Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY


mysia

Rekomendowane odpowiedzi

"Zwykła Nerwica" Czy co ?

 

Witaam już nie pierwszy raz . A więc postanowiłem napisać szczegółowo bo juz nie wyrabiam. No to zacznę od tego że to było w Wielki Piątek (Tego roku)

Poszedłem sobie spać tak ok. 23 no i naglę obudziłem się o 24 i tak zaczołem tak jakoś płytko oddychać tak z każdym oddechem coraz gorzej no i się tak już

wybudziłem no i oczywiście się przestraszyłem bo tak pierwszy raz mi się to zdarzyło . Nogi mi się trzęsły nie wiedziałem co robić . Obudziłem tatę to powiedział że nic mi nie będzie no i dobra . Jakoś zasnołem . No i się zaczęło ...

Na następny dzień tak dziwnie oddychałem tak jak by mi ciągle powietrza brakowało no i też tak nie czułem że jestem sobą . No i tak to się ciągnęło trochę no i pierwszym razem poszedłem do przychodni zrobiłem badania wszystko ok . No i za jakiś czas miałem takie "ataki" ze mnie dusiło trochę to w końcu dostałem skierowanie do szpitala i poszedłem . Na 5 dni . No i okazało się

że medycznie jestem zdrowy . I Doktor kazała mi pogadać z psychologiem ale nie byłem .. No i tak . Do dziś jest masakra. Zastanawiam się czasami czy to wszystko istnieje czy ja wgl żyje . Tak wgl Jak bym miał Dearalizacje czy jakoś tak to bym miał ataki jakieś . A ja od rana jak wstaje to Mam takie uczucie że wgl no nie umiem tego wytłumaczyć tak dziwnie spoglądam na wszystko wgl co robię to tak to jest A jak mam jakiś sen i wstaje rano to nwm czy ja się obudziłem z tego snu czy to jest sen ... Nie myślcie że ja się czuje jak we snię . Ale ja nie umiem tego wytłumaczyć poprostu . I Napewno nie mam nerwicy lękowej bo nie mam żadnych lęków albo depresji . Ale ja tego nwm . Jak ja żadnych nerwów takich bardzo nie mam

. Więc licze na was co zrobić . PS: mam 13 lat

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

lekarz rodzinny zdiagnozował u mnie nerwice w czerwcu, zaczęło się od zwykłego "globus histericus"w gardle.

Teraz jednak moje objawy diametralnie się zmieniły.

Mam ciągłe zawroty głowy, jakby wyostrzenie widzenia, osłabienie, masakryczne bóle głowy na które nie pomagają żadne tabletki, trzęsą mi się ręce i nogi, ciągle odczuwam gorąco i poci mi się twarz, nie mogę usiedzieć w jednym miejscu, do tego co jakiś czas pojawia mi się metaliczny posmak w ustach. Aha, i niedzieje się to w sytuacjach stresowych, tylko trwa cały czas. Czy to są klasyczne objawy nerwicy? Czytałam że takie objawy może dawać SM i teraz strasznie się boje. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ;) pozwólcie ze dołączę do rozmowy, czytając wątek powyżej chciałam powiedzieć że ja jeszcze dobre 2tyg temu miałam te same objawy ciągłe zawroty głowy wymioty piski szumy w uszach , ból karku ból głowy dzień w dzień ,osłabienie ,pocenie ,słabo mi się robiło w autobusie , markecie, domu , drażniło, silne zaburzenia widzenia , zaburzenia słuchu, zaburzenia węchu ,smaku o.k 2lata się z tym męczyłam byłam na skraju wyczerpania , odwiedziłam wszystkich lekarzy ,zaliczyłam wszystkie szpitale, nawet uzdrowiciela i co sie okazało moim jedynym ratunkiem jak teraz wiem cierpię na silną nerwicę biorę leki i czuję w końcu ulgę :)))pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post wiec witam wszystkich nerwusów :)

 

