polecam Ci Breaking Bad, ale pewnie ogladalas :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że czytając tytuły seriali, które większość z Was ogląda, ja w ogóle nie wiem o co chodzi, bo szczerze powiem, że jeśli nawet próbowałam oglądać któryś z nich, w ogóle mnie nie zainteresował...już sam klimat filmu mi nie odpowiadał.

Jestem przekonana, że znalazłabym jakiś serial, który by Ci odpowiadał :D Po Twoich postach sądzę, że wolałabyś coś ciepłego i lekkiego - ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Więc może coś z lat 90-tych? "Cudowne lata", "Dotyk anioła", "Zdarzyło się jutro"? Z trochę nowszych "Kochane kłopoty". A może coś bardziej psychologicznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masked_Man, trupy padają subtelnie, ale raczej w formie metafory, kto stanie Frankowi Underwoodowi na drodze, bardzo cierpi.. Tylko noże są wbijane w plecy w przenośni. Ja byłam zachwycona tym kunsztem.

 

Właśnie słyszyłam o Breaking Bad. Zależy jak te trupy padają, bo zaczęłam oglądać Walking Dead to po 3 odcinkach wymiękłam, dla mnie nudna sieczka, a nie zamierzam oglądać ludzi pożżeranych w połowie bezcelowo ;) Więc mam nadzieję, że BB to nic w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba, nie, nie. W BB liczy sie bardziej fabula i te wszystkie watki, ktore nieraz przybieraja nieoczekiwany obrot. No, ale najwazniejszym aspektem jest chyba transformacja glownego bohatera. Jak juz dochodzi do zabojstw to sa z reguly one jakos uargumentowane (np. jesli ktos by nie zabil kogos to sam by zostal zabity przez kogos innego - dla kumatych: koncowka 3 sezonu i akcja z Jesse'im ;) ).

Co do TWD - przed BB ogladalem ta serie i sobie myslalem jaka ona super jest. Skonczylem 3 sezony i nie mialem co robic, wiec zaczalem ogladac BB. Obejrzalem cale 5 odslon w ponad 2 tygodnie, powrocilem do 4 sezonu TWD i stwierdzilem, ze TWD nie dorasta do piet BB. Jak ktos ginie w serii o zombiakach to jest to jakos malo emocjonalne, gra aktorska tez jest sztywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masked_Man, zajebisty kawałek. mam ciarki, jak go słucham.

 

ogólnie dużo dobrej muzy można znaleźć we współczesnych serialach amerykańskich, często po obejrzeniu jakiegoś odcinka szukam muzy, którą w nim usłyszałam. tak odkryłam dużo świetnych kawałków i grup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba, hehe, to widze, ze mamy podobny gust muzyczny, bo mi tez sie ten kawalek wkrecil i tez sporo kawalkow uslyszanych w serialach mi sie podoba i nie rozumiem jak mozna cos ogladac i nie lubic oprawy muzycznej. Tacy sa moi koledzy: oni ogladali BB, ale muzy z niego nie lubia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zwracam ogromną uwagę na muzykę w filmach, stanowi ich nieodłączny element, czasem po wyjściu z kina mówię do kogoś, że była świetna muza i dostaję odpowiedź "nie zwróciłem uwagi". rozwala mnie to ;)

 

jak taka muza jest w BB to na pewno skradnie mi serce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba, jest roznie z ta muza w BB. Sa kawalki w klimacie lat 80 (uwielbiam), jest to, co podalem, sa takie typowo badassowe soundtracki, sa spokojne i jest nawet jeden kawalek...dubstepowy. Takze jest dosc szeroki wachlarz jesli chodzi o muze ;)

 

Ja tez zawsze zwracam uwage na muze. Gdyby nie muzyka to film/serial nie mialby tego "czegos" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×