Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

hania33, wiem że niektorzy musza i to jest normalne.

Tylko też duzo osob bierze je, po to, bo liczą, że wyleczy to objawy i bedą normalnie życ. A moim zdaniem, z takim podejsciem, beda mogli w miare normalnie zyc bezobjawowo, tylko poki beda brac leki...

Dla mnie to jest na zasadzie leku przeciwbólowego na ból zęba - wiadomo, ze sie bierze, bo pomaga przeżyć dzień i jakos funkcjonowac, ale nie wyleczy przyczyny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enii, mozliwe, ale tez brat w PL byl przeziebiony, wiec mysle, ze od niego moglam zlapac juz...

hania33, ja się uspienia bym chyba jeszcze bardziej bala :) a tak serio, jeszcze 3 lata temu nie moglam nawet myslec o samolocie, jak okazalo sie, ze musze leciec gdzies, to przez kilka tygodni myslalam o tym non-stop (a wtedy nie mialam nawet nerwicy!). Po prostu balam sie panicznie. Ja nie wiem jak pierwszy raz wsiadlam do tego samolotu. Ale widac, ze do wszystkiego w sumie idzie sie przyzwyczaic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, Wiem o tym , przyczynę musimy poszukać w sobie , lecz leki maja nam pomoc pokonać te najgorsze lęki , gdy już człowiek nie może wyjść z domu itp.Ja nerwice uważam za chorobę , leki maja przynieść ulgę byśmy mogli normalnie pracować nad sobą , by moc zacząć.

 

-- 22 paź 2013, 09:37 --

 

Ja bym leków wcale nie brała , ale co to za życie , ciągle ataki paniki itp , teraz jest trochę lepiej.

 

-- 22 paź 2013, 09:38 --

 

michalb, Nie mam , sama się staram pracować nad sobą , chodziłam na terapie w kraju 3 lata mi nic nie dala...

 

-- 22 paź 2013, 09:42 --

 

Zreszta nie wiem co o tym myśleć , znam dużo osob , którym leki pomogły wyjść z choroby..lub może one wierzyły , ze leki pomagają a to już sukces...ponieważ są zdrowe.Nasz mozg jest dziwny, :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enii, ciagnij l4 ile dasz rade :* na nerwice Ci sie nalezy jak najbardziej :)

 

-- 22 paź 2013, 09:49 --

 

Victta, ja tez zaczelam brac ale nie wiem jak to bedzie czy dotrwam . mam dawke najmniejsza z mozliwych staram sie organizm przyzwyczaic bo musze zaczac wracac do swiata. A po dwoich tygoidniach zaczelas wychodzic z domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enii, oczywiscie ze mozesz :) ciagnij l4 do pol roku jak trzeba:)

 

-- 22 paź 2013, 09:57 --

 

Ja ciagnelam juz po wypowiedzeniu dalej i dociagnelam do 182 dni a teraz mam swiadczenie rehabilitacyjne. I o ie moj stan sie nie polepszy bede sie starala je dociagnac do roku tyle ile mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie nasz mózg jest dziwny...

Ja chyba swoje problemy znalazłem tak mi się bynajmniej wydaje. Praca (trochę się chyba wypaliłem a zarazem pewne osoby w sekcji działają mi na nerwy i za bardzo podchodzę do niej emocjonalnie nie umiem po pracy jej olać, zapomnieć), drugi to Dziecko które jest w drodze (mam pewnie obawy czy dam radę jak to będzie a dodatkowo co staram sobie uświadomić, obawiam się, że dużo stracę przy dziecku: wyjazdy na wakacje, zimowe szaleństwo, kupowanie gadżetów(typowy facet) nie ma beztroskiego życia lubię coś robić i zwiedzać! Z czegoś na pewien czas będzie trzeba zrezygnować i tu jest obawa ale wiem, że później z dzieckiem też będę mógł to robić :) ) trzeba zmienić myślenie nie mam przecież 25lat a już 32 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enii, od psychiatry .

Jeśli skończyła ci się umowa o pracę, a nadal chorujesz, nie zostaniesz bez środków do życia. Po zakończeniu umowy Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie dalej wypłacał ci zasiłek chorobowy.

 

 

Zasiłek chorobowy przysługuje osobom, które stały się niezdolne do pracy w trakcie trwania ubezpieczenia chorobowego, czyli np. w czasie umowy o pracę.

 

– Rozwiązanie lub zakończenie umowy, bez względu na to, jaki był ich powód, nie oznacza, że ZUS przerwie wypłatę zasiłku – wyjaśnia Małgorzata Korba, rzecznik oddziału ZUS w Lublinie. – Jeśli choroba nie minie i pojawią się kolejne zwolnienia lekarskie, trzeba będzie dostarczać je bezpośrednio do ZUS. Termin dostarczenia ZUS ZLA jest taki sam, jak w przypadku składania zwolnień u pracodawcy, to znaczy, że mamy na to 7 dni.

 

Kiedy zachorujesz

Zdarza się, że pierwsze objawy choroby pojawiają się po wielu dniach od rozwiązania umowy, czyli już po ustaniu tytułu ubezpieczenia chorobowego. – Ustawa przewiduje i taką sytuację – uspokaja Korba. – Jeżeli niezdolność do pracy powstała nie później niż w ciągu 14 dni od ustania zatrudnienia i trwa nieprzerwanie przez co najmniej 30 dni, to zasiłek chorobowy będzie choremu przysługiwał.

