Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy interniści mają uprawnienia..


White Rabbit

Rekomendowane odpowiedzi

.. do wypisywania leków antydepresyjnych, jesli lek widnieje w karcie pacjenta (poinformowałam o przyjmowaniu mirtazapiny, mam z nia dluzsza historie, ale nie mam zaswiadczenia). (Nie chodzi o dokonywanie wyboru i dobieranie leku do pacjenta, ale przepisanie leku, na którym sie jest od dluższego czasu - wizyta u psychiatry mi przepadla i kończy mi sie opakowanie, nie wiem, co robić.)?

 

Mam wrażenie, że pani doktor internistka mi kiedyś proponowała, ale nie wiem, czy sie nie przesłyszałam, stąd pytanie, czy maja w ogóle uprawnienia do tego typu działań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

White Rabbit, właśnie mam podobny problem ale chodzi nie o psychotropy.

Więc tak idziesz do rejestracji i dostajesz ksero co zażywasz i od kiedy czyli historię choroby i idziesz z tym do swojego internisty.

Zastanawia mnie czy psychiatra może przepisać każdy lek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz rodzinny/internista generalnie ma uprawnienia do wypisywania wszystkich leków, ale wiem z doświadczenia, że może Ci co najwyżej wypisać hydroksyzynę czy jakiś trójcykliczny lek antydepresyjny, np. doksepinę. Nowszych antydepresantów czy np. benzo nie chcą wypisywać. Musisz mieć podkładkę- zaświadczenie od psychiatry, że przyjmujesz na stałe taki, a taki lek i wtedy idziesz z tym do internisty/rodzinnego i bez problemy wypisze.

 

W drugą stronę- psychiatra może wypisać wszystko. Kiedyś złapało mnie jakieś choróbsko i psychiatra mi bez problemu wypisał antybiotyki, oprócz tego jakieś tam leki kardiologiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

W drugą stronę- psychiatra może wypisać wszystko. Kiedyś złapało mnie jakieś choróbsko i psychiatra mi bez problemu wypisał antybiotyki, oprócz tego jakieś tam leki kardiologiczne.
A to ciekawe :) Fakt. Babka kiedys wysłala mnie na zwykłe badanie krwi.

 

khaleesi, to Ty, od tej dziewczyny blond i smoka? Nie bylo mnie tu jakis czas, zmieniłaś ava z podpisem i nie poznałam :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×