Skocz do zawartości
Nerwica.com

RYWASTYGMINA (Evertas, Exelon, Nimvastid, Ristidic, Rivaldo, Rivastigmin NeuroPharma/Orion)


Kitex120

Rekomendowane odpowiedzi

Lek z grupy karbaminianów, inhibitor acetylocholinoesterazy i butyrylocholinoesterazy, silnie działa na enzym w OUN. Rywastygmina wywiera działanie hamujące w stosunku do cholinoesteraz, tworząc z nimi kompleks za pomocą wiązania kowalencyjnego, co powoduje ich czasową inaktywację. Hamując rozkład acetylocholiny uwalnianej przez neurony, zwiększa przekaźnictwo cholinergiczne. Rywastygmina może mieć pozytywny wpływ na objawy ubytkowe, dotyczące procesów poznawczych u pacjentów z otępieniem związanym z chorobą Alzheimera i Parkinsona.

https://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=1019

więc lek ten unieczynnia nie tylko acetylocholinesteraza (jak w przypadku donepezilu) ale także butyrylocholinoesteraze

opini innych osób trzebaby szukać na forach dla osób z Alzheimerem

Edytowane przez xanonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 38 lat. pare dni temu byle mu psychiatry i poprosiłem o jakis lek z tej grupy. moglem sobie wybrac co chce czy donepezyl czy rywastygmine. wybralem donepezyl i bede testowal niebawem od malutkich daweczek. Moze nie pomoze moze pomoze ale lekarka mi przepisala, przepisala mi też kiedys selegiline na parkinsona a ja nie mam parkinsona. Niechciala tylko przepisac metylofenidatu ze wzgledu ze moze powodowac uzaleznienie . Alle benzoto mi od ponad 2  lat przepisuje a to tez uzaleznia hmm. Musze sie pomału oduzlezniec od benzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 27 lat i żaden neurolog czy psychiatra nie chciał mi przepisać rywastygminy czy memantyny, a mam zdiagnozowane problemy z funkcjami poznawczymi, które cały czas lecą mi w dół. Jedyne co mi oferują, to piracetam, nicergolina, winpocetyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×