 

Niektóre choroby wylęgają się jednak dłużej niż 14 dni, np. część chorób zakaźnych. Są one oznaczane na druku zwolnienia lekarskiego kodem literowym „E”. W ich przypadku zasiłek chorobowy będzie przysługiwał wtedy, gdy niezdolność do pracy powstanie nie później niż w ciągu 3 miesięcy (90 dni) od ustania tytułu ubezpieczenia i również będzie trwała nieprzerwanie co najmniej 30 dni.

 

Na umowę-zlecenie

Zasady wypłaty zasiłku chorobowego po ustaniu tytułu ubezpieczenia dotyczą także innych form aktywności zawodowej niż umowa o pracę. Po spełnieniu warunków zasiłek dostaną więc też osoby, którym skończyła się np. umowa o pracę nakładczą, umowa-zlecenie czy osoby, które zlikwidowały bądź zawiesiły własną działalność gospodarczą. – W przypadku zleceniobiorców i przedsiębiorców prawo do zasiłku zależy od tego, czy opłacali oni dobrowolne ubezpieczenie chorobowe – zastrzega rzecznik.

 

Mimo spełnienia tych warunków można nie dostać zasiłku chorobowego po ustaniu ubezpieczenia, o ile podejmie się inną działalność zarobkową. Zasiłek nie będzie przysługiwał także osobom, które po ustaniu zatrudnienia mają prawo do emerytury, renty, świadczenia przedemerytalnego lub zasiłku dla bezrobotnych.

 

Możesz dostać mniej

Wysokość zasiłku chorobowego nie zawsze będzie taka sama, jak w czasie zatrudnienia. Podstawę do obliczenia zasiłku stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone przez ostatniego pracodawcę za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym osoba ubiegająca się o zasiłek zachorowała. Dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą podstawę wymiaru zasiłku liczy się tak samo, ale zamiast wynagrodzeń bierze się pod uwagę przychód, jaki przedsiębiorca deklaruje jako podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne. Wysokość zasiłku chorobowego w większości przypadków wynosi 80 proc. podstawy jego wymiaru.

 

– Warto jednak pamiętać, że podstawa wymiaru zasiłku za okres po ustaniu zatrudnienia jest ograniczana do przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w wysokości ogłaszanej przez Główny Urząd Statystyczny – wyjaśnia Małgorzata Korba.

 

Przynieś zwolnienie

Żeby ZUS wypłacił zasiłek po ustaniu zatrudnienia trzeba dostarczyć do zakładu zwolnienie lekarskie, zaświadczenie ostatniego płatnika składek wystawione na druku ZUS Z-3 (osoby, które były pracownikami) albo ZUS Z-3a (pozostali ubezpieczeni).

– Do tych dokumentów należy dołączyć oświadczenie o zaprzestaniu i niepodjęciu działalności zarobkowej, o nieustaleniu prawa do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy, zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku przedemerytalnego lub świadczenia przedemerytalnego oraz o niepodleganiu obowiązkowo ubezpieczeniu społecznemu rolników – wylicza rzecznik.

 

-- 22 paź 2013, 10:08 --

 

Wprawdzie mnie co chwile wolali na komisje ale kase dostawalam bo z czego mialam zyc?Jak nagle chora zostajesz bez pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Escilit 10 mg po 1/2 tab. przez tydz. a później 1 całą) ale kupiłam zamiennik Aciprex ( wziełam 1/4- bo bałam sie więcej i tam wydaje mi się ze mnie cos łapie, ale może to sama świadomość że mozliwe sa skutki uboczne)

I wrazie ataku Alfobam 0,50 , ale tez kupiłam zamiennik Alpragen.

 

Usiłuje do psychiatry się zapisac i trafia mnie cos- albo terminy odległe albo dodzwonic sie nie mogę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa własnie tez myśle o malutkich dawkach, bo moga sie skuteczne okazać. Póki co tak jak pisałam wziełam 1/4 antydepresanta.

Koleżanka mi pisała, ze regionalna mysli ze śćiemniam bo umowa mi sie kończy-- wredna małpa (oczywiśćie tu bardzo niecenzuralne słowo powinno być)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, to fajnie, że lot dobrze przebiegł.

 

Dzisaj mialem jechac do nowego spokojniejszego bira, ale na mysl o tym strasznie mi wywalilo na objawy i pojade do tego gdzie caly czas chodze.

Jestem mocno spięty, a zazwyczaj o tej porze skupiam sie na pracy. A dzis od rana cały czas mysle o tych biurach. Zamiast pracowac.

No kurcze moze dzisj bedzie spokojniej i nie bede sie tak stresowal w tym biurze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może takie kilkusekundowe lub nawet sekundowe przeszywające bóle np. głowy czy gdzieś na ciele? Czasem mnie takie bóle dopadają i dziś miałem na plecach po prawej stronie trwał sekundę takie przeszycie aż jakby prąd dodatkowo po mnie przeszedł. Rzadko jej mam i zazwyczaj dopadają jak jestem rozluźniony i nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×