Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

 

Czy ktoś z was miał tak, że brał małe dawki trazodonu(do 75 mg) przed snem ale przez 1-2 dni zapominał o tym i spał gorzej w nocy a gdy w końcu wziął to spał za długo i czuł się gorzej?

mnie tez to interesuje, czy ktoś był w takiej lub podobnej sytuacji?

 

Gdzieś wcześniej pisałam o tym, że psychiatra poradził mi w razie jakiejś imprezy z % ominąć tabletkę dzień przed i tą w dzień picia alkoholu. Tylko zastanawia mnie jak to odbije się na moim spaniu, nastroju itp. Gdy przechodziłam z 50mg na 75% czułam niepokój, chcialo mi się płakać itd, boję się powtórki i nie wiem czy warto ryzykować. Trittico przepisano mi w związku z nocnym wybudzaniem się, depresji jako takiej nie stwierdzono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od dwóch dni biorę Trittico 75mg wieczorem, ale okropnie się czuję, kręci mi się w głowie, szumi mi w uszach, bolą mnie mięśnie, jestem osłabiony, niby jestem śpiący, ale z zaśnięciem mam problemy, a jak już zasnę to ciężko jest mi następnego dnia wstać, sny również mam nie za ciekawe.

Dzisiaj zmniejszyłem dawkę do 25mg, będę brał przez 3 dni i stopniowo zwiększał, wcześniej brałem Efevelon 75mg, ale bez efektów. Choruję na fobię społeczną, co do Trittico - moja mama bierze ten lek od kilku lat i sobie chwali, moje pytanie jest następujące, czy długo jeszcze będę się tak czuł i czy to jest normalne? Nigdy wcześniej się tak nie czułem, może tylko i wyłącznie wtedy kiedy jakiś lek odstawiłem, z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sayace, co za idiota kazal Ci od razu wchodzic na 75mg???!!!dawki zwiększa sie bardzo stopniowo- tabletka jest podzielna az na 3 czesci. uboki sa przez jakis czas, dosyc silne, ale to mija.

a Twoja Mama jaka dawkę bierze?

doładuj sobie do tego setre- stopniowo tak ze 200mg- zeby dzialala na dopaminę. Fobia sie bardzo zminimalizuje, a lęk zostanie zniszczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sayace, co za idiota kazal Ci od razu wchodzic na 75mg???!!!dawki zwiększa sie bardzo stopniowo- tabletka jest podzielna az na 3 czesci. uboki sa przez jakis czas, dosyc silne, ale to mija.

a Twoja Mama jaka dawkę bierze?

doładuj sobie do tego setre- stopniowo tak ze 200mg- zeby dzialala na dopaminę. Fobia sie bardzo zminimalizuje, a lęk zostanie zniszczony.

 

Mhm, psychiatra, który już rozkłada ręce i nie ma na mnie za bardzo pomysłu, przy mojej fobii jest również nerwica oraz nerwica natręctw, choć to drugie w niewielkim stopniu, w każdym razie, brałem już Asentra, Paxtin, Setaloft, Propranolol, Fevarin, Doxepinum, Efevelon + Chlorprotixen, ale, że mi się po nim zatykał kompletnie nos i nie dało się zasnąć, to przestałem go brać, poprzednie leki nie dawały żadnych efektów oraz również wywoływały u mnie skutki uboczne, np nadmierna potliwość, co wyszedłem z domu tak zaraz byłem cały oblany. Mama bierze 150mg, już jakieś 6 lat. Dzisiaj czuję się odrobinę lepiej, ale dalej jestem osłabiony. Dziękuję ślicznie za odpowiedź ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, z reguły brałem po 2 msc każdy lek, zanim lekarz mi je zmienił.

Oj, Asentra była ponad 2 lata temu, wydaję mi się, że 50mg, brałem ją prawie pół roku.

