Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wasze ulubione gatunki muzyczne- Ankieta


carlosbueno

Jaki rodzaj muzyki najbardziej lubicie ( 5 opcji do wyboru)  

385 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki rodzaj muzyki najbardziej lubicie ( 5 opcji do wyboru)

    • muzyka klasyczna( poważna)
      25
    • muzyka filmowa
      24
    • muzyka relaksacyjna
      14
    • jazz
      12
    • blues
      9
    • folk
      8
    • poezja śpiewana
      12
    • pop
      24
    • rock
      61
    • grunge
      8
    • heavy metal
      26
    • industrial rock/metal
      24
    • punk rock/hardcore
      22
    • reggae
      10
    • soul/R'n"B
      13
    • hip hop
      22
    • techno
      16
    • house
      10
    • drum and bass
      14
    • ambient/chillout
      16
    • dance
      9
    • disco polo
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Mo NieznanySprawca, może i szwaby tak. Pamiętam jak byłem w Holandii to zadziwiła mnie popularność tam muzyki w stylu techno, trance, drumbass, nowoczesny dance itp co druga stacja radiowa to puszczała non stop a pozostałe od czasu do czasu. W Polsce to nie do pomyślenia tam nawet na jakiś ludowych festynach dla dziadków i wieśniaków puszczali jakąś ludową muzę zmiskowaną z techno czy pokrewnymi gatunkami. No ale może się to przejeść zwłaszcza gdy za ścianią ci jakieś hard techno non stop puszczają.

 

-- 13 paź 2013, 22:25 --

 

Black metal i death metal drastycznie się różnią od metalu czy heavy metalu. Nie wiem czy czasem nie bardziej niż metal od rocka.

wiem o tym doskonale ale idąc tym krokiem musiałbym jeszcze wiele innych gatunków umieścić nawet w obrębie metalu typu new metal, folk metal, doom metal które się od siebie diametralnie różnią przecież. Niby umieściłem w ankiecie industrial metal/ rock i się troch wyłamałem ale to w sumie połączenie gitarowych riffów z elektroniką o zmechanizowanym brzmieniu coś takiego międzygatunkowego i dlatego umieściłem, choć może trans byłby słuszniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej osób słucha Rocka, ale to było do przewidzenia.

Bo rock to chyba najszerszy gatunek muzyczny który ma największa ilość znanych zespołów, no i ballady rockowe to chyba prawie każdy słucha od czasu do czasu, nawet sympatycy słodkiego popu i techno.

 

-- 13 paź 2013, 23:35 --

 

http://muzyka.onet.pl/newsy/polacy-najchetniej-sluchaja-popu-disco-polo-i-rocka/dhg7t z tej ogólnopolskiej ankiety sprzed paru lat wynika że najwięcej Polaków słucha Popu, a później disco polo i rocka. Ale coś podejrzane są wynik tej ankiety albo ankietowani kłamali bo muzyka poważna ma aż 15% a latynoska i country 12% a nikogo osobiście nie znam kto słuchał by tej muzyki. Muzyka elektroniczna ma tylko 7 % a wy tu narzekacie że nie ma transu, dubstepu czy innych a tam tylko elektroniczna do wyboru albo wieloznaczne dance.

 

-- 14 paź 2013, 10:08 --

 

Rock zdecydowanie prowadzi a na drugim miejscu wspólnie pop, metal i techno. Daleko hip hop może już przestałby być modny, albo forum to nie ten target.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak byłem w Holandii to zadziwiła mnie popularność tam muzyki w stylu techno, trance, drumbass, nowoczesny dance itp co druga stacja radiowa to puszczała non stop a pozostałe od czasu do czasu. W Polsce to nie do pomyślenia tam nawet na jakiś ludowych festynach dla dziadków i wieśniaków puszczali jakąś ludową muzę zmiskowaną z techno czy pokrewnymi gatunkami. No ale może się to przejeść zwłaszcza gdy za ścianią ci jakieś hard techno non stop puszczają.

 

W takim razie teraz wiem dokąd miałabym się przeprowadzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muzyka klasyczna( poważna)

muzyka filmowa

jazz

blues

folk

poezja śpiewana

pop (z tym, że to pop w rodzaju raczej Tori Amos, Petera Gabriela, a nie Nicky Minaj)

rock

grunge

heavy metal

industrial rock/metal

punk rock/hardcore

reggae

 

Zaznaczyłam te pogrubione, ale to czysty przypadek, bo słucham tych wszystkich wymienionych. W sumie hip-hopu czy r'n'b też słucham, tylko mało, rzadko i bardzo wybiórczo. Brakuje mi tu bardzo:

trip-hopu

world music jest niby folk, ale folk to muzyka ludowa, a jak ja słucham przykładowo Ikue Asazaki, pieśniarki z wysp Ryuu Kyuu, to gdzie ją niby zakwalifikować..? Ogólnie dość często słucham tzw muzyki tradycyjnej i lubię odgrzebywać jej ślady u różnych współczesnych wykonawców z różnych nurtów

alternatywa no bo gdzie wstawić np. Tiger Lilies?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że gatunków tyle co kot napłakał, to jeszcze tylko 5 opcji można zaznaczyć :(

Łer is terrorcore? :why: A harsh noise, EBM, synthpop, grindcore, glitch, funk? Łe.

