Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hej :)


szi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie, nie lubię mówić o sobie, mam z tym zresztą duży problem. Forum odnalazłam przypadkiem. Niedawno zaczełam studia, jednakże wraz z tym pojawiły się moje pierwsze problemy. Mam strasznie duży problem z zawieraniem nowych znajomości, boję się rozmawiać, często czuję się ignorowana, odsuwana na dalszy plan. Chciałabym ten okres studiów spędzić jak najlepiej tymczasem wszystko zaczyna się już psuć na samym początku. Studia które podjęłam od zawsze były moim marzeniem, a teraz przez całą zaistniałą sytuację zaczynam się poddawać. Czy ktoś był może w podobnej sytuacji? Chetnie wysłuchałabym rad, opinii innych. Dziękuję, Szi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj :)

początek nowego życia nowe miejsce, nowi ludzie, masz prawo czuć się niepewnie, zagubiona, zlękniona, ale uwierz mi to minie, musisz się do tej nowej sytuacji przyzwyczaić, wybadać ludzi itp a to trochę trwa; najważniejsze aby się nie poddawać :D głowa do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L.E., Atalanta, dziękuję! Postaram się jakoś przez to przebrnąć, nie wiem jednak z jakim skutkiem. Czuję się bardzo źle w zaistniałej sytuacji. Na roku już potworzyły się grupki, które wydają się być z sobą mocno zżyte- dodatkowo kontakt z kimkolwiek utrudnia mi sytuacja która wczesniej opisałam, uczucie bycia ignorowaną, traktowaną jako gorszą- nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szi, ja na studia też szłam w wielkim stresie i mimo, że poznałam masę miłych osób to po jakimś miesiącu albo mniej poważnie zachorowałam, byłam bardzo osłabiona i bolało mnie zupełnie wszystko. Chodziłam z rodzicami po lekarzach i nikt nie wiedział co mi jest, dopiero jeden z lekarzy odesłał mnie do psychiatry z przypuszczeniem, że moje dolegliwości mogły pojawić się na tle nerwowym. Masakra, wtedy pierwszy raz się przekonałam jak bardzo choroby psychiczne wpływają na organizm, na zdrowie..

A miałaś podobne problemy zanim zaczęłaś studia? Bo ja niestety tak i nowy dodatkowy stres związany z rozpoczęciem nowego etapu życia tyko je nasilił i dlatego tak sie to wtedy skończyło.. Kurcze, tylko mam nadzieję, że Cie nie nastraszyłam, bo oczywiście u Ciebie może wszystko zaraz ulec zmianie i ułozyć sie w bardzo fajnym kierunku i tego Ci bardzo życzę:* Sciskam:*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne problemy oraz studia mam już za sobą. Radzę Ci wyluzować i przede wszystkim NIE ZAMYKAĆ się na ludzi. Nie próbuj się separować od innych. Próbuj nawiązywać kontakt.

Ja po kilku tygodniach zacząłem się alienować i ostatecznie dopiero na 3 roku udało mi się to jakoś cudownie odratować i kilka osób znajomych miałem. Żałuję, że nie postarałam się bardziej na początku, kiedy wszyscy zbierali się w "paczki".

Życzę Ci powodzenia i woli walki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szi, a czy ten problem pojawil sie dopiero teraz?Jak radzilas sobie spolecznie w szkole sredniej?
W szkole średniej było ok,miewałam też problemy, ale nie aż na taką skalę jak teraz.

Czy stres ogólnie związany z podjęciem studiów mógł to bardziej pogłębić?

 

Josie_86, murphy, dziękuję za miłe słowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na studia wyjechala Pani z domu rodzinnego?

tak, rozpoczecie studiow jest kolejnym etapem i mogl to byc taki wyzwalacz Pani problemow, ktore byly juz wczesniej, ale tak miala Pani zorganizowane wszystko,ze nie trzeba bylo sie z nimi konrontowac. A studia moga byc takim czynnikiem aktywujacym Pani problemy. Sposoby radzenia jakie miala Pani do tej pory mogly okazac sie niewystarczajace. Mysle, ze dobrze byloby zglosic sie gdzies po pomoc, zeby jak najszybciej sobie poradzic z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×