A jak u Ciebie ze zdrowiem? Co Cię męczy i jak się na chwilę obecną czujesz? Przepraszam, jeśli zadałem niewłaściwie pytanie, nie musisz odpowiadać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sayace, strasznie malo, przy 200mg dziala dopiero na dopamine, a fobikowi trza dopaminy. czuje sie generalnie zajebiscie i lubie nawiazywac kontakt z ludzmi i rozmawiac. nie lubie imprez i spotkan z ludzmi, ktorych nie znam na jakimś wieczorku towarzyskim, bo czuje sie nieswojo i nie chce mi sie. raczej wole razem cos robic, np jakies zajecia i tak sie poznawac. cenię pewną powtarzalność.

 

-- 05 paź 2013, 15:27 --

 

i nie musisz przepraszac :P:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, cieszę się, że się dobrze czujesz :) też lubię nawiązywać kontakt, ale tylko i wyłącznie przez "kabel" w rzeczywistości jest mi trudniej, od kilku lat prowadzę życie pustelnika ;), choć i tak wszystko zależy od samopoczucia, jak czuję się fatalnie to nie mam ochoty nawet z kimś pisać.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś tak miał, że wziął i zamiast ochoty na sen miał chuć, że dżizys ja /cenzura/

ehe 8)

Kurde, mam jeszcze 2 listki tego specyfiku, w miksie z wenla od pierwszej tabletki mam piekna synergie antydepresyjna, ale jestem zakrecony jak sloik ogorkow, splatany, problemy z koordynacja, koncetracja, do tego nie chce mulic w pracy od rana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sayace, ile masz lat? i skad ta fobia, jak myslisz?

 

24, choć nie wyglądam :) a skąd fobia? Szczerze mówiąc, nie bardzo wiem, zawsze byłem wstydliwy, niechętnie chodziłem na jakieś imprezy, czy spotkania, w rodzinie nie za ciekawie się działo, ciągłe awantury, a że jestem okropnie wrażliwą osobą to miało to na mnie taki a nie inny wpływ (w postaci nerwicy) ogólnie jestem aż za bardzo delikatny jak na faceta, niestety, cóż, akurat w tej kwestii chyba się za wiele nie zmieni.

 

A Ty? W jakim wieku jesteś? Tak wiem, że kobiet nie wypada pytać o wiek ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty? W jakim wieku jesteś? Tak wiem, że kobiet nie wypada pytać o wiek ;).

sa rozne teorie na ten temat, ale na forum chodza sluchy, ze siwa zima jest juz dobrze po 50'ce 8) ale konserwuja ja psychotropy i operacje plastyczne, totez przystojnie sie trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sayace, ile masz lat? i skad ta fobia, jak myslisz?

 

24, choć nie wyglądam :) a skąd fobia? Szczerze mówiąc, nie bardzo wiem, zawsze byłem wstydliwy, niechętnie chodziłem na jakieś imprezy, czy spotkania, w rodzinie nie za ciekawie się działo, ciągłe awantury, a że jestem okropnie wrażliwą osobą to miało to na mnie taki a nie inny wpływ (w postaci nerwicy) ogólnie jestem aż za bardzo delikatny jak na faceta, niestety, cóż, akurat w tej kwestii chyba się za wiele nie zmieni.

;).

 

Nadwrażliwi faceci nie mają łatwo. Nadal obowiązuje model faceta, który jest silny, jest osobą od której się oczekuje zapewnienia stabilizacji finansowej itd. Niby kobiety często mówią, że chciałyby żeby ich facet był wrażliwy ale to zwykle nieprawda. Nie mówię tego z żalu jako facet, któremu się nie udało bo miałem to szczęście że jednak się udało ale jestem pewien że moja narzeczona ma już dosyć tej mojej wrażliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj w ciągu dnia przez pomyłkę wziąłem 75 mg, chciałem 50 a normalnie biorę zawsze 25 na noc, chciałem się chwilę zdrzemnąć, przespałem 1,5 h a później byłem jak zombie mimo zjedzenia w sumie chyba z 5 tabl. guaranaxu, nie wiem jak można brać 150 mg, mnie to by chyba wyłączyło na całą dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×