Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

platek rozy, zazwyczaj biore mniej niz 1/4 tabletki (0.5g) :) Tak 1/4 to juz biore np. przed samolotem, bo to mi sie jakos duzo wydaje ;)

A Ty z tymi lekami, to zacznij sobie od malej dawki i tak zwiekszaj stopniowo, wtedy nie bedzie stresa, ze jakies mega objawy uboczne nagle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, pobudzenie z otumanieniem :) Tzn. taki stan moze odrealnienia troche, sennosci, i braku skupienia na czymkolowiek. I jesli mam to w domu, to jest ok, moge sobie posiedziec przy kompie. Ale wiadomo, na zewnatrz duzo sie dzieje - ludzie chodza, i trzeba ogarniac wszystko. I to jest dla mnie wtedy za duzo (mniej wiecej tak, jak ide do marketu i nawet sie czuje neizle, ale tam jest jasne swiatlo, duzo produktow i tez powoduje to u mnie takie nerwy od razu). wiec tutaj jak taki stan i wychodze , to zaraz lęk zaczynam odczuwac, bo przeraza mnie to wszystko jak jestem w takim stanie akurat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, pewnie tak, tylko ja tą ekscytacje to mam tez i zagranica, gdzie totalnie nic nie robie i nic sie nie dzieje :-/ I myslalam, moze, ze to dlatego, ze malo robie to potem mozg w nocy pracuje w zamian. I tutaj mialam nadzieje, ze jak caly dzien cos robie to juz bede na tyle zmecozna tym dniem, ze zasne - a tu dokladnie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, też brałem paro, jeszcze bardziej mnie pobudzała, pomagała tylko trochę.

 

nerwa,

jetodik, ja to sie zle po lekach czuje, wiec raczej bym nie chciala nic brac. Ewentualnie te benzo mam awaryjnie, ale.... nie chce brac codziennie. I tak w sumie czesto biore w srodku nocy (ale tylko kawałek na szczescie).

 

no i to benzo pomaga? alkohol pomaga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałem moklobemid ze względu na to że nie ma żadnych seksualnych efektów ubocznych.

skutecznosc porownywalna do lekow tlpd

 

czesc Hania jak tam ?

To znaczy jakie efekty? A tyje sie po nim?

 

Ja juz mialam po lekach takie jazdy ze sie po prostu boje wziac.

 

Nerwa i nie jestes otumaniona po takiej dawce?

Zamierzam zaczac od 1/4 tablety wlasnie... ponoc zeby byl efekt leczniczy trzeba wziac az dwie ;) Dla mnie niewyobrazalne bo dwie to moj zgon totalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, no tak, niestety :(

Ale wiesz co, ja i tak sie ciesze, bo tutaj jak jestem to naprawde, duzo podrozuje, jezdze w rozne meisjca, zalatwiam sprawy, z roznymi ludzmi mam kontakt. Jakos tak duzo sie dzieje i nie mam poczucia straconych dni. A z kolei za granica, moje zycie wyglada dzien w dzien tak smao, wstaje, ide do pracy, wracam robie obiad i ide spac - i jakos nie mam, ze a to po drodze z pracy wstapie do centrum handlowego na zakupy - bo po pierwsze nie ma tam w poblizu zadnego, po drugie nie mam samochodu i mi sie nie chce tluc sie autobusami gdzies daleko i potem dzwigac wszystko. A tu taka bardziej jednak mobilna jestem.

