Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Najtańszym odpowiednikiem xanax czy afobamu jest Zomiren. Ludzie, naprawdę uważajcie z tym dziadostwem - jeden profesor mi powiedział, że od xanax-u mogę mieć zaniki pamięci, na które się skarżyłem. Pewnego dnia wstałem rano i nie wiedziałem jak się nazywam, co robiłem dzień wcześniej... Dopiero po jakiejś pół godzinie, gdy już totalnie się załamałem i zacząłem płakać, powoli pamięć zaczęła wracać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem brać 3x dziennie 0,25 ale rano biorę pół i wieczorem pół jak jest gorzej to na na noc cała ale i tak śpię do 3 w nocy, wspieram się ziołami na uspokojenie, mam nadzieje że Luxeta którą teraz ćwiczę zacznie działać i odstawie xanax, narazie bawie się nim od 22 grudnia w piątek wizyta i może cos się zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaaa, wzięłam xanax wczesniej może 4-5 razy po 1/2 tabletki 0,5mg. Miałam je zapisane chyba 2 razy dziennie po 1 tabletce, by tłumić lęki nim zacznie działać zoloft. Jednak nie zdecydowałam się ich brac jak zalecił lekarz, łykałam je tylko na poczatku w stanach histerii i strasznej paniki.

 

Moze spróbuj wziąć 1/4 tabletki. Mi bardzo pomaga sama świadomość, ze biorę lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/4????????? ludzie przecież to nienormalne co wy tu wypisujecie, ja biorę pół a w zasadzie brałem rano wsiadałem w samochód i jechałem do pracy 15 km i nie czułem żadnych efektów senności , dopiero po całej 25mg poczułem że sobie ziewnę, przestańcie bzdury pisać czy wziąć pól czy ćwiartkę, brać tyle ile przepisał lekarz a jak chcesz robić po swojemu, to przestań chodzić do lekarza po recepty bo to nie ma sensu! Albo się leczycie wg wskazań lekarza albo po swojemu i udawajcie że jest wam lepiej. A jak komu kolwiek pomaga świadomość brania leku to niech sobie kupi tabletki ziołowe na uspokojenie bądź Validol, bo ztego stanu nigdy nie wyjdziecie i do końca lajfa będziecie na dropsach i siedzieć przy komputerze na tym forum. jeśli komu kolwiek pomaga świadomość brania leku a nie jego działanie to do psychologa i pracować nad sobą! Normalnie tragedia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1507 ale mi np. lekarz przepisal xanax tylko dorazni w atakach paniki ,nie mam aatakow wiec i xanaxu nie lykam ,chce wziac jedynie by sie uspokoic przed egzaminem dlatego pytam tych co brali

 

bo lekarz wogole nic mi nie chcial przepisac na egzamin :P

 

swiadomosc jest bardzo pomocna ,ale niestety jak wiem ze biore gowno z apteki to mi to nic nie daje ,a jak se lykne xanax chocby cwiartke to cos mi to da psychicznie jednak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brać tyle ile przepisał lekarz a jak chcesz robić po swojemu, to przestań chodzić do lekarza po recepty bo to nie ma sensu! Albo się leczycie wg wskazań lekarza albo po swojemu i udawajcie że jest wam lepiej. A jak komu kolwiek pomaga świadomość brania leku to niech sobie kupi tabletki ziołowe na uspokojenie bądź Validol, bo ztego stanu nigdy nie wyjdziecie i do końca lajfa będziecie na dropsach i siedzieć przy komputerze na tym forum. jeśli komu kolwiek pomaga świadomość brania leku a nie jego działanie to do psychologa i pracować nad sobą! Normalnie tragedia!

 

1507 oceniaj sam siebie i swoj stan psychiczny. Ze mną było bardzo źle a wchodząc w zoloft nie zdecydowałam sie na xanax, mimo ze miałam przepisany. Wolałam przecierpieć jeszcze te 2 tygodnie, skoro męczyłam się duzo wcześniej.

 

T y skoro chcesz brac benzo z pełną świadomością to je bierz, choć każdy to ogranicza do minimum, skoro nie może do zera.

