Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wasze ulubione gatunki muzyczne- Ankieta


carlosbueno

Jaki rodzaj muzyki najbardziej lubicie ( 5 opcji do wyboru)  

385 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki rodzaj muzyki najbardziej lubicie ( 5 opcji do wyboru)

    • muzyka klasyczna( poważna)
      25
    • muzyka filmowa
      24
    • muzyka relaksacyjna
      14
    • jazz
      12
    • blues
      9
    • folk
      8
    • poezja śpiewana
      12
    • pop
      24
    • rock
      61
    • grunge
      8
    • heavy metal
      26
    • industrial rock/metal
      24
    • punk rock/hardcore
      22
    • reggae
      10
    • soul/R'n"B
      13
    • hip hop
      22
    • techno
      16
    • house
      10
    • drum and bass
      14
    • ambient/chillout
      16
    • dance
      9
    • disco polo
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba troszkę pokręcić atmosferę. :lol: Rock zdecydowanie oderwał się od grupy pościgowej heavy metalu, industrial rocku i popu. Mam nadzieję, że wspólpraca w tej grupce będzie układała się zgodnie i być może uda się doścignąć rock. Muzyka filmowa tak balansuje, walczy ze wszystkich sił, żeby dołączyć, ale lekko została. Proszę państwa, walka jest niesamowita, a jeszcze do szczytu 10 km, więc wszystko może się zdarzyć. Z każdym metrem będzie coraz trudniej, a góra nie będzie popuszczać, wręcz przeciwnie, jeszcze nie zaczęły się te najbardziej strome momenty. Ah, co to będzie, co to będzie. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wciąż nie przestaje zaskakiwać jak w rzeczywistości płynne są granice pomiędzy gatunkami muzycznymi. Tzn. nie mam na myśli tu zupełnie odrębnych gatunków (chociaż jest nawet rapcore i RATM swojego czasu słuchałem), ale w sobie znanym świecie ciężkich brzmień pomimo, że nie słucham większości subgatunków to co jakiś czasu pojawia się zespół z tych rejonów muzycznych, który przypada mi do gustu. Taki podział na subgatunki jest często dość umowny, decyduje w rzeczywistości pomysł na własną muzykę, sporej części artystów nie da się zaszufladkować bo to co tworzą jest na tyle oryginalne.

Jedyne czego nie tknę to rock i metal chrześcijański, ze względu na przekonania :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej nie znoszę polskiego hip hopu.

Też nie przepadam za hip hopem ale z dwojga złego ten amerykański z murzynami obwieszonymi łańcuchami jest dużo gorszy od polskiego biadolącego rapu.

Nie wiem, który ma gorsze teksty; z amerykańskiego nic nie rozumiem, bo nie znam angielskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej nie znoszę polskiego hip hopu.

Też nie przepadam za hip hopem ale z dwojga złego ten amerykański z murzynami obwieszonymi łańcuchami jest dużo gorszy od polskiego biadolącego rapu.

Nie wiem, który ma gorsze teksty; z amerykańskiego nic nie rozumiem, bo nie znam angielskiego.

Ja też nie ale teledyski i to jak ci ludzie wyglądają mnie już zniechęca, a i muzycznie to kiepsko brzmi. Polski rap jest bardziej znośny choć też nie jestem jego fanem, ale jak miałem kiedyś współlokatorów jednego puszczającego hard techno i drugiego polski hh to już wolałem tego hh słuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak miałem kiedyś współlokatorów jednego puszczającego hard techno i drugiego polski hh to już wolałem tego hh słuchać.

Ja bym żadnego nie słuchał, jeśli ktoś chciałby zaatakować moje uszy tymi gatunkami musiałby być przygotowany na mój zmasowany atak szatanem. Żeby nawet w domu nie mieć spokoju gdy już wszędzie gdzie się nie ruszysz molestują cie jakimiś eskami, rmfami itp.

 

Co do tematu, ktoś słucha horror punku? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski hh w Polsce się popsuł , połowa dobrych raperów się sprzedała
Słyszę to od kilkunastu lat, HH to chyba jednak specyficzny gatunek bo najwięcej w nim podziałów na tych prawdziwych i sprzedających się, metalowcy też często mówią że jakaś tam kapela poszła w komercję, ale wśród miłośników rapu te podziały i niesnaski są chyba największe. Obracałem się kiedyś wśród ludzi którzy tego słuchali i ciągle się kłócili który raper, zespół jest prawdziwy a który nie, podziały prawie jak wśród kibiców piłkarskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię polski rap z lat 90., bo warunki bardzo młodej demokracji sprzyjały powstawaniu świetnych tekstów. Początkowo, gdy tworzono w podziemiu i zespoły były znane tylko wąskiej grupie odbiorców, to nie mogło być mowy o "sprzedawaniu się", bo nie bardzo było komu, potem, gdy gatunek zyskał popularność, wiadomo, że tym wszystkim zainteresowali się ludzie biznesu i twórcy też zaczęli zarabiać na swojej pracy, w międzyczasie była promocja itd. Wiekszość buntów kończy się uniformizmem. Jeden z nielicznych znanych zespołów, który nigdy się nie sprzedał to N.A.S., ale im Wyborcza za darmo reklamę robiła. ;)

 

Teraz dużo hc/punk słucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reiben,

Co do tematu, ktoś słucha horror punku? :lol:

Czasem słucham Misfits (tego z czasów Danzig'a) und Murderdolls czy Son Of Sam (ale to sporadycznie).

 

kiedyś współlokatorów jednego puszczającego hard techno i drugiego polski hh to już wolałem tego hh słuchać.

Miałam kiedyś, przez chwilkę współlokatorkę słuchającą piosenek pielgrzymkowych itd. Katowała mnie dodatkowo filmikami skaczących i klaszczących ludzi z Lednickich zjazdów, ale jakoś mnie nie polubiła i wyprowadziła się szybko :D Przy jej muzie hh, techno czy disko polo to luzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×