Skocz do zawartości
Nerwica.com

Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F


mała defetystka

Rekomendowane odpowiedzi

Paulina, termin pierwszej konsultacji wyznaczają zwykle na za ok. pół roku. Jednak nie dlatego, że są u nich tak odległe terminy i można go bez problemu przyspieszyć, dzwoniąc tam do nich - wszystkiego się dowiesz, umawiając się na pierwszą wizytę.

U mnie wszystkie cztery konsultacje mieszczą się w ciągu miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paulina93, tez jestem z podkarpacia. :D skierowanie na 7f dostalam ze szpitala w warszawie, i szczerze na pierwsze konsultacje udalo mi sie dostac w ciagu dwoch miesiecy, drugie dwa miesiace zajely trzy spotkania ( pierwsze i ostatnie to jedna, a srodkowe dwie konsultacje) zostalam zakwalifikowania ale zrezygnowalam.. zeby przyspieszyc kwalifikacje trzeba co tydzien dzwonic w piatki i spytac sie czy terminy sie przesunely, bo wiele ludzi rezygnuje, w taki wlasnie sposob udalo mi sie szybciej dostac

jednak kwalifikacje wywarly na mnie zle wrazenie i po prostu wylecialam stamtad zdegustowana :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paulina,

 

tak jak dziewczyny juz napisaly. teoreetycznie czeka sie dlugo na 1 konsultacje,ale trzeba co piatek dzwonic (najlepiej rowno o 10 rano :))) i pytac o termin wczesniejszy. ja czekalam okolo 2 miesiecy na 1 konsultacje, a na kolejne (2 z 3 laczona, jednego dnia) po okolo 2 tygodnie. teraz bede czekac w sumie okolo 2 miesiecy od ostatniej konsultacji do przyjecia (ale mozliwe ze przyjma mnie szybciej jak sie miejsce zwolni). Czyli w sumie max okolo 5 miesiecy od pierwszego zadzwonienia do przyjecia. Niektorym jak juz czytalas idzie to nawet znacznie szybciej.

Duzo bardzo od szczescia zalezy czy akurat ktos odwola konsultacje.

 

OD lekarza wez od razu skierowanie na ktorym ma byc napisane "do szpitala specjalistycznego na Oddzial Leczenia Zaburzen OSobowosci"

 

Najlepiej zadzwon juz dzis i umow sie na termin , a jak dostaniesz skierowanie to dzwon co piatek o przyspieszenie!

Powodzenia

 

Napisz czy dostalas skierowanie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś był w podobnej sytuacji, wprawdzie wszystko zależy od uczelni. Zaczęłam pierwszy rok studiów, nie byłam na zajęciach nawet raz, mam zwolnienie, tylko wiem, że nie podołam, na samą myśl, że mam tam się pojawić, ogarnia mnie lęk, panika. Czy wiecie jak to jest z urlopem dziekańskim/ zdrowotnym, gdybym chciała już teraz go wziąć, pomimo to, że nie jestem jeszcze na oddziale. Zależy mi by pozostać "studentką", byłabym wtedy ubezpieczona, dodam, że mam orzeczenie o niepełnosprawności więc gdybym "poszła do pracy" to wszystkie dodatki zostały by mi zabrane. Moja sytuacja materialna nie jest ciekawa, staram się utrzymywać na własną rękę, bo mój tata zmarł. Proszę jeśli coś wiecie w tej sprawie - podpowiedzcie mi

 

:smile::papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że czas oczekiwania zależy też od naszych możliwości. U mnie poszło to ekspresowo pewnie dlatego, że brałam pierwsze wolne terminy, bo mogłam sobie na to pozwolić. ;)

 

Tez bralam pierwsze wolne terminy i wydzwanialam tam , a tak szybko mi nie poszlo, wiec pewnie tez duzo od farta zalezy.

 

Paulina, prawdopodobnie mozesz wziac urlop zdrowotny do roku czasu , pewnie bedziesz musiala stanac przed komisja lekarska (wyznaczona przez rektora).podanie skladasz do dziekana.

informacje powinny byc na stronie internetowej uczelni , o reszte mozesz dopytac w dziekanacie.

Mysle ze nie powinno byc problemow, ale pewnosci nie mam.

 

Arek M jestes tam? jak poszlo na "polowinkach"? :)))

 

-- 21 paź 2013, 19:03 --

 

zagladam tu codziennie,ale od tygodnia się nikt nie odzywa...jestescie tam?

 

mam drobne pytanie do osób które są/były na oddziale. czy czajnik tam jakiś jest? kawę, herbatę jest gdzie sobie zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

terrorystka, druga to tylko(aż?) zyciorys i to prowadzony przez pielegniarke albo pracownika socjalnego , a nie przez psychiatre albo psychologa

Ja najbardziej denerwowalam się przed pierwsza konsultacja, ale w sumie przed kazda czulam sie troche jak przed jakims waznym egzaminem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zima ja nie wiem co to znaczy. Chyba to ze jak opowiadam o zlych rzeczach to nie widac po mnie smutku, zlosci, niczego, tylko neutralnosc. Moja Pani psycholog twierdzi to samo. Cokolwiek mowie to sie tylko usmiecham szeroko.

 

Jak opowiadam o złych rzeczach to też się uśmiecham, a przynajmniej uśmiechałam, nie wiem jak to teraz ze mną jest, a nie mam schizofrenii i innych podobnych chorob. Takie coś to mają ludzie pochodzący z rodzin dysfunkcyjnych i co ? Ich też nie przyjmują? To czyli ta terapia jest dla zdrowych? hahaha śmiechu warte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak się trochę denerwuje... ale korzystając z okazji jadę do krk już jutro trochę sobie pozwiedzać :) a denerwuje sie bo byłam juz 2 razy na terapii na oddz nerwic na 3cim przeszłam kwalifikacje i wszędzie mówiono mi że mam "zbyt głęboki profil zaburzeń" i kierowano na 7f, przeszkadzają m,i moje problemy w życiu i szukam pomocy i jak mi tak każdy mówił że 7f to dobry kierunek to na to liczę i bardzo chciałabym zostać przyjęta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam, byłam. ;)

 

-- 01 lis 2013, 12:55 --

 

A w ogóle, to nie ma powodu do strachu przed tymi kwalifikacjami. Nie wiem, w sumie, czym się tak stresuje większość osób. W czasie wszystkich czterech spotkań nie usłyszałam nic przykrego, czy trudnego. Lekarze i terapeuci byli uprzejmi. A już zupełnie pozytywnie zaskoczyło mnie ostatnie spotkanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×