Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

platek rozy, To jest może prawda , lecz ilu ludzi by już bez tych leków coś gorszego zrobiło, wszystkie leki szkodzą . :roll:

 

-- 20 paź 2013, 21:55 --

 

odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień;

zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty;

uszkodzenie wątroby (żółtaczka, martwica) i nerek (zapalenie, martwica), głównie podczas długotrwałego przyjmowania wysokich dawek;

zaburzenia w układzie krwiotwórczym: methemoglobinemia, agranulocytoza, trombocytopenia[3].

 

 

To jest ulotka zwykłego paracetamolu..

 

-- 20 paź 2013, 21:58 --

 

vitaminac, Jak ja bym chciała żyć bez lęków.. :roll: .

 

 

 

Kochana da się .

Praca praca i jeszcze raz praca.

Z leczeniem nerwicy jest jak z odchudzaniem .

Liczy się systematyczność i nie poddawanie się nawet wtedy kiedy nie widzisz efektów.

 

Ja od 24.08.2013 bez leków, nawet doraźnie Xanaksiku nie brałam ani Hydro ( czasem tylko ziołowe przed snem)

W tym okresie dwa lekkie napady lęku ( w hipermarkecie ) i nastój może jeszcze nie rewelacyjny ale lepszy nawet od tego gdy byłam na prochach .

 

Dużo sportu ( ja biegam / spaceruję po 5 km co dwa dni chociaż przez pierwsze 2,5 kręci mi się w głowie ;)) + terapia + dużo magnezu

 

Musicie spiąć tyłki dziewczyny - bo z moich obserwacji tego forum wynika - że niby z uśmiechem na ustach ale nakręcacie się nawzajem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam sama z córą w aptece, wykupiłam leki, obyło się bez ataku paniki, tylko towarzyszył mi niepokój, ale to da się przeżyć... Dentyste odwołałam, zacznę brać leki, poczuję się lepiej to pojadę. W piątek mam pierwsze "spotkanie" z psychoterapeutą, takie wstępne póki co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam sama z córą w aptece, wykupiłam leki, obyło się bez ataku paniki, tylko towarzyszył mi niepokój, ale to da się przeżyć... Dentyste odwołałam, zacznę brać leki, poczuję się lepiej to pojadę. W piątek mam pierwsze "spotkanie" z psychoterapeutą, takie wstępne póki co...

 

 

Brawoooo !! Problemy są po to by je rozwiązywać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka nerwusy, a się działo, ta franka mnie dopadła w nocy, no serce mi tak trzepało, ze myślałam, że wyjde z siebie i drzwiami trzasnę, aż obudziłam męża... zasnęłam po 4, wstałam przed 12 :) także poniedziałek mi wyjątkowo szybko zleci! Kurde co za beznadzieja! No coz...musialo przyjsc, ale poradzilam sobie, nawet bez moich tik taczków kalmsików!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było (aż kilka dni) a tu tyle wpisów... u mnie nie najgorzej nawet 3 noce przespałem weekend super... dzisiejsza noc średnia... dziś tylko męczył mnie kaszel taki na siłę i duszność plus gula w gardle nawet jak połykam ślinę i jakbym czuł wszystko w gardle gdy przełykam (i tu nasuwa się moje pytanie czy może to być od refluksu i tej przepukliny rozworu przełykowego a wypiłem dziś małą kawkę z ekspresu z mlekiem) pytanie do Ciebie haniu bo Ty też masz refluks a widzę że kawę ostro pijesz, jak kiedyś też lubiłem pić a teraz jak mam nerwicę to wypijam jedną na kilka miesięcy bo normalnie mówiąc pękam... trzeba dawać radę bez leków oby jak najdłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziki kolo godz.22 i trwa do teraz zaczelo mi z napiecia wykrecac nogi i rece'niestety jest to chyba po leku bo sa takie objawy w ulotce, jestem tak zrezygnowana i wystraszona ze chyba juz tego brac nie bede'czy tez mialyscie taki wachlarz ubokow na antydepresantach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo michalb, wlasnie sie tak ostatnio zastanawialam ,gdzie Ty sie podziewasz :)))

Ja to widze, ze Ty w weekendy calkiem niezle sypiasz, a potem na poczatku Ci sie zaczyna gorszy sen.