Ostatnio ciągle wsluchuje się w serce, siedze w pracy i czuje czy bije i jak bije. Ale najgorsze jest to, że czuję je także po jakims wysilku, np. jak wstaję i ide do toalety, to jak już do niej wejde i sie zatrzymam, zaczynam czuc uderzenia serca w klatce ( nie jakies szczególnie szybkie) Trwa to kilka sekund ale przy tym zaczynam sie denerwowac ze mi wyskoczy albo ja zwariuje czując te bicia. Albo gdy wstane z kanapy i pojde wyciagnac klucze z kieszeni z kurtki w przedpokoju to jak juz dojde do kurtki i sie zatrzymam to tak samo czuje bijace serce kiedy wyciagam klucze z tej kurtki. Boje sie do tego stopnia ze już będąc w drodze do tej kurtki denerwuje się na samą mysl czy bedę czul to bicie czy nie, gdy sie zatrzymam. Macie takie cos czy lepiej to zbadac? cale zycie uprawialem sporty biegalem i jakos bylo wporządku a tu takie cos :( Robilem holtera i echo i niby wszystko ok z serduchem ale niepokoi mnie to..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwicowciec skupia sie na jednym, Ty akutat z jakies powodu wybrales sobie bice serca. Ale zamiast tego moglo byc cos innego. z jakiess powodu

uwazasz te sytuajce jaka zagarazajaca. Serca masz na pewno zdrowe jak dzwon. Przyczyna jest w psychice. Idz na terapoe bo to sa poczatki

nerwicy i terapia moze ci pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bóle kości

 

Kochani prosze o informację czy ktoś z was tak jak ja zmaga się z bólami kości, jakby mięśni, stawów ? totalne osłabienie, ból wewnętrzy ciała, osłabienie rąk.... mam wrażenie ze bola mnie łydki, mrowi mnie koło ust, skacze powieka ? czy to brak magnezu ?

bylam u endokrynologa, wykluczyl choroby tarczycy ( tsh, ft3 i ft4 oraz aty tpo w normie).

juz nie chce szalec i szukac chorob bo nic innego osttatnio nie robie...

problemow ze snem nie mam.

Rano nie mam w ogole sily, energii....

 

 

Pozdzrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kotkopsotko, Udaj sie do specjalisty , po co sie męczyć on stwierdzi czy to nerwica czy depresja , nie szukaj chorób innych najpierw sprawdź to.

 

-- 21 paź 2013, 16:39 --

 

• Zmęczenie i niski poziom energii.

Ciągłe zmęczenie, brak chęci do aktywności fizycznej, poczucie słabości to ważne objawy.To jest objaw depresji.

 

-- 21 paź 2013, 16:41 --

 

Somatyczne objawy nerwicy

 

Nerwica lękowa oddziałuje także na ciało. W większości przypadków nerwica przybiera charakter somatyczny. Do najczęściej spotykanych objawów somatycznych należą migrenowe bóle głowy, kołatanie lub nerwica serca, podwyższone tętno, nadmierne pocenie się, nerwica żołądka czy napięcie mięśniowe. Do wtórnych objawów nerwicy należy między innymi szczękościsk oraz nadciśnienie tętnicze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kotkopsotko ja napisze Tobie moje objawy na przełomie ponad 10 lat: niepokój, lek niewiadomo przed czym, dusznośći, kłucie po lewej stronie piersi, mroczki przed oczmi i uczucie ze zemdleję, ostatnio doszło mrowienie i dretwienie kończzyn górnych i dolnych, bóle głowy, karku, bóle rąk. Jak sobie coś przypomne to dopiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój problem polega na tym, że boję się wyjść na dwór pieszo, zaraz napadają mnie jakieś dziwne lęki typu:suchość w ustach, zimny pot muszę przebiec do jakiegoś pomieszczenia, bo wydaje mi się ze zaraz zemdleje serce wali mi jak szalone prześladują mnie jakieś dziwne myśli.Dodam, że nie mogę przez to normalnie żyć i funkcjonować, gdy powiedziałem o tym rodzinie to oskarżają mnie, że nie chcę iść do pracy, a tak wcale nie jest.Proszę powiedzcie co mi dolega, czy to nerwica,agorafobia, czy coś innego.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kochani pisze na tym forum już któryś raz. Zawsze mogę liczyć na wsparcie ze strony forumowiczów, także teraz również postanowiłam napisac tutaj licząc na pomoc.