Albo jak pojechalam do dawnej pracy wczoraj, to co chwile spotykalam ludzi ktorych znam i z ktorymi moglam chwile pogadac. I tez to takie fajne bylo - ze tak naprawde czuje sie "u siebie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, po benzo 1/4 nie - ale tez wiem, ze mi czasem nawet wlasnie mniej starcza - z 1/8 :)

 

A co do innych leków, to wlasnie ja jak wzielam wenlafleksyne - mialam najmniejsza dawke 37mg - a wzielam i tak polowe tego (!) , i czulam sie fatalnie! obiecalam sobie, ze nigdy iwecej, bo nei chce tego znowu przezywac. No wiec potem jak znow zaczelam to tam w srodku bylo 100 malych kuleczek, i wzielam tak z 5 (czyli 5%) i tak bralam kilka dni i nie bylo ubocznych zadnych, wiec potem wzielam 6, potem 7 i tak doszlam do 10 :) Wiec to jest dosc bezpieczny sposob, bo nawet jesli bedzie zle, to po malej ilosci nie bedzie az tak zle. I zawsze mozna wtedy przestac - co najwzyej, nic nie pomoze wtedy...

Ja mialam taki problem, ze mialam derealke i otumanienie dzien w dzien - nie mam pewnosci czy przez leki (bo dawka mala) czy tak po prostu (bo miewalam tez derealki przez 1-2 tyg czasem, jak lekow nie bralam keidys). Ale na wszelki wypadek zaprzestalam brania i tyle. I teraz lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie, tu nie ma co porownywac. A mam tez jedna kolezanke z ktora dzis rozmaiwalam, i ona mowila, ze w ogole nie chce do Polski wracac, bo jej gdzie indziej jest lepiej - wszystko jest mozliwe. Ja widze wyraznie, ze za granica mam taka monotonie i nie mam prawdziwego zycia, a z kolei jak przyjezdzam do Polski to n aprawde odzywam, duzo rzeczy robie.

Wczoraj jechalam przez centrum Warszawy, bylo deszczowo, wszedzie liscie z drzew spadaly, ogonie taka jesien. A wiecie jak ja sie cieszylam ? :) Jechalamm, patrzylam przez okno, i mimo stania w korku, myslalam sobie - ale sie ciesze, ze tu jestem! Po prostu tu czuje sie naprawde jak w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, Ty chcesz się bawić , zwiedzać , poznawać tego Ci brakuje...i wcale się nie dziwie.

 

-- 19 paź 2013, 12:00 --

 

nerwa, Ponieważ Polska to nasz dom , lecz trzeba być zdrowym i mieć sile by to wszystko podziwiać i się cieszyć..

 

-- 19 paź 2013, 12:02 --

 

co mi po tym , ze trzy dni czuje się dobrze a później znów źle , czy miałam bym sile by się cieszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałem moklobemid ze względu na to że nie ma żadnych seksualnych efektów ubocznych.

skutecznosc porownywalna do lekow tlpd

 

czesc Hania jak tam ?

To znaczy jakie efekty? A tyje sie po nim?

 

Ja juz mialam po lekach takie jazdy ze sie po prostu boje wziac.

 

Nerwa i nie jestes otumaniona po takiej dawce?

Zamierzam zaczac od 1/4 tablety wlasnie... ponoc zeby byl efekt leczniczy trzeba wziac az dwie ;) Dla mnie niewyobrazalne bo dwie to moj zgon totalny.

 

Ja nie przytyłem.. ogólnie moge polecić ten środek

 

Hania ja musze przełamać zły nastrój żeby wyjść na 3miejskie spotkanie dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałem moklobemid ze względu na to że nie ma żadnych seksualnych efektów ubocznych.

skutecznosc porownywalna do lekow tlpd

 

czesc Hania jak tam ?

To znaczy jakie efekty? A tyje sie po nim?

 

Ja juz mialam po lekach takie jazdy ze sie po prostu boje wziac.

 

Nerwa i nie jestes otumaniona po takiej dawce?

Zamierzam zaczac od 1/4 tablety wlasnie... ponoc zeby byl efekt leczniczy trzeba wziac az dwie ;) Dla mnie niewyobrazalne bo dwie to moj zgon totalny.