 

-- 21 paź 2013, 12:18 --

 

platek rozy, mialam dokladnie to samo z nogami i rekami!! calą noc!! ale potem jak nie wzielam drugiej dawki to od razu przeszlo wszystko. Tzn. dalej mam w nogach w nocy czasem, ale juz nie z takim natezeniem. Takie lekkie wykrecanie nog tylko (uniemozliwa spanie ale jakos mega nieprzyjemne nie jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też to zauważyłem a teraz miałem piątek, sobota, niedziela wolne i te trzy dni całkiem całkiem i noce... kurcze może się za bardzo pracą stresuję biorę do siebie niepotrzebnie jak mi terapeuta powiedział zamiast na miękko... a co do forum pomaga mi ale stwierdziłem by za często nie wchodzić a tym bardziej przed snem by nie przypominać sobie o lęku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziki kolo godz.22 i trwa do teraz zaczelo mi z napiecia wykrecac nogi i rece'niestety jest to chyba po leku bo sa takie objawy w ulotce, jestem tak zrezygnowana i wystraszona ze chyba juz tego brac nie bede'czy tez mialyscie taki wachlarz ubokow na antydepresantach?

A jaki bierzesz??

 

Byłam dzis u lekarki po zwolnienie. Dostałam do końca m-ca i chyba umowy mi nie przedłużą. Na razie o tym nie myslę.

Wykupiłam leki, a raczej ich zamienniki

 

zamiast Alfobamu -Alpragen

i zamiast Escitilu - Aciprex

 

Brałyście może??

Dotego skierowanie do neurologa i psychologa. Myślałam że do psychiatry też potrzebuję<?>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, ja tez nie dalam rady i przestalam brac. I teraz nawet lepiej jest! Wiec tu nie mysl, ze leki są jedynym ratunkiem, serio! Ja po tym jak tak sie zle czulam (po leku) i uswadomilam sobie, ze nie dam rady go brac - bylam na maksa zalamana, bo liczylam, ze cos mi pomoga i jakos to bedzie. I czulam sie przez kilka dni tragicznie!!! Ale teraz minely od tego czasu 2 miesiace i w sumie nie jest zle, mysle, ze bedzie jeszcze lepiej :)

A Ty jak pojdziesz do psychologa to tym bardziej bedzie lepiej duzo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogole to pamietaj, ze teraz masz duzo gorszy stan przez lek, i takie negatywne myslenie jeszcze wieksze. Wiec potraktuj to jako taki skutek, efekt uboczny i nie wkrecaj się za bardzo. Poczujesz sie troche lepiej to i myslenie Ci sie na pewno zmieni. A ze poczujesz sie lepiej niedlugo to jestem pewna w 100% !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, ahaaa, ale no to tez nic - ja tez bez psychologa i jakos jest :)

Ja sluchaj niedawno, jak szlam na autobus to mialam mega lęk, serce mi walilo, nie wiedzialam co sie dzieje. Co wiecej, czasem bylo to tak silne, ze wracalam po prostu do domu bo nie dałam rady wsiaść. Ale autobus to autobus.. ja nawet jak wychodzilam, przejsc sie dookola bloku, to jak bylam w najdalszym punkcie, to juz byl lęk! I po prostu wyszukiwalam i probówalam wszystkie mozliwe techniki, no i teraz lepiej - juz ostatnio jak do pracy jezdzilam to na luzie wychodzilam i w autobusie dobrze mi sie jechalo :) I nawet bez leków. Wiec nie przjemuj sie, jak nie dasz rady ich brać to tez moze być ok.

 

Teraz mam stresa przed tym samolotem :( za chwile musze niestety wychodzic. Mam tylko nadzieje, ze nikt kołomnie nie bedzie siedzial i jakos przezyje te 2h. Ehhh. Traume mam, bo wlasnie 2 miesiace temu wracalam w najgorszym stanie, i mialam tragiczny stan na lotnisku, w samolocie i po wyjsciu. I boje sie tego znowu :( ale mam nadzieje, ze bedzie dobrze... poki co - odrealnienie mam i sennosc (oporocz tych nerwow).

 

-- 21 paź 2013, 12:53 --

 

A no dokladnie, jak Victta, napisala - po nieprzespanej nocy, jest tragedia zawsze. Wiec tu po prostu musisz spisac dzien na straty i tyle. Ale jak sie wyspisz to tez bedzue duzo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×