Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wasze ulubione gatunki muzyczne- Ankieta


carlosbueno

Jaki rodzaj muzyki najbardziej lubicie ( 5 opcji do wyboru)  

385 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki rodzaj muzyki najbardziej lubicie ( 5 opcji do wyboru)

    • muzyka klasyczna( poważna)
      25
    • muzyka filmowa
      24
    • muzyka relaksacyjna
      14
    • jazz
      12
    • blues
      9
    • folk
      8
    • poezja śpiewana
      12
    • pop
      24
    • rock
      61
    • grunge
      8
    • heavy metal
      26
    • industrial rock/metal
      24
    • punk rock/hardcore
      22
    • reggae
      10
    • soul/R'n"B
      13
    • hip hop
      22
    • techno
      16
    • house
      10
    • drum and bass
      14
    • ambient/chillout
      16
    • dance
      9
    • disco polo
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Ciągle mnie dziwi wysoki wynik poezji śpiewanej, Grechutę lubię ale poza nim i J.Kaczmarskim innej nie znam chyba że Dylana czy W.Wysockiego też do tego zaliczyć.

 

Agnieszka Chrzanowska. Większość utworów cieszy. Camille Claudel, Waleczność, Budzę się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wynik ankiety jakoś wielce zaskakujące nie są tak se myślałem że rock będzie najpopularniejszy i heavy metal też bo w wątku czego słuchamy zawsze tego dużo było. Myślałem że techno i ogólnie elektroniczna będzie miała więcej a na razie jest za muzyką klasyczną i filmową. Ogólnie to chyba w realnym świecie więcej osób popu słucha, no i szeroko rozumianej muzyki elektronicznej. Ja jako słuchacz zwłaszcza w przeszłości głównie rocka i metalu poza okresem studiów zawsze byłem w mniejszości w technikum to ludzie głownie dance, techno słuchali a później w pracy czy na obczyźnie starsze pokolenie słuchało disco polo a młodzi głównie hip hopu i techno.

 

Wiem że jak zakładali jakąś rockową stację muzyczną( chyba Eska rock ale głowy nie dam) to z ankiet wyszło im ze ludzie chcą słuchać ciężkiego rocka, ale później się okazało że ludzie nie bardzo go słuchali i zmienili profil na lżejszy rock czy pop rock i od razu im słuchalność wzrosła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio lubię nawet posłuchać post-rocka, minimalizacja roli wokalu dla mnie jest zaletą a złożoność i klimat kompozycji naprawdę interesujący, wg mnie bardzo podobny gatunek do progresywnego rocka/metalu tylko jeszcze lżejszy i spokojniejszy.

 

edit. Jeśli hard rock dla tych słuchaczy radia za ciężki to naprawdę nie wiem czego oni chcieliby słuchać, chyba pop rocka, może jeszcze tych 'przebojów' z Polski ostatnich lat, jak to się oni nazywali..nie pamiętam nawet ;p

Bo przecież hard rock to klasyka i takie zespoły Led Zeppelin, Deep Purple, The Rolling Stones, The Doors, Aerosmith, Guns N’ Roses, Bon Jovi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reiben, Ciężki rock to bardziej ogólne określenie niż hard rock który dotyczy głównie lat 70-tych i tych zespołów które przytoczyłeś to po prostu rock mocniejszy niż powiedzmy perfect, myslovitz, u2 i inne grane w radiach zespoły a jeszcze nie metal bez growlu i ekstremalnych brzmień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, spodziewam się, że ciężki rock dla wielu to rock, który jest dla nich za ciężki w stosunku do pop rocka, bo to jest w zasadzie pop rock to co grają takie zespoły jak Myslovitz (chociaż słyszałem ze 3 utwory ;p), Perfect i nawet U2- zwłaszcza obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no coz, u mnie to dominuje glownie rock i rapcore badz rap. Jednak poslucham czasem cos z elektronicznych rzeczy i od biedy zahacze o metal. Aha, i ubostwiam dobra muzyke z filmow/seriali/gier. Podajcie jakies fajne kawalki. Ja moze zaczne:

http://www.youtube.com/watch?v=PD3AZhlpG1k

 

P.S. Kto pamieta to:

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×