Napisze wprost moje miliony dolegliwości , które można ze sobą wiązać albo i nie...

Generalnie 3 miesiąc już czuję się źle, jak nigdy w sumie.... Utrudnia mi to bardzo codzienne funkcjonowanie.

- czasami skacząca powieka, drżenie koło nosam mrowienie górnej wargi, policzka

- osłabienie siły mięśniowej (każdy wysiłej fizyczny zaraz kończy się bólem i zakwasami)

- pieczenie i mrowienie w kościach, czasami łamanie jak na chorobę

- mrowienie łydek, twarde łydki

- napięty i sztywny kark, ramiona

- bóle kręgosłupa- ledzwiowego- ból wchodzi w nogi i sa jak z ołowiu, ból jednego z kręgów/dysków w odcinku piersiowym (jak się ucisnie w odpowidnim miejscu to mega kłuje w kręgosłupie i ten ból jakby wchodzi mi w ręce które sa osłabione, mrowi aż w palcach)-może dyskopatia ?

- skakanie czegoś w każdym odcinku ciała, jakby uderzanie palcami pod skóra ? sama nie wiem...

- problemy z koncentracją, apatia- czuję i wiem że wynika to wlasnie z tego ze jestem ciagle obolała, sztywna... jak nigdy !

- mięśnie bolą, czuję je pod skórą

- światłowstęt i coza tym idzie ból głowy w okolicach zatok

 

mam 28 lat a chwilami czuję się jak wrak człowieka. nigdy się chyba tak nie czułam. sama juz nie wiem czy to jakis powazny brak magnezu czy jak ?

mam nerwice juz od dawna. radze sobie z nia lepiej raz gorzej. jestem uzalezniona od wklepywania w gogle wszystkich swoich dolegliwosci i doszukiwania sie chorob- wlasnie przypisalam sobie fibro, SM, borelioze i mase innych. Tak czy siak czuje sie zle.

Morfologia podstawowa wg lekarza bardzo dobra, klopoty endokrynologiczne wykluczone.

 

Pozdrawiam was

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj :D

Czasami rzeczywiście możesz mieć niedobór magnezu. W nerwicy łatwo o jego ubytki więc radzę Ci go uzupełnić.

Pytanie: pracujesz/uczysz się, masz siedzący tryb życia czy raczej przeciwnie dużo ruchu? Problemy z kręgosłupem mogą sugerować to pierwsze, wtedy zaleca się odpowiednie ćwiczenia. Złemu samopoczuciu może sprzyjać przepracowanie, a nerwica dodatkowo potrafi wymęczyć, więc zalecam więcej odpoczynku.

A jak leczysz tą nerwicę, bierzesz jakieś leki może psychoterapia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracę mam siedzącą stety/niestety. Wczoraj bylam na masazu u fuzjoterapeuty i czuje jakby pogorszylo mi sie z kregoslupem. Rece i nogi jak ołów, ból pleców ledwo zyje ;/ A neurolog dopiero 20 listopada... Kiedys pamietam podnosilam cos ciezkiego i wlasnie tam skad teraz wychodzi mi ból tak mi cos trzasneło ze nie moglam sie wyprostować. Koszmarne doświadczenie. Bol rozchodziłam, ketonal etc i jakos przeszło. Teraz mam wrazenie ze kontuzja wrócila i skad chyba to uczucie w rekach ....Z kregoslupem to wszystko mozliwe.

