Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

ja pale, pomimo tego biore 30 mg hahahahha

wiec chyba na mnie nie dzialajä antydepresyjnie

 

xmarcinx92 Paro bierze sie zazwyczaj rano po sniadaniu, nigdy na pusty zelädek, bo mozesz miec mdlosci.

ogölnie nie bierze sie leköw na czczo.

lek jest dobry, widac po tym ilu osobom w ankiecie pomögl.

a zamulenie przejdzie, oczywiscie bedziesz mial dni kiedy bedziesz chodzil do tylu, ale spoko, kazdy z nas chodzi :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edytka1976 a myślisz że skąd masz tego powera? :D połączenie fajek i 30 mg ;p ten zestaw Cie porządnie spiduje jak widzisz i wprawia w optymizm ;d ja np. jak paliłem słabsze fajki to spokojniej sie czułem, a jak zmieniałem na mocne to po kilku dniach wyraźnie większą energie miałem....teraz bez fajek nawet podwyższanie paro nie pomaga...bromazepam nawet euforycznie nie działa bez fajek teraz...wziąłęm wczoraj buspiron do paroksetyny i dzisiaj bardziej wyluzowany jestem, ale wciąż nie jest to ten normalny stan gdy paliłem fajki, a już miesiąc minął...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xmarcinx92, jak na Cibie dziala zamulajaco to znaczy ze dziala dobrze, tak ma dzialac. Bedzie dobrze po 3 tygodniach.

Wsztko Ci minie po jakism czasie. Na mnie wieksza dawka dzialala teraz dzialala za bardzo pobudzajaco, a mnie to niepotrzebne. Kiedys jak go zaczynelem brac to

dzialal wlaśnie tak że chcialo sie spac. Minelo nie wiem kiedy. Nprawede dobrze bylo po jakies pol roku jak sie rozkrecil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekamy :) ale dziś widze w ostrych kolorach,czuje sie jak by ktos masował moje dłonie ...nie chce mi sie isc na trening :( brak motywacji

 

-- 05 paź 2013, 21:05 --

 

Czy ktos z forumowiczów brał lek w dawce 10 mg ? mysle ze to powinno zmniejszyc sennosc, dzisiaj na treningu wogole nie mialem siły czulem ze moje mięsnie to flaki a jeszcze wczoraj bylo wszystko dobrze...to 3 dzien na dawce 20 mg...zmniejszam na 10 było lepiej...HELP ME

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę cały czas 10 mg i bardzo chciałbym poczuć sie senny, tutaj popatrz która godzina a ja pisze:), z drugiej strony śpię do 11. Przy wchodzeniu na ten lek tak jest, każdy odczuwa jaką zmianę w tym co bylo. Na pewno już troche postów na ten temat poczytałeś. Przy zmianach dawek leku zawsze konsultuj się z lekarzem chociażby telefonicznie. Chodzi o to, żeby ktos mial na tym kontrole. Na mnie ten lek tak jakoś cieleśnie nie działał, wiec ciężko mi powiedzieć. Chyba nie zwracałem na to uwagi zresztą. Wiem ze miałem drgawki palców, więcej cielesnych spraw nie pamiętam. Mnie tutaj pisali, ze po 10 dniach przechodzą skutki uboczne i chyba bym się z tym zgodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porażka co dzisiaj sie zle czuje zmniejszam dawke do 10 mg to moj 7 dzien ledwo lapie oddech nie wiem co sie ze mną dzieje to chyba nie jest lek dla mnie

 

-- 06 paź 2013, 21:59 --

 

pomimo relanium serce dalej wali jak dzwon ,napewno zmniejszam dawke do 10 mg czy ktos brał w tej dawce na dłuższą mete ?

 

-- 06 paź 2013, 22:48 --

 

Albo może 15 mg ... nie wiem juz sam 20 to dla mnie za dużo

 

-- 06 paź 2013, 22:57 --

 

zresztą nie moge sam zmieniac dawki wiec zostane przy tych 20 mg napewno to przejdzie po tygodniu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hania bez przesady po pol roku jest jest juz super, ale po dwoch miesiasach jest całkiem OK.

 

xmarcinx92, nie takie jazdu ludzie maja. Dla mnie to byl horror, każy przez to przechodzi. 10 mg to nie jest dawka terapeutyczna tylko potrzymujaca, jak schodzisz z leku. Jak niedobrze sie czujesz to wez chodziac zadzwon do tego lekarza, może powie ci żebyś wchodził stopniowo

10 mg i po jakims czase kolejne 10 mg. Na pewno musisz sobie dac ores ulgowy w tym co robisz. Idziesz na trenig, tam widzisz ze sie meczysz, to wpadach poplpch, serce Ci wali i tak dalej. Wyluzuj jak zaczynasz to brac. Przez jakis czas trudno jest funkcjonować jak wczesnej. Później wszytko wraca do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xmarcinx92, Nie poddawaj sie , to dobry lek , fakt skutki uboczne juz sa takie , wiesz sprobuj moze zwiekszac stopniowo wez np. 15 mg ..i bierz to przez tydzien pozniej wez dopiero 20 mg .Kazdy lek ma skutki uboczne , musisz to przetrzymac.