 

Ja nie przytyłem.. ogólnie moge polecić ten środek

 

Hania ja musze przełamać zły nastrój żeby wyjść na 3miejskie spotkanie dzisiaj

A lęki sie zmniejszyly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, lęków wtedy nie miałem więc Ci nie odpowiem

 

badanie

 

Moclobemide for anxiety disorders: a focus on moclobemide for panic disorder.

Tiller JW, Bouwer C, Behnke K.

Source

 

University of Melbourne, Royal Melbourne Hospital, Victoria, Australia.

Abstract

 

Moclobemide is a reversible selective inhibitor of monoamine oxidase A. It has proven efficacy in a wide range of depressive disorders, including agitated anxious depression. In an international, multicentre, double-blind parallel-group study, the tolerability and efficacy of moclobemide were compared with that of the selective serotonin reuptake inhibitor fluoxetine. The target dose of moclobemide was 450 mg/day in the dose range of 300-600 mg/day, while the target dose for fluoxetine was 20 mg/day in the dose range of 10-30 mg/day. There were two consecutive studies. The first was an 8-week short-term study of acute adverse events, tolerability and efficacy. The efficacy data showed no significant difference between moclobemide and fluoxetine. Evaluation of the tolerability in a long-term study of up to 1 year is still in progress. A review of the moclobemide safety database for panic disorder with 624 patients showed a marginal increase in events with moclobemide compared with placebo for insomnia (11.2%), dizziness (4.5%) and dry mouth (3.7%), with rates for headaches and nausea lower for moclobemide than placebo. These data suggest moclobemide is a well tolerated and effective treatment for panic disorder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, lęków wtedy nie miałem więc Ci nie odpowiem

 

badanie

 

Moclobemide for anxiety disorders: a focus on moclobemide for panic disorder.

Tiller JW, Bouwer C, Behnke K.

Source

 

University of Melbourne, Royal Melbourne Hospital, Victoria, Australia.

Abstract

 

Moclobemide is a reversible selective inhibitor of monoamine oxidase A. It has proven efficacy in a wide range of depressive disorders, including agitated anxious depression. In an international, multicentre, double-blind parallel-group study, the tolerability and efficacy of moclobemide were compared with that of the selective serotonin reuptake inhibitor fluoxetine. The target dose of moclobemide was 450 mg/day in the dose range of 300-600 mg/day, while the target dose for fluoxetine was 20 mg/day in the dose range of 10-30 mg/day. There were two consecutive studies. The first was an 8-week short-term study of acute adverse events, tolerability and efficacy. The efficacy data showed no significant difference between moclobemide and fluoxetine. Evaluation of the tolerability in a long-term study of up to 1 year is still in progress. A review of the moclobemide safety database for panic disorder with 624 patients showed a marginal increase in events with moclobemide compared with placebo for insomnia (11.2%), dizziness (4.5%) and dry mouth (3.7%), with rates for headaches and nausea lower for moclobemide than placebo. These data suggest moclobemide is a well tolerated and effective treatment for panic disorder.

Dzieki Ci :) Mam nadzieje ze dam rade to brac bo nie wyrabiam juz... A z domu wychodzic przeciez musze.. Inaczej umre z glodu :P

 

A jeszcze mam ejdno pytanie czy lepiej to brac rano czy na noc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio nie mam lęków jakie miałam zwykle, typu "zemdleje, nie mogę oddychać itp"

Teraz dopadły mnie ciągłe zawroty głowy i drżenie wewnętrzne. Wiem, że te zawroty są tylko w mojej głowie, bo np. krzywo nie chodzę ani nie upadam. Jednak czasem strach wyjść na dłuższy spacer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milly93,

miewam tez takie zawroty glowy z nerwow ale jak sie troche uspokoje to mijaja.

 

PJT, Dzieki :) czyli jutro rano biore i czekam co sie bedzie ze mna dzialo.Juz dzis ugotowalam jedzonko na kilka dni, zakupy zrobione ... :roll: Musze sie zatem teraz tylko z Mobemidem zaprzyjaznic . Oby nie ponieweiral za bardzo i oby pomogl. :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×