Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

222 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      65
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dostałam dziś ten lek, od jutra biorę, dawka 75mg i tak tu trochę przejrzałam i to normalne, że od razu 75mg a nie mniej na początek? Czy to ze względu na mój stan od razu taka dawka? Lekarz powiedział, że po tygodniu zacznie działać, a jak u Was było? Strasznie szybko jak dla mnie po tygodniu, zaskoczyło mnie to. I to się przyjmuje wieczorem? Ulotka tak nie do końca to określa, a u lekarza zawsze tak nie mogę zebrać myśli, że zapomniałam zaleceń... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Josie, rzeczywiście dziwnie, że od razu kazał Ci wskoczyć na 75 mg. Mój chłopak zaczynał od 50, po dwóch tygodniach wszedł na 100 i tak już pozostało. Trazodon (zażywany 2 godziny przed planowanym snem) zaczął działać regulująco na sen i koszmary właściwie od ręki i, jak dotąd, w jego leczeniu psychiatrycznym to jedyny lek, który okazał się skuteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka dziękuję za odpowiedź :* Ja typowo nasennie dostałam teraz zopiclon, zamiast zolpidemu, który mi nie pomagał i w dodatku brałam wbrew zaleceniom podwójną dawkę codziennie, a trazodon miał być na stany depresyjno-lękowe.. Dziś po kolacji wezmę pierwszą dawkę, nie wiem czego sie spdziewać.. Skoro on jest tak silnie uspokajający to pewnie mnie całkiem zmuli?.. Wcześniej miałam na to citalopram, alprazol i opipramol, dziwnie, że teraz zamiast trzech dostałam w zamian trazodon, prawda?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, ale ja nie wytrzymam:( ze wszystkich chorób jakie mogą być najgorzej znoszę objawy żołądkowe, a tu dochodzi jeszcze zupełne osłabienie, ból zębów, głowy, dreszcze, nerwowość... Kurcze a już tak sie nastawiłam, że może być fajny ten lek :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reiben, trittico. 4 dni tak mialam przy zmianie dawki, a teraz boli juz coraz mniej. zapalenie gardla tez, ale naprawde warto przetrzymac.nie da sie tak do konca wytlumaczyc dzialania trittico, ale miesza w mózgu.

 

-- 17 paź 2013, 17:19 --

 

Josie_86, zawsze tak jest na poczatku. ja po setrze mialam takie uboki ze az strach, bylam na skraju po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie.. prawie nic dziś nie zjadłam i pół dnia leżałam, taki tydzień by mnie wykończył, może słaba jestem, może masz rację, że powinnam brać na siłę, ale przeraża mnie ten lek :(((

 

-- 17 paź 2013, 19:23 --

 

Dodatkowo jedna z forumowiczek na innym wątku podpowiedziała mi, że w przypadku trazodonu duże znaczenie ma, czy ktoś nie jest niskociśnieniowcem, a ja zdecydowanie jestem... A lekarz nie zapytał mnie o ciśnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Josie_86, e tam, ja tez jestem i co z tego. tzn. bylam. ja po setrze tydzień nie jadłam, tylko piłam. jak tak bedziesz rezygnować to jedynym lekiem który bedziesz zdolna przyjąć bedzie placebo.

 

-- 17 paź 2013, 18:30 --

 

nie ma zadnego znaczenia cisnienie, nie słuchaj takich zabobonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rezygnuję ze wszystkiego przecież.. Brałam już masę leków, nie tylko setralina i trazodon mi szkodzą. Wenlafeksyna też, mianseryna.. Za to są inne, które mi pomagały, ale prawie zawsze po kilku miesiącach działanie zaczyna słabnąć i od nowa do lekarza.. Albo zmieniam leki na słabsze kiedy zaczynam czuć się lepiej, lub na mocniejsze, kiedy jest ze mną źle.. Żadnej przyjemności mi to nie sprawia, wierz mi, że nie dla zabawy są te 'eksperymenty':(

Co do ciśnienia to na pewno musi być jak wpływ leku na osobę z niskim ciśnieniem, jeżeli dodatkowo je obniża.. Ja mam tak niskie, że w większości przypadków aparat w ogóle go nie mierzy:/ A Ty jak to miałaś niskie i już nie masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to możliwe, bo leków nasennych nawet tych nieuzależniających nie bierze się latami. Na antagonizm receptora H1 z czasem wyrabia się tolerancja farmakologiczna i czar pryska. To samo się tyczy tachyfilaksji jak ktoś skacze po lekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×