 

A skoro świadomość pomaga, uwazam, ze to jest juz jakaś droga do wolności- wcześniej nie było nawet udeptanej ścieżki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Włąsnie dziś wzięłam pierwszą dawkę afobamu, lecz po przeczytaniu wypowiedzi troche się przeraziłam... chyba dopiero teraz dotarło do mnie jak poważny mam problem... mam 17 lat, dawkę 3xdziennie. Jestem, że tak powiem, uległa jeśli chodzi o leki... brałam deprim, lekki ziołowy lek, który nie uzaleznia, a mnie jednak uzaleznił psychicznie... gdy nie wzięłam wpadłam w histerie, płacze itp. wzięłam-spokój... więc co to będzie z prawdziwym psychotropem ?! moje życie to jedno wiekie pasmo stresów, lęków, histerii... boję się wszystkiego i wszystkich, pomimo że nie zwsze tak było... liczyłam na ten lek a teraz sama nie wiem co o nim mysleć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni biorę alprox 1 mg... na początku mi pomógł...Miałam leki przed wszystkim, pójściem do pracy, ludźmi dosłownie wszystkim...Wcześniej próbowałam anafranil,bioxetin ale alprox dopiero mi pomógł.... Po tygodniu brania nie mogłam spać więc na noc biorę jedna albo dwie tabletki doxepinu 10mg... Tylko od jakiegoś tygodnia coś się ze mną dzieje... Stałam sie bardziej agresywna,przygnębiona, nie mogę sie skupić przez to zawalam szkołę... Nie wiem skąd takie objawy... Może powinnam skonsultować to ze swoim psychiatra.?? Może to uzależnienie od alproxu? Co o tym sądzicie?? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestańcie bzdury pisać czy wziąć pól czy ćwiartkę, brać tyle ile przepisał lekarz a jak chcesz robić po swojemu, to przestań chodzić do lekarza po recepty bo to nie ma sensu!

 

ja miałem brać 3x dziennie 0,25 ale rano biorę pół i wieczorem pół

 

1507, raczej nie jestem drobiazgowa, ale te dwa posty jakby sobie przeczą...

 

 

1/4????????? ludzie przecież to nienormalne co wy tu wypisujecie, ja biorę pół a w zasadzie brałem rano wsiadałem w samochód i jechałem do pracy 15 km i nie czułem żadnych efektów senności , dopiero po całej 25mg poczułem że sobie ziewnę,

 

 

Nie wiem czy dobrze doczytałeś, ja mam xanax 0,5 mg, zdarzyło mi się wziąć pół tabletki i ziewać. Ty ziewasz po 0,25 mg czy to nie to samo???

Do tego sam sobie dawkowałes 1/2 tabletki 0,25 mg - czy to nie ćwiartka 0,5 mg??

 

Myśle, ze nie ma co dalej roztrząsac naszych wypowiedzi, nie mam zamiaru z nikim się kłócić. Myśle, ze wszyscy tutaj wiemy, ze xanax jest ostatecznością i tylko w takim przypadku to bierzemy.

 

i ps. jeżdże samochodem codziennie, ale przy łyknieciu 1/2 xanaxu nie odważyłam sie usiąśc za kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku zmiany dawki leku konsultowałem z lekarzem i za jego zgodą brałem tyle ile potrzebowałem potem odstawiłem też za wiedzą i zgodą lekarza, należy pamietać o tym że leki typu Xanax i Afobam są przepisywane po to by pomódz osobie z nerwicą, depresją wejść we właściwe leczenie głównym lekiem co trwa około 2-4 tygodni zanim zacznie ten lek działać, a benzo mają właśnie za zadanie do tego czasu wyciszyć organizm i pomódz przetrwać trudne chwile i też te związane z efektami ubocznymi które dają leki. Po tym czasie Xanax itp. jest odstawiany przez lekarza by organizm się nie uzależnił, z tego co wiem regularne zażywanie przez 2 m-ce i stopniowe odstawienie nie uzależnia pacjenta, tak twierdzi też mój lekarz. Leczeczniczą formę terapi ma załatwić głowny lek antdepresyjny. Jeśli więc zażywaćie antydepresanty i działają one więc po co brać xanax itp. leki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tego co mi powiedział mój lekarz, xanax jest wyłacznie antylękowy i tłumi na krótki czas lęki nim SSRI zacznie działać. Ja wolałam pomęczyć się z lękami dłużej, skoro jakoś żyłam z nimi wcześniej a ograniczyć do minimum xanax. I lekarzowi tez o tym powiedziałam.

 

Jeśli więc zażywaćie antydepresanty i działają one więc po co brać xanax itp. leki?

 

Rózne są w życiu sytuacje. Ja mimo tego, że z pozytywnym skutkiem biore zoloft, miałam chwilowo taki stres, że znów czułam kołatanie serca, brak tchu, zawroty głowy, brak czucia w kończynach, bóle i pieczenie w mostku itd, itd, wtedy wzięłam połówkę xanaxu 0,5 mg czyli 0,25 mg, trochę poziewałam i przezyłam :-).

 

ps. a czy nie miałes przy zażywaniu xanaxu skapomoczu?? Ja nawet po jednorazowym zażyciu leku miałam jadłowstręt i nie chodziłam do toalety nawet dobe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×