 

Zaznaczyłam klasykę, filmową, industrial rock/metal, folk i ambient/chillout.

 

Brakuje mi tu bardzo: trip-hopu

 

Noooooooooooo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale coś podejrzane są wynik tej ankiety albo ankietowani kłamali bo muzyka poważna ma aż 15% a latynoska i country 12% a nikogo osobiście nie znam kto słuchał by tej muzyki.

To trzeba się wybrać ze mną na piwo. :P Wprawdzie z country słucham chyba tylko Johnny'ego Casha, ale ślady country znajdzie się u Dylana, Baez, a ich już słucham normalnie. A latynoską lubię, łącznie z durną, ale wesołą cumbią, odpowiednikiem chyba naszego disco polo. No ale głównie to jednak Chavela Vargas, Compay Segundo, Lila Downs, etc etc.

 

Poza tym pewnie znasz sporo osób, co słucha albo słuchało np. Jenifer Lopez, a ona w końcu początkowo była latynoamerykańską wokalistką i zawsze w jej muzyce było dużo klasycznych latino naleciałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że gatunków tyle co kot napłakał, to jeszcze tylko 5 opcji można zaznaczyć :(

Łer is terrorcore? :why: A harsh noise, EBM, synthpop, grindcore, glitch, funk? Łe.

 

Zaznaczyłam klasykę, filmową, industrial rock/metal, folk i ambient/chillout.

 

Brakuje mi tu bardzo: trip-hopu

 

Noooooooooooo.

Bo chodzi o ulubione, najczęściej słuchane a nie wszystkie które zdarza się nam słuchać, trip hop rzeczywiście powinien być, ale też nie mogłem przecież tu podać wszystkich gatunków muzycznych bo technicznie ankieta maks może mieć 25 pozycji no i wtedy chyba by zbyt szczegółowa była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczna i filmowa po 6 %. :shock: Coś czuję, że to długo nie potrwa. :lol:

Coś mi się nie chce wierzyć że klasycznej uwielbia słuchać gdzieś około 20-25% ludzi bo 6% należy przemnożyć przez mniej więcej 3,5-4 bo tyle średnio szacunkowo wg mnie oddaje głosów pojedyncza osoba. No chyba że forumowicze to melomani i nalezą do elity. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, melancholicy maja wrazliwe uklady nerwowe (miedzy innymi na dzwiek), a tu ich pelna nadreprezentacja :mrgreen: Stad w takiej grupie czesto znajda sie fani muzyki bardziej wyszukanej/popiepszonej/skomplikowanej etc. etc.

Taka moja teoryja 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NieznanySprawca, No ale disco polo też jednak się tu cieszy przyzwoitym powodzeniem, pewnie cześć osób dla beki zaznaczyła, a może rzeczywiście lubi się przy tej muzie relaksować.

W ogóle to forumowicze powinni chyba w większym stopniu słuchać relaksacyjnej i chilloutu na skołatane nerwy a na razie marnym powodzeniem się to cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to forumowicze powinni chyba w większym stopniu słuchać relaksacyjnej i chilloutu na skołatane nerwy a na razie marnym powodzeniem się to cieszy..

ta, a wola sie masakrowac pagan metalem, industrialem i terrorami :pirate:

a pozniej psychotropy trzeba brac na skolotane nerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to forumowicze powinni chyba w większym stopniu słuchać relaksacyjnej i chilloutu na skołatane nerwy a na razie marnym powodzeniem się to cieszy.

Raz dostałam dwie płyty relaksacyjne, jedne to wieloryby, a druga jakieś po prostu plumkanie, obie po paru minutach tak mnie zdrowo wkurzyły, że gdyby nie to, że to prezenty, to bym za okno wywaliła.

 

Moja była relaksowała się np. przy tym:

[videoyoutube=dfDBZnRizQU][/videoyoutube]

i to SERIO relaksowała.

 

Ja to w ogóle uważam, że należy słuchać tego, co nam się najbardziej podoba, jak kogoś zachwycają wieloryby, to niech słucha wielorybów, a jak terrorcore to terrorcore'u, bo wtedy jesteśmy szczęśliwsi, endorfiny i te sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo chociaż disco polo słuchać :twisted:

Dwie piosenki disko polo pod rząd i by mnie na zamknięty zawieźli :shock:

 

a pozniej psychotropy trzeba brac na skolotane nerwy.

I oto firmy farmaceutyczne powinny podziękować osobom tworzącym scenę terror/speed :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×