Lekow nie biore i nie brałam. Z nerwicą żyję. najgorsze mam juz za sobą myślę, czasami tlyko coś się z niej jeszcze pojawia w lzejszym lub silniejszym natężeniu! ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kotkopsotko, przyczyn tego stanu rzeczy może być wiele. Siedzący tryb pracy, zespół chronicznego zmęczenia , problemy z krążeniem krwi,brak odpowiedniej ilości światła słonecznego ,uraz lub skolioza kręgosłupa, bolerioza .

mam 28 lat a chwilami czuję się jak wrak człowieka. nigdy się chyba tak nie czułam. sama juz nie wiem czy to jakis powazny brak magnezu czy jak ?

Jestem trochę starszy i w zasadzie to już od wielu lat mam do czynienia z wieloma takimi objawami.

mam nerwice juz od dawna. radze sobie z nia lepiej raz gorzej. jestem uzalezniona od wklepywania w gogle wszystkich swoich dolegliwosci i doszukiwania sie chorob

każdy człowiek posiada system nerwowy ,który reaguje na to co dzieje się z nami .Bez badań lekarskich to raczej nie ustalisz prawidłowo choroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak na dobra sprawę to wcale nie wiadomo, czy masz nerwice bo jak nie odczuwasz leków to sa to tylko objawy fizyczne.

Tez mialem problem z kręgosłupem - blokada stawu krżyżowo-biodrowego. ból przy każdym kroku, nie można było nawet ustać na nogach.

Drganie mięśni nog, prądy przebiegającce przez nogi 2 razu na sekundę. Ani siedziec, ani stać nawet leżec bylo cieżko. Jedynie wiesz

ta takia pozycja plecemi na podłodze i nogami na wersalcie. Ale poszedlem na fizykoterapie i mi przeszlo. Mailem masaże na ten staw i ćwiczenia

ktorw wykonywałem, pewnego razu po dyskotece jak wstawałem krzesła coś mocno łupneło w kręgosłupie bez żadnego bólu i od tej pory było już OK.

Jak jest problem ze stawem to mięsnie się zaciskaja, uciskają nerwy i itp. Większość bólu powoduje nie sam kregosłup tylko właśnie te zaciskające się

mięśnie. Jak mieszkasz w wawie to moge Ci dać namiar na ośrodek w centrum i fizykoterapeutę który mi pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jak w temacie, nawet podczas lekkiego stresu dostaję uderzeń gorąca,twarz robi mi się jakaś taka napuchnięta, potem robię się otępiały i apatyczny...Co może być przyczyną?Jakie stosuje się leki?

Proszę o pomoc.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, no jest taka substancja wytwarzana przez organizm z w chwili stresu. Miliardom ludzi uratowala życie. Nazywa sie adrenalina.

Przyplywy goraca spowodowane sa dzoalaniem adrenaliny.

Tutaj mozesz sobie poczytac wiecej o dzialaniu adrenaliny.

http://www.sfd.pl/Adrenalina_przyjaciel_czy_wr%C3%B3g_-t732391.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak na dobra sprawę to wcale nie wiadomo, czy masz nerwice bo jak nie odczuwasz leków to sa to tylko objawy fizyczne.
czy nie mam lękow? mam czasami ale nauczyłam się z nimi radzić z mniejszym lub większym skutkiem ;)))

Od kilku dni odczuwam mrowienie nóg i twarzy, uczucie jakby wody gazowanej pod skórą. Nie wiem czy to kręgosłup czy co? ;/

z tymi plecami mam problem od kilku lat, najpierw ledzwie teraz odcinek piersiowy.

Kilka miesiecy temu strzelilo mi cos podczas podnoszenia ciezaru, nie moglam sie wyprostowac oddechu zlapac nic. Koszmar... ale rozchodzilam to. Teraz czuje ze uraz sie nasilil bo ból jest stały, wzmacnia sie przy chodzeniu, promieniuje do rąk. I kciuk mi sam lata !;)))) a pod skora uczucie jakby mi cos chodzilo..... zwariuje ! ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×