 

-- 07 paź 2013, 08:52 --

 

Gdy pojdziesz do lekarza po zmiane leku np . ten inny lek moze miec jeszcze gorsze skutki uboczne..co zrobisz wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xmarcinx92, Ile dni bierzesz?

 

-- 07 paź 2013, 19:00 --

 

Nudności, osłabienie libido, spłycenie snu, wymioty, suchość w ustach, nadmierna potliwość, brak apetytu, senność, bóle głowy, obniżenie progu drgawkowego, lęki, pobudzenie, niekiedy podwyższenie poziomu prolaktyny.

 

Możliwe jest również wystąpienie PSSD.

 

To sa skutki uboczne , sa jeszcze inne...

 

-- 07 paź 2013, 19:02 --

 

Krwawienia

Są doniesienia o występowaniu krwawień śródskórnych, takich jak wylewów podskórnych i plamicy, w czasie stosowania leków z grupy SSRI. Opisywano również innego rodzaju krwawienia, np. krwawienia z przewodu pokarmowego.

 

Ja np, mam te siniaki od tego...

 

-- 07 paź 2013, 19:04 --

 

Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe

Rzadkie: bóle stawów, bóle mięśni.

 

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania

Częste: osłabienie, zwiększenie masy ciała.

Bardzo rzadkie: obrzęki obwodowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xmarcinx92, O widzisz i doczekaleś się swego:)

 

hania33, ja biore rownolegle tablekte coaxilu, wchodzi bez zadnych "wodotyrsków", nie zawuważlyem skutkow ubocznych.

Zeby paro tak wchodzilo to zostałbym przy nim. Mam po tym leku, w sumie chyba po nim dużo takich fajnych momentow, twajacych po pare godzin.

W sumie nie wiem czy to po tym leku, czy samo z siebie. Ale te niedobre tez sa. Może wieksza dawka na to pomoże. Na razie biore 1/3 docelowej.

 

Na tym forum o Coaxilu kompletie nic sie nie dzieje. Na paro zawsze ktos cos napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam drodzy forumowicze! :)

 

Otóż mam pewien problem-a mianowicie odstawianie parogenu. Biorę go niecałe 2 lata ( grudniu będą 2) i postanowiłam wreszcie zacząć odstawiać ten lek,bo czułam się świetnie, poza tym chodzę mniej więcej tyle samo czasu na terapię. Na samym początku brałam aż 2,5 tabletki, ale przez ostatni czas- 4 miesiące może- zeszłam do 2, a następnie do 1,5. Nie chciałam bardziej odstawiać bo poczułam mały spadek nastroju a miałam przed sobą termin poprawkowy egzaminu. Ale wszystko było normalnie. Po zdaniu egzaminu, we wrześniu postanowiłam całkiem pozbyć się tabletek, oczywiście zgodnie z zaleceniami psychiatry, 2 tygodnie brałam 1 tabl, a od soboty 28 września biorę pół. Zaznaczam też, że tydzień temu zaczęłam już zajęcia bo studiuję.

I coś niestety pękło :( Od środy mam napady płaczliwości, zbyt mocno przyjmuje do siebie wiele spraw którymi się ostatnio nie przejmowałam. A wczoraj to już była masakra - lęk, poczucie beznadziejności, jakbym nigdy nie miała być już szczęśliwa, do tego jeszcze mdłości i ogólny jadłowstręt, no i co dla mnie teraz najgorsze- brak koncentracji, a jest mi ona potrzebna, gdyż muszę się uczyc. I to wszystko wzajemnie się nakręca...

I nie wiem co robić... Bardzo chciałabym wyjść z leków, powoli kończyć psychoterapię(to znaczy jeszcze parę miesięcy na pewno), a tu taka niespodzianka. Nie wiem czy to jest tylko chwilowe i mam zagryźć zęby i przeczekać. A jeśli rozwinie się w coś gorszego? Nie chce zawalić studiów... a lęk i depresja utrudniają mi naukę... Studiuję taki kierunek, który wymaga wiele.

Wybiorę się niedługo do psychiatry na pewno. Tak w ogóle mam poczucie takiej porażki, że mi się nie udało, że wszystko było ok a tu proszę :( Boję się że nigdy nie wyjdę z mojej depresji